Święta Bożego Narodzenie – zrobiłeś już harmonogram? Zobacz nasz plan, a zdążysz ze wszystkim na czas. Tak przygotujesz się do świąt

Małgorzata Czuba-Skarzyńska
Wideo
od 16 lat
Boże Narodzenie to dla wielu z nas najważniejsze święta w roku. To magiczny czas spotkań rodziną i przyjaciółmi przy dźwiękach kolęd i choince. W święta obdarowujemy się gwiazdkowymi prezentami i zapraszamy gości do świątecznego stołu. Jak zaplanować przygotowania do Bożego Narodzenia, żeby zdążyć ze wszystkim na czas? Zajrzyj do naszego świątecznego harmonogramu i zobacz, jak ustawić przedświąteczne zadania. Teraz nie zapomnisz o prezentach, życzeniach, dekoracjach, zakupach i zaproszeniu gości.

Spis treści

Bożonarodzeniowy harmonogram 2023. Co zrobić dwa tygodnie przed świętami?

10 grudnia: zaplanowanie bożonarodzeniowego budżetu i ustalenie z bliskimi oraz przyjaciółmi, jak chcemy spędzić święta (wyjazd do rodziny czy hotelu, a może zaproszenie gości do domu – wspólne rozplanowanie świątecznych spotkań). Warto dokupić świąteczne dekoracje i ozdoby choinkowe (niedziela handlowa).

Przygotuj się do świąt - gotowa lista zadań
Zaplanuj z nami porządki i zadania, żeby zdążyć do Wigilii - gotowa lista zadań Freepek

11 grudnia: zrobienie listy prezentów i zakupy gwiazdkowych upominków. Warto też zastanowić się, jak zapakować bożonarodzeniowe prezenty. Umówienie się do fryzjera czy kosmetyczki.

12 grudnia: rozpisanie planu przedświątecznych porządków i bożonarodzeniowego menu. Jeśli nie jesteśmy fanami gotowania czy robienia słodkości, to warto zamówić gotowe dania i ciasta. Rodzinne pieczenie świątecznych pierniczków.

13 grudnia: zaplanowanie i zakup świątecznych dekoracji. To dzień, w który trzeba się zastanowić nad choinką i zrobić remanent w świątecznych ozdobach i bożonarodzeniowym oświetleniu.

Świąteczne porządki w kilka chwil? Z tymi metodami to możliwe!

Świąteczne porządki w kilka chwil? Z tymi metodami to możliwe!

Część osób uwielbia robić świąteczne porządki, a reszta stara się ich unikać jak ognia. Możemy lubić porządki, możemy ich nienawidzić, ale święta Bożego Narodzenia to idealny pretekst do tego, żeby ch...

Małgorzata Czuba-Skarzyńska
Małgorzata Czuba-Skarzyńska

14 grudnia: policzenie świątecznych gości i sprawdzenie, czy mamy odpowiednią liczbę nakryć stołowych. To czas na odświeżenia świątecznego obrusu i zaplanowanie aranżacji stołu na święta.

15 grudnia: ustalenie świątecznego menu i listy zakupów spożywczych. To dobry moment na wyczyszczenie piekarnika, lodówki i kuchenki mikrofalowej.

16 grudnia: czas na zastanowienie się do kogo chcemy wysłać upominki i kartki świąteczne oraz dokupienie brakujących prezentów. Najwyższa pora umyć wannę, umywalkę i kabinę prysznicową.

17 grudnia: teraz pora na mycie okien i czyszczenie okiennych dekoracji oraz robienie porządków w szafie oraz kuchennych czy łazienkowych szafkach. Czas na zastanowienie się nad świąteczny strojem i zaplanowanie zakupu brakujących elementów garderoby czy modnych dodatków.

Najmodniejsze bombki i ozdoby choinkowe 2023. Galeria dekoracji na świąteczne drzewko

Najmodniejsze bombki i ozdoby choinkowe 2023. Galeria dekoracji na świąteczne drzewko

Bombki choinkowe i modne ozdoby na choinkę to istotny element świątecznych dekoracji. Elegancko przystrojone świąteczne drzewko to jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Podpowiadamy, jak ...

Małgorzata Czuba-Skarzyńska
Małgorzata Czuba-Skarzyńska

Co trzeba wykonać przed świętami? Lista zadań na przedświąteczny tydzień

18 grudnia: pora na przygotowanie kartek świątecznych i bożonarodzeniowych dekoracji DIY. Jeśli mieszkają z nami dzieci, koniecznie zróbmy to wspólnie. Rodzinne dekorowanie mieszkania. Dzisiaj jest idealny czas na ubrania świątecznej choinki.

19 grudnia: najwyższy czas wysłać świąteczne kartki z bożonarodzeniowymi życzeniami i gwiazdkowymi upominkami rodzinie i przyjaciołom. Dekorowanie pierniczków i gotowanie pierwszych potraw (krokiety, pierogi, łazanki, postną kapustą możemy bezpiecznie zamrozić). To też idealny moment na przygotowanie świątecznych śledzi.

20 grudnia: wyczyśćmy płytę grzewczą, zadbajmy też o okap i zlew. Już teraz możemy zacząć przygotowywać świąteczne potrawy i desery.

21 grudnia: spakujmy prezenty i usuńmy kurz z mebli, lamp, dekoracyjnych bibelotów i kwiatów doniczkowych. Nie zapomnijmy wyczyścić luster i frontów ze szkła.

Kuchenny Kalendarz Adwentowy. Te świąteczne dania możesz zrobić wcześniej

Kuchenny Kalendarz Adwentowy. Te świąteczne dania możesz zrobić wcześniej

Miesiąc przed Wigilią wiele osób zastanawia się, co ugotować w święta Bożego Narodzenia. Z wyprzedzeniem można spisać listę zakupów podyktowaną świątecznym jadłospisem i niektóre z potraw przygotować ...

Anna Daniluk
Anna Daniluk

22 grudnia: wymyjmy i odkurzmy podłogi oraz zróbmy kolejne zakupy do przygotowania potraw i deserów. Potwierdźmy obecność gości na Wigilii i świątecznych przyjęciach.

23 grudnia: to dzień gotowania i pieczenia, jeśli nie musimy tego robić, to warto włączyć świąteczną muzykę i zrelaksować się w fotelu z ciekawą książką i kubkiem zimowej herbaty.

24 grudnia (Wigilia): to czas nakrywania do stołu, przygotowywania wigilijnych potraw i drobnych porządków. Tego dnia wiele rodzin dekoruje świąteczną choinkę. Czas na wypatrywanie pierwszej gwiazdki!

Polecjaka Google News - RegioDom

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Ja jakoś się nie spinałam przed świętami, Trochę ogarnęliśmy z mężem, włączyliśmy roombę i tyle. Lepiej wypocząć w święta niż niepotrzebnie się przemęczać ;)
G
Gość
Tylko żeby nie zapomnieć pójść do kościoła
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet