Jak przygotować skórę na wiosnę? Oto zabiegi, które przywrócą cerze blask i sprawią, że będzie ona nawilżona i zregenerowana

Katarzyna Dębek
Codzienna pielęgnacja po zimie powinna skupić się na dogłębnym oczyszczeniu twarzy, złuszczeniu martwego naskórka, a także intensywnym odżywieniu i nawilżeniu cery.
Codzienna pielęgnacja po zimie powinna skupić się na dogłębnym oczyszczeniu twarzy, złuszczeniu martwego naskórka, a także intensywnym odżywieniu i nawilżeniu cery. GettyImages
Skóra po zimie wymaga regeneracji. Wiele kobiet skarży się, że u progu wiosny ich cera jest poszarzała, pozbawiona blasku i przesuszona. Jak temu zaradzić? Jest na to kilka sposobów, które pozwolą w domowym zaciszu przygotować się na ciepłe miesiące.

Pożegnaliśmy zimę i tym samym ciepłe ubrania. Czas nie tylko na wiosenne porządki w domu, ale także i na twarzy. Zobacz, jak prawidłowo pielęgnować skórę i poznaj przepisy na domowy tonik, maseczkę i peeling.

Pielęgnacja skóry twarzy na wiosnę

O twarz trzeba dbać cały rok. Dlatego jej codzienna pielęgnacja jest tak ważna. Warto zwrócić uwagę na to, jak oczyszczasz skórę, jak ją myjesz, tonizujesz i nawilżasz.

Oczyszczanie twarzy jest podstawową czynnością w codziennej pielęgnacji. Wykonana nieprawidłowo bywa przyczyną powstawania zaskórników, stanów zapalnych, a także sprzyja szybszemu starzeniu się skóry. Twarzy lepiej nie myć zwykłym mydłem. W tym celu można użyć tłuszczów, np. olejku z pestek winogron. Trzeba go wmasować w skórę, a jego nadmiar zetrzeć jedwabną szmatką lub bawełnianym wacikiem. Następnie wymasuj twarz delikatną, naturalną szczoteczką do masażu. Usuniesz stary naskórek i pozbędziesz się toksyn z powierzchni skóry.

Kolejnym krokiem jest tonizacja, a najlepszym produktem do jej wykonania będzie ten zrobiony z naturalnych składników. Można wykorzystać np. napar z zielonej herbaty. Łyżeczkę suszu należy zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą. Taki domowy specyfik nie zatyka porów i chroni skórę, bo w zielonej herbacie jest dużo przeciwutleniaczy.

Nie zapomnij o złuszczaniu naskórka. To bardzo ważne, zwłaszcza po zimie. Warto wykonywać regularne peelingi, na przykład siemienia lnianego. Wystarczy zmielić szklankę nasion, dodać łyżeczkę kurkumy (działa odmładzająco, łagodzi podrażnienia i oczyszcza) oraz łyżeczkę zmielonego imbiru, który poprawia krążenie i rozjaśnia skórę. Taką gotową miksturę można umieścić w szczelnym pojemniczku i przechowywać nawet przez miesiąc. Przed użyciem dodać niewielką ilość wody, by powstała pasta i masować twarz kulistymi ruchamy. Spłukać letnią wodą.

Dowiedz się więcej:

Przepisy na domowe maseczki na twarz

Przy wiosennej pielęgnacji nie można zapomnieć o maseczce na twarz. Do jej wykonania można użyć natki pietruszki oraz miodu, płatków owsianych i cytryny. Wszystkie te składniki połączone ze sobą nawilżą skórę, odżywią i zadziałają przeciwstarzeniowo.

Aby odżywić skórę, warto sięgnąć po maseczki z produktów, które znajdują się w kuchni. Truskawki to prawdziwa bomba witaminowa oraz składnik kosmetyków pielęgnacyjnych. Wystarczy kilka owoców, łyżka śmietany i miodu. Tak przygotowaną miksturę należy nałożyć na twarz, szyję i dekolt na około 20 minut. Mus z truskawek silnie odżywia, regeneruje, nawilża i rozjaśnia skórę.

Domowa maseczka przeciwzmarszczkowa z awokado to propozycja nie tylko dla dojrzałej skóry. Maseczka dodatkowo ją odżywi i sprawi, że będzie wyglądała na mniej zmęczoną. Do wykonania zabiegu potrzebne będzie pół awokado, żółtko i kilka kropel cytryny. Składniki trzeba wymieszać i nałożyć na skórę na około 20 minut.

Domowa maseczka dla suchej skóry z jabłek przywróci odpowiednie nawilżenie. Wystarczy zetrzeć owoc na tarce i dodać niewielką ilość oleju roślinnego. Tak przygotowany kosmetyk należy zaaplikować na twarz i po 20 minutach zmyć wodą.

Bardzo ważne jest, aby zadbać o skórę po zimie i przygotować ją do wiosny oraz lata. Zanim sięgniesz po telefon do kosmetyczki, zadbaj o siebie w domu, korzystając z proponowanych przez nas porad.

Zadbaj o piękną skórę

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
od 7 lat
Wideo

Nie żyje Stanisław Tym

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet