Spis treści
Warto się zastanowić przed zastosowaniem skarpet złuszczających w domowym zaciszu, bo mają one wiele skutków ubocznych.
Czy skarpetki złuszczające są skuteczne i jak działają?
Skarpetki złuszczające mają formę foliowych woreczków, które wypełnione są kwasami. W zależności od zastosowanych w skarpetkach złuszczających substancji po kilku, kilkunastu dniach od ich założenia skóra zaczyna się złuszczać. Niestety usuwany jest również zdrowy naskórek. Skarpetki działają na całej partii skóry stopy, również w jej górnej części oraz między palcami, gdzie skóra jest delikatna i w ogóle nie wymaga złuszczania.
Dlaczego nie powinno się używać skarpetek złuszczających?
Specjaliści są zgodni, aby nie stosować skarpetek złuszczających i podkreślają, że przed ich nałożeniem należy się zastanowić dwa razy, czy na pewno są nam potrzebne.
Do gabinetów podologicznych coraz częściej trafiają pacjentki, które stosowały skarpetki złuszczające. Ich problemem są podrażnienia, które pojawiły się po nałożeniu tego produktu na stopy. Okazuje się, że zakup skarpetek złuszczających jest tańszy, niż pedicure, ale proces leczenia może okazać się długotrwały i kosztowny. Dlatego tak istotne jest, aby nie używać takich skarpetek zbyt często i nie trzymać ich na stopach zbyt długo. Proces złuszczania rozpoczyna się dopiero kilka dni po zakończeniu aplikacji, łatwo więc o otarcia i infekcje. Co więcej, skarpetki takie są przeznaczone wyłącznie dla osób bez zmian chorobowych. Z pewnością nie usuną one odcisków czy modzeli, a mogą tylko zaognić zmiany i spowodować nieprzyjemne komplikacje. Przeciwwskazania do stosowania skarpetek złuszczających:
Co zamiast skarpetek złuszczających?
Edyta Gelo to specjalistka w dziedzinie podologii – ekspertka została wyłoniona jako jeden z najlepszych podologów w Polsce w plebiscycie Mistrzowie Urody. Kobieta przestrzega przed skarpetkami złuszczającymi i zamiast nich proponuje zastosowanie tych nawilżających:
My podolodzy nie polecamy złuszczających, ewentualnie nawilżające, żeby nie zaburzać tej naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka.
W przypadku problemów skóry na stopach najlepiej właśnie udać się do specjalisty. Podolog na podstawie przeprowadzonego wywiadu i swojej wiedzy, z należytą starannością rozwiąże zaistniałe problemy. Wizyta w gabinecie podologicznym zalecana jest wszystkim osobą, które mają problemy z pękającymi piętami, wrastającymi się paznokciami, nadmiernym odkładaniem się naskórka, odciskami, modzelami czy też brodawkami wirusowymi.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie.