Jedz wolniej
Jedzenie w pośpiechu sprawia, że połykasz powietrze, które rozpycha później żołądek. Nie gryziesz też dokładnie kęsów, przez co nie ulegają całkowitemu strawieniu i mogą fermentować w układzie pokarmowym, przyczyniając się do nadprodukcji gazów. Staraj się więc jeść spokojnie, przeżuwając jedzenie najlepiej po 20 razy, i skupiając się na jego walorach.
Zmniejsz porcje
Nawet szczupły brzuch będzie nieestetycznie wystawać, gdy nadmiernie się najesz. Planuj więc mniejsze porcje jedzenia, ale częściej. Zredukuj też przekąski, po które możesz sięgać nawet kilka razy w ciągu dnia. Ważne jednak, by zawierały lekkostrawne i wartościowe składniki. Uważaj też na suche produkty, takie jak dietetyczne pieczywo, czipsy warzywne czy chrupiące snacki. Najlepiej popijaj je wodą w trakcie konsumpcji, by w porę przerwać jedzenie. W przeciwnym wypadku zacznie męczyć cię pragnienie, a po uzupełnieniu płynów i spęcznieniu przekąsek w brzuchu odczujesz nieprzyjemne przepełnienie.
Wybieraj zielone
W diecie na płaski brzuch nie może zabraknąć zielonych roślin. Obfitują w chlorofil, który ogranicza fermentację cukrów i procesy gnilne zachodzące w jelitach. Neutralizuje też wiele toksyn i pomaga odkwaszać organizm. Efektem jest lepsze trawienie, ale też zdrowsze zęby i świeższy zapach z ust.
Pij wodę z imbirem
Doceń świeży imbir – działa przeciwzapalnie i rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit, dzięki czemu usprawnia trawienie i ogranicza zatrzymywanie gazów. Obierz kawałek kłącza ze skórki, zetrzyj na drobnej tarce i wyciśnij sok – albo od razu dodaj miąższ do 0,5 l wody. Do napoju możesz też wrzucić listki mięty, plasterki cytryny (z niepryskaną skórką) i/lub plasterki ogórka. Pij go z rana i między posiłkami.