Odkryj Gdańsk szlakiem wybitnych kobiet

red
materiały prasowe
Metropolitanka po raz kolejny zaprasza na letnie spacery po Gdańsku, uwzględniając sylwetki wyjątkowych kobiet i przybliżając historię gdańskich prekursorek, działaczek polonijnych, pracownic Stoczni Gdańskiej.

Letnie spacery po Starym i Głównym Mieście pozwolą poznać nam Teklę Gliniecką, która współtworzyła amatorski teatr w Gdańsku, Irenę Nadolną-Szatyłowską - pilotkę i pierwszą na świecie sędzinę żużlową, Helenę Żelewską, która pomagała młodym dziewczętom znaleźć pracę i schronienie, chroniąc je przed przestępstwami seksualnymi, oraz wiele innych wyjątkowych kobiet.

Z kolei spacery po Stoczni Gdańskiej przybliżą nam sylwetkę Anny Walentynowicz, niepokornej suwnicowej, animatorki kultury, działaczek Solidarności, oraz pozwolą poznać role, jakie odgrywały kobiety podczas strajku w sierpniu 1980 roku.

Spacery mają na celu również zwrócenie uwagi na pracę i zaangażowanie kobiet w kształtowanie miasta: jego instytucji, organizacji polonijnych czy inicjatyw społecznych. Przewodnicy i przewodniczki zaprezentują łącznie 29 fascynujących biografii wyjątkowych kobiet.

Spacery szlakiem kobiet po Stoczni Gdańskiej odbywają się w środy i piątki o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 16.00.

Po Starym i Głównym Mieście będziemy mogli spacerować w soboty o godz. 16.00.

Spacery są bezpłatne, jednak obowiązują na nie zapisy: kontakt@ikm.gda.pl lub w Instytucie Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, pon-pt, godz. 10.00 - 18.00; sob-niedz, godz. 12.00 – 16.00.

Więcej o projekcie: www.ikm.gda.pl/metropolitanka, www.metropolitanka.ikm.gda.pl

Zobacz także:


Premier przed pomnikiem Anny Walentynowicz. "Ona jest symbolem tamtych dni"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet