Pełnia Księżyca występuje zazwyczaj raz w miesiącu i jest fazą Księżyca, w której znajduje się on po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. W efekcie na niebie widzimy maksymalnie oświetloną półkulę Księżyca skierowaną w stronę Ziemi, która wygląda jak rozświetlone koło na nocnym niebie. Od wieków to zjawisko interesuje ludzi i poszukują oni odpowiedzi na to, czy i jak pełnia Księżyca wpływa na człowieka. Również dziś zajmują się tym naukowcy z całego świata, a wyniki ich badań mogą wprawić w zaskoczenie. Zobacz sam, jaki wpływ mogą mieć na ciebie fazy Księżyca!
Fazy Księżyca, a zwłaszcza pełnia, miały większy wpływ na człowieka w czasach, gdy nie było jeszcze elektryczności. Wówczas Księżyc w pełni stanowił naturalne źródło światła w nocy. Mimo, że dziś możemy oświetlać ulice i mieszkania całą dobę, wciąż pełnia Księżyca nie pozostaje na nas bez wpływu. Jak na nas oddziałuje? Tym od lat zajmują się badacze.
Faza Księżyca zależy od tego, pod jakimi kątami są ustawione względem siebie Słońce, Ziemia i Księżyc, a między dwoma kolejnymi takimi samymi fazami Księżyca jest około 29,5 dnia. To tzw. miesiąc synodyczny.
Wideo
Zdrowie
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl