Pokaż stopy! 10 niezawodnych sposobów na piękne i gładkie stopy
Nadchodzi czas odsłony stóp – warto więc się przygotować! Sprawdź, jak kompleksowo zadbać o estetyczny wygląd tej części ciała, by później móc ograniczyć regularne zabiegi do minimum.
Polecamy TOP 10 sposobów na gładkie i atrakcyjne stopy!
Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Krem do stóp
Podstawą pielęgnacji stóp jest codzienna aplikacja kremu o odpowiednim składzie. Do wyboru tego typu kosmetyku trzeba podejść podobnie jak do wyboru kremu do twarzy. Przede wszystkim należy określić, jaki mamy typ skóry na stopach. Ważne są również nasze oczekiwania.
• Krem do stóp nadmiernie potliwych może mieć w swoim składzie sole glinu (aluminium), krzemionkę, olejek z drzewa herbacianego czy wyciągi z ziół takich jak rozmaryn, szałwa, mięta, palczatka cytrynowa itp. W wielu produktach znajduje się też antybakteryjny triklosanu, jednak nie jest on polecany ze względu na to, że wchłania się przez skórę i zaburza gospodarkę hormonalną w organizmie.
• Krem do stóp nadmiernie suchych powinien mieć w swoim składzie związki takie jak mocznik, gliceryna, masło shea, pantenol czy witaminy A i E.
Antyperspirant
Antyperspirant to świetna opcja dla osób, które uskarżają się na nadmierną potliwość stóp. Przyda się też przy uprawianiu sportu. Jeżeli potliwości towarzyszy nieprzyjemny zapach skóry, warto wybrać produkt z dodatkami przeciwgrzybiczymi.
Niezbyt dobrym pomysłem jest natomiast używanie tego samego antyperspirantu do stóp i pod pachy. Tego typu produkty zazwyczaj różnią się składem i proporcjami poszczególnych związków.
Kąpiel stóp
Kąpiele stóp zaleca się wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Jest to niezawodny sposób na relaks oraz nawilżeni i zmiękczenie zrogowaciałego naskórka. Nie należy przy tym moczyć nóg w zbyt gorącej wodzie, ponieważ może to przynieść przeciwny skutek do zamierzonego – zamiast nawilżyć, możemy przesuszyć skórę.
Do kąpieli stóp można dodać sól, sodę oczyszczoną i zioła (tymianek, rozmaryn, lawendę, miętę, korę dębu, skrzyp polny itp). Dobrze sprawdzą się również olejki np. cynamonowy, który działa antybakteryjnie i zmiękcza twardy naskórek. Tego typu kąpiel powinna trwać 10-15 minut.