KAMICA NERKOWA
Pełnia Księżyca może także dawać się we znaki osobom cierpiącym z powodu kamicy nerkowej. Opublikowane w 2011 roku badanie wykazało, że w tej fazie Księżyca ból powodowany przez kamicę nerkową znacząco wzrasta. To nie jedyne badanie potwierdzające związek pełni Księżyca z objawami urologicznymi – inne wykazało, że to właśnie w czasie pełni w szpitalach przyjmuje się najwięcej nagłych przypadków urologicznych.
Skąd to się bierze? Między badaczami nie ma w tej kwestii zgody, jednak przypuszcza się, że aktywność księżyca może wpływać na funkcjonowanie nerek, które składają się w około 60 proc. z wody.
BÓL GŁOWY
W czasie pełni wiele osób skarży się na bóle głowy. Co prawda do tej pory nie dowiedziono bezpośredniego związku między pełnią Księżyca a migreną, jednak to, dlaczego akurat w tym czasie częściej boli nas głowa, można łatwo wytłumaczyć: przypomnijmy, że pełnia Księżyca zakłóca sen, a to z kolei może przekładać się na bóle głowy.
URODZENIA
Czy pełnia Księżyca może mieć związek z przebiegiem ciąży? W badaniach prowadzonych przez japońskich naukowców wykazano, że w czasie pełni znacznie wzrastała liczba urodzeń. Również Włosi w trakcie prowadzonych przez 3 lata badaniach doszli do wniosku, że w przeciągu dwóch dni po pełni Księżyca na świat przyszła większa liczba dzieci niż w pozostałych fazach Księżyca. Nie ma jednak jasności co do tego, skąd bierze się taka korelacja.
POCZĘCIE
Nie tylko porody, ale także poczęcia w korelacji z fazami Księżyca były przedmiotem zainteresowania naukowców. Badacze ze Stanów Zjednoczonych po przeanalizowaniu ponad pół miliona urodzeń z lat 1948-1957 doszli do wniosku, że poczęcia miały miejsc najczęściej w pobliżu pełni.