Adrianna Zawadzińska została ambasadorką polskiej edycji biegu Wings for Life World Run. Miss Polski na Wózku 2016 zachęca malborczyków do dołączenia do jej drużyny w Poznaniu.

7 maja odbędzie się kolejna edycja globalnego biegu charytatywnego Wings for Life World Run. Jedną z ambasadorek imprezy jest Adrianna Zawadzińska z Malborka, Miss Polski na Wózku 2016, która będzie miała w Poznaniu swoją drużynę. Wciąż można do niej dołączyć i wyjechać na niezwykłe zawody, korzystając z transportu organizowanego przez Urząd Miasta.

Impreza Wings for Life World Run odbywa się równolegle w 24 miejscach na świecie.

Zawodnicy startują w tym samym momencie, niezależnie od strefy czasowej. Po pewnym czasie na trasę biegu wyjeżdża samochód-„meta”, który goni biegaczy. Ci, których wyprzedzi, schodzą z trasy. Wygrywa ta osoba, która „ucieknie” najdalej. Na razie rekordzistą jest Włoch Giorgio Calcaterra, który pokonał 88,44 km, zanim się z nim zrównał samochód. Drugi wynik - 82,42 km - należy do Polaka Bartosza Olszewskiego. Adrianna Zawadzińska zachęca do zabawy wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku.

Czytaj też: Mieszkanka Malborka została Miss Polski na Wózku [ZDJĘCIA]

- Jestem ambasadorką biegu i mam swoją drużynę „Jedyna Taka”, więc nie ma możliwości, by zabrakło mnie na biegu - mówi Adrianna Zawadzińska. - Jak na prawdziwego przewodniczącego drużyny przystało, jadę do Poznania zagrzewać wszystkich do biegu, wspierać, kibicować i ładować dobrą energią. Sportowa adrenalina na pewno udzieli się nam wszystkim.

Główną ideą wydarzenia jest upowszechnianie wiedzy na temat urazów rdzenia kręgowego. Wpisowe uczestników poznańskiego biegu w całości trafi na badania związane z tym schorzeniem. Urząd Miasta Malborka, chcąc wesprzeć Adriannę Zawadzińską i innych mieszkańców, którzy dołączą do jej drużyny i sprawdzą się na trasie imprezy, zorganizował transport do Poznania.

Zobacz: Miss Polski na Wózku zbiera drużynę do biegu Wings for Life World Run

Nie wiadomo jeszcze, jak liczna będzie drużyna Ady, bo można się zgłaszać do 3 maja na stronie wingsforlifeworldrun.com. Już wiadomo, że w imprezie po raz kolejny weźmie udział m.in. Michał Ławryszek, pełnomocnik burmistrza Malborka ds. osób niepełnosprawnych, który mocno zaangażował się w pomoc malborskiej miss.

- Warto do nas dołączyć, bo biegniemy z wielkimi uśmiechami w szczytnym celu! Na pewno będzie w naszej drużynie panowała przyjacielska atmosfera, wspólna mobilizacja, wsparcie. W drużynie „Jedyna Taka”, jak sama nazwa mówi, będziecie jedyni i niepowtarzalni. Biegnijcie z nami - zachęca Adrianna Zawadzińska.

Wings for Life to wyzwanie nie tylko dla biegaczy. Przekonał się o tym Adam Małysz

Wideo: TVN Turbo/ x-news