Najpiękniejsze życzenia na rocznicę ślubu. Jakie życzenia złożyć z okazji 5., 10. czy 25. rocznicy ślubu? Już dzisiaj przemyśl, czego życzyć

OPRAC.:
Redakcja Strona Kobiet
Redakcja Strona Kobiet
Życzenia składane na rocznicę ślubu pozwalają parze poczuć się ważną i kochaną. Jeśli nie możemy spotkać z bliskimi osobiście, warto przekazać im życzenia w formie zakupionej specjalnie na tę okazję kartki pocztowej lub bileciku.
Życzenia składane na rocznicę ślubu pozwalają parze poczuć się ważną i kochaną. Jeśli nie możemy spotkać z bliskimi osobiście, warto przekazać im życzenia w formie zakupionej specjalnie na tę okazję kartki pocztowej lub bileciku. 123 RF
Życzenia na rocznicę ślubu to bardzo ważny element dbania o rodzinne relacje. Przekazanie życzeń z okazji złożenia przysięgi małżeńskiej stanowi miły akcent i może pomóc ocieplić relacje z rodzicami czy dziadkami. Nawet, jeżeli mieszkamy daleko od nich, warto wysłać najbliższym kartkę pocztową z życzeniami lub bukiet kwiatów z bilecikiem, który chętnie dostarczy poczta kwiatowa. Podpowiadamy, jakie życzenia na rocznicę ślubu warto znać.

Spis treści

Życzenia na rocznicę ślubu – w jakiej formie je przekazać?

Jakie życzenia złożyć na rocznicę ślubu? Czy można życzyć tego samego z okazji 5, 10 lub 20 lat związku? A może istnieją dedykowane życzenia na poszczególne rocznice?

Na te pytania nie ma jednej złotej odpowiedzi. Czasem warto wysłać młodej parze zabawne obrazki Messengerze, Instagramie lub WhatsAppie, ale taka forma nie będzie odpowiednia w przypadku osób starszych. Nawet, jeżeli mają one konta w mediach społecznościowych, mogą korzystać z nich sporadycznie, co niesie ze sobą ryzyko, że nie dowiedzą się w odpowiednim czasie, że o nich pamiętamy. 

Jeżeli rocznicę ślubu świętują młode osoby, korzystające aktywnie z social mediów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłać im zabawny gif, a jeszcze lepiej - przygotować specjalnie dla nich krótką animację. Tutaj z pomocą mogą przyjść zdjęcia Google, które kilka podobnych do siebie fotografii przerobią w animację. Jeżeli jednak nie dysponujemy odpowiednimi materiałami, możemy posiłkować się znalezionymi w internecie zdjęciami pary z wakacji lub ślubu. Na rynku pojawia się coraz więcej programów i aplikacji do robienia prostych animacji i kolaży. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zestaw opatrzyć odpowiednio dobranymi życzeniami.

Jeżeli życzenia składamy na odległość, możemy przekazać je:

  • telefonicznie,
  • na tematycznej kartce pocztowej (można ją zakupić na poczcie i w wybranych sieciach),
  • w formie e-kartki,
  • na ozdobnym bileciku dołączonym do kwiatów lub prezentu,
  • mailowo,
  • SMS-owo,
  • w formie wiadomości lub posta w mediach społecznościowych.

Najbardziej jednak cieszą takie życzenia na rocznicę ślubu, które przekazujemy osobiście. Dlatego rekomendujemy odwiedzenie jubilatów. Do życzeń wypada dołączyć kwiaty lub upominek opatrzony bilecikiem.

Na jakie rocznice ślubu warto składać życzenia?

Przeważnie pary żyjące w wieloletnich związkach najbardziej lubią dostawać życzenia z okazji okrągłych rocznic ślubu, np. 20., 30., 40. czy pięćdziesiątej. Warto mieć na uwadze, że rocznic jest wiele i każda posiada własną nazwę, przy czym istnieje aż 15 różnych określeń na rocznice od pierwszej do 15. Kolejne ważne rocznice wypadają co pięć lat i również w tym przypadku każda z nich ma własną nazwę. Przykładowo, dwudziesta rocznica ślubu jest nazywana porcelanową, dwudziesta piąta – srebrną, trzydziesta – perłową, trzydziesta piąta – koralową, a czterdziesta – rubinową.

Trudno jest te wszystkie nazwy spamiętać. Wystarczy jednak zapisać w kalendarzu najważniejsze daty, dzień ślubu rodziców. Można też ustawić przypomnienie w kalendarzu online. Dzięki temu nie popełnimy faux pas.

Załączamy również listę rocznic ślubu, o których warto pamiętać. Są to rocznica: pierwsza, druga, trzecia, czwarta, piąta, szósta, siódma, ósma, dziewiąta, dziesiąta, jedenasta, dwunasta, trzynasta, czternasta, piętnasta, dwudziesta, dwudziesta piąta, trzydziesta, trzydziesta piąta, czterdziesta, czterdziesta piąta, pięćdziesiąta, pięćdziesiąta piąta, sześćdziesiąta, sześćdziesiąta piąta, siedemdziesiąta, siedemdziesiąta piąta i osiemdziesiąta.

Wybór życzeń na rocznicę ślubu

Przygotowując życzenia na rocznicę ślubu, możemy skorzystać z gotowego wierszyka znalezionego w internecie. Warto jednak pamiętać o dopisku, z okazji której rocznicy składamy życzenia. Część sentencji ma charakter uniwersalny, z część została stworzona z myślą o konkretnej rocznicy. Ponadto inne wierszyki będą odpowiednie dla rodziców, a inne dla żony.

Pod wierszykiem można umieścić dopisek: „Najlepsze życzenia z okazji…”, „Wszystkiego najlepszego z okazji…” lub „życzy kochająca”, „życzy kochający”, „życzą kochający”.

Życzenia na rocznicę ślubu dla rodziców

Róże są piękne, bo kwiaty mają,
lecz są nietrwałe, bo przekwitają.
A Wasza miłość niech się rozwija,
niech trwa na wieki i nie przemija.

Z okazji Święta Waszego
życzenia wszystkiego najlepszego:
niech każdy dzień dostarcza radości
i uśmiech zawsze w sercach gości,
niechaj problemy Was omijają,
a wszyscy bardzo Was kochają.
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie!

Z okazji święta Waszego życzenia wszystkiego najlepszego: niech każdy dzień dostarcza radości i uśmiech zawsze w sercach gości, niechaj problemy Was omijają, a wszyscy bardzo Was kochają, Bo jak nikt inny na świecie, Wy na to zasługujecie!

Przykładowe życzenia na 5. rocznicę ślubu

Dzisiaj wieść mamy niesłychaną, 
bo obchodzicie rocznicę drewnianą. 
Z tej okazji ślemy gratulacje i życzenia 
rozkwitu małżeńskiego pożycia, 
dużo miłości i coraz to nowych, cudownych 
rzeczy wspólnie do odkrycia. 

Przykładowe życzenia na 10. rocznicę ślubu

10. Rocznica Ślubu to ważna chwila, 
niech będzie dla Was bardzo miła. 
Pragnę więc złożyć szczere życzenia: 
miłości, zdrowia i powodzenia. 
A każdy rok razem spędzony 
niech będzie piękny i wymarzony. 

Życzenia na 25. rocznicę ślubu

Z okazji 25 lat spędzonych razem jest dla nas – dzieci pięknym obrazem, jak przez problemy, trud codzienności pozostać nadal wiernym miłości. Ze srebrnych godów cieszymy się z Wami i wnet na złote gody czekamy.

Przykładowe życzenia na dowolną rocznicę ślubu

W ... (tutaj wpiszcie numer rocznicy) rocznicę ślubu! życzymy Wam, aby płomień Waszej miłości nigdy nie słabnął, a Wasze dzieci chowały się szczęśliwie w jego cieple i blasku.

Niech dobry los się kłania w pas. 
Sto lat, sto lat jeszcze raz! 
Niech ten … Jubileusz milowym będzie kamieniem. 
Czekamy na następne z wielkim w sercu wzruszeniem.

Zabawne życzenia na rocznicę ślubu

Stukał dzięcioł w lesie i gadała sowa,
Że ta młoda para, już nie taka młoda.
Więc czym prędzej śpieszę, z życzeniami w darze,
Niech nam żyją w zdrowiu, 100 lat młodej parze!

Życzenia na rocznicę ślubu od męża dla żony

… lat temu przysięgaliśmy sobie 
Wierność i miłość nieskończoną, 
W tym dniu ludzie dowiedzieli się, 
Że zostałaś moją żoną. 
Przez te lata całą swoją miłość 
Na mnie przelewałaś, 
Dzisiaj Ci dziękuję, 
Że to mnie wybrałaś.

Spędziliśmy razem już wiele lat, 
A dalej tak piękny wydaje się dla nas wspólny świat. 
Dalej cieszy mnie każdy Twój uśmiech, 
To dzięki Tobie mam w życiu tyle uciech! 
Nie liczy się dla mnie, że czas dla nas w miejscu nie stanął, 
Bo z Tobą, to nawet w nieznane zawsze będę brnął!

Suknie ślubne, które olśnią Twoich gości

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nakarm psiaka, zgarnij kwiatka: Rozmowa Adrianem Meyerem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet