Europejska nagroda „ European Women’s Tertiary Award” dla Sukcesu Pisanego Szminką

red
mat. pras. BWPR.PL/Primoloko
Nagrody przyznawane przez Women's Tertiary Group Confcommercio Milano są wyraz uznania dla Europejek działających w biznesie. W tym roku jury doceniła działalność Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Nagrodę odebrała w Mediolanie prezeska fundacji Olga Kozierowska.

Jury Women's Tertiary Group doceniło działania Sukcesu Pisanego Szminką w zakresie wieloletniego wsparcia i rozwoju przedsiębiorczości kobiet oraz nagłaśniania ich sukcesów poprzez konkurs Bizneswoman Roku. Na szczególne uznanie zasłużył program aktywizacji zawodowej kobiet SUKCES TO JA, który jest obecnie największym tego typu programem w Polsce wspierającym i edukującym kobiety poprzez platformę online, sieć lokalnych spotkań oraz szereg warsztatów i konferencji. Program realizowany jest przy wsparciu Fundacji Coca- Cola Atlanta

- Jestem ogromnie wzruszona i dumna, mogąc odebrać tę nagrodę – powiedziała Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Cieszę się, że ostatnie 9 lat pracy nad integracją, edukacją i aktywizacją kobiet w Polsce spotkało się z uznaniem w kontekście europejskim. To dowód na to, że jesteśmy na właściwej drodze. – dodaje.

Confcommercio Milano działa we Włoszech od 1945 roku. Jest organizacją, która reprezentuje we Włoszech firmy działające w sektorach handlu, turystyki i usług. Składa się z 118 stowarzyszeń terytorialnych oraz zrzesza 40 000 spółek.

W tym roku, organizator postanowił położyć nacisk na inicjatywy, usługi i projekty wspierające Diverity&Inclusion. Kryteria konkursowe to: skala i zasięg inicjatyw, prowadzenie działań poprawiających jakość warunków pracy i życia prywatnego kobiet aktywnych zawodowo, realizacja projektów i usług, mających wspierać i edukować kobiety powracające na rynek pracy, tworzenie formalnych i nieformalnych sieci współpracy oraz działanie na rzecz polityki włączania.

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie do podejmowania odważnych działań. Fundacja mocno wspiera i promuję Diversity & Inclusion. W styczniu zainicjowała powstanie nieformalnego klubu Male Champions of Change.

Zobacz także:


”Sukces to JA” - program aktywizacji zawodowej kobiet w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet