Domowy peeling do twarzy i ciała zregeneruje skórę po lecie i przygotuje ją na chłodne dni. Zobacz przepis na uniwersalny peeling cukrowy

OPRAC.:
Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Jednym z najpopularniejszych składników wykorzystywanych w peelingach jest cukier. Stanowi on świetną bazę do wielu kosmetyków i idealny przykład tego, że naturalna i ekologiczna pielęgnacja nie musi być kosztowna, ani skomplikowana.
Jednym z najpopularniejszych składników wykorzystywanych w peelingach jest cukier. Stanowi on świetną bazę do wielu kosmetyków i idealny przykład tego, że naturalna i ekologiczna pielęgnacja nie musi być kosztowna, ani skomplikowana. Ekaterina Mitkina Pexels.com
Peeling to zabieg na ciało i twarz, który powinien być wykonywany regularnie. Zwłaszcza teraz, kiedy zimne powietrze i sezon grzewczy nie są sprzymierzeńcami skóry. Przekonaj się, dlaczego warto robić peeling na ciało i jak zrobić taki kosmetyk z produktów, które masz w domu.

Spis treści

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na regenerację ciała będzie wykonanie peelingu. Przygotowany samodzielnie z naturalnych produktów, dogłębnie oczyści skórę, wygładzi ją i pozwoli na lepsze wchłanianie się składników odżywczych, zawartych w kosmetykach.

Peeling ciała i twarzy to pielęgnacyjny must-have

Naturalne kosmetyki i domowe zabiegi zyskują na popularności. Nie tylko dlatego, że stanowią tani sposób na zadbanie o własne ciało, ale również i skuteczny. W kuchni możemy znaleźć mnóstwo produktów do przygotowania specyfików do pielęgnacji. Jednym z nich jest cukier, który posłuży do wykonania peelingu.

Dlaczego warto robić peeling ciała i twarzy? Ponieważ:

  • wspomaga regenerację skóry,
  • przeciwdziała trądzikowi,
  • przeciwdziała wrastaniu włosków,
  • zmniejsza niedoskonałości i przebarwienia,
  • zapewnia dobre ukrwienie,
  • ułatwia wchłanianie substancji odżywczych, zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Powodów do stosowania peelingu jak widać, jest wiele. Taki kosmetyk z powodzeniem można zrobić w domu. Jednak warto zwrócić uwagę na składniki, których użyliśmy do jego przygotowania.

Dowiedz się więcej:

Co stanowi bazę domowych kosmetyków do peelingu?

Z pewnością ten produkt znajduje się w każdym domu. Potrafi skutecznie osłodzić życie, ale również i zadbać o skórę całego ciała, a nawet włosy. Mowa tu o cukrze. Stanowi on świetną bazę do wielu kosmetyków i jest idealnym przykładem tego, że naturalna i ekologiczna pielęgnacja nie musi być kosztowna, ani skomplikowana. Dlaczego cukier? Bo silnie nawilża oraz zapobiega utracie wody poprzez tworzenie warstwy ochronnej. To wszystko ze względu na zawarte w cukrze składniki, m.in. glukozę, która ogranicza dyfuzję wody i odparowywanie jej cząsteczek. Ponadto cukier może być stosowany przez alergików – nie uczula, więc jest bezpieczny dla każdego. Warto jednak mieć na uwadze typ swojej skóry. Im bardziej jest wrażliwa, tym mniejsze powinny być drobiny cukru użyte do peelingu.

Uniwersalny peeling cukrowy

Dobry peeling cukrowy powinien zawierać również szereg innych składników, które zaspokoją potrzeby skóry. Przede wszystkim takie, które zadziałają nawilżająco i odżywczo. Do przygotowania najprostszego, dającego gwarancję oczyszczonej skóry peelingu, potrzebne będą zaledwie dwa produkty:

  • 2 łyżeczki cukru trzcinowego (lub drobnoziarnistego, w przypadku cery delikatnej),
  • 5 łyżek oliwy.

Cukier i oliwę wystarczy wymieszać w misce, odczekać chwilę, aż składniki się rozpuszczą, a następnie nałożyć i wmasować w skórę twarzy lub ciała.

Do mikstury można również dodać startą skórkę pomarańczy, która jest źródłem witaminy C. Kosmetyk będzie ładnie pachniał, złagodzi napięcia i podziała na skórę rozjaśniająco. Ale to nie jedyny produkt, który można dodać do peelingu z cukru i oliwy. Aby go wzmocnić o wartości odżywcze, dodaj łyżkę miodu.

W przypadku skóry, która wymaga dogłębnego złuszczenia i zastosowania mocniejszych środków do peelingu, dodaj fusy zmielonej kawy (najlepiej z ekspresu). Zawarta w kawie kofeina ma zbawienny wpływ na pomarańczową skórkę i wiotką skórę. Dzięki wysokiej zawartości kofeiny kawowy peeling pobudzi krążenie, oczyści skórę ze szkodliwych toksyn oraz dostarczy jej cennych minerałów i witamin z grupy B. Dodatkowo ograniczy widoczność cellulitu, dzięki czemu poprawi się jakość skóry.

Jakich jeszcze produktów z szafki kuchennej możesz użyć do przygotowania domowego peelingu? Do walki z „pomarańczową skórką” użyj cynamonu, który ma następujące działanie:

  • przeciwbakteryjne,
  • likwiduje wypryski,
  • rozjaśnia cerę,
  • łagodzi przebarwienia,
  • eliminuje toksyny ze skóry,
  • działa jak naturalny filtr przeciw promieniom UV.

Przepis na cukrowy peeling z cynamonem

Cynamon ma przepiękny zapach, a w połączeniu z cukrem, oliwą, kawą i pomarańczą pozwoli zadbać o skórę całego ciała. Do przygotowania peelingu potrzebujesz następujących składników:

  • ½ szklanki cukru,
  • ¼ szklanki mielonej kawy,
  • 1 łyżkę mielonego cynamonu,
  • 5 łyżek oliwy z oliwek,
  • skórkę startą z ¼ pomarańczy.

Domowy peeling będzie gotowy, jak wszystkie składniki wymieszasz ze sobą do uzyskania konsystencji mokrego piasku.

Pamiętaj, że nie wszystkie domowe zabiegi SPA są dobre. Dostosuj je do potrzeb swojego ciała i stosuj je z odpowiednią częstotliwością, ponieważ źle dobrane, mogą raczej pogorszyć kondycję skóry, aniżeli ją wspomóc. Pielęgnacja powinna być także dostosowana do pory roku i panujących warunków atmosferycznych.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet