Spis treści
Przedwojenne gwiazdy na archiwalnych fotografiach
Przepiękne suknie, eleganckie buty, starannie ułożone włosy, makijaż, efektowna biżuteria... Powszechnie wiadomo, że współczesne gwiazdy przykładają ogromną wagę do wyglądu, w szczególności przed ważnym wyjściem. Nie inaczej było zarówno kilkaset, jak i kilkadziesiąt lat temu.
Prezentujemy zdjęcia polskich gwiazd z imprez z czasów przedwojennych, a także z czasu II wojny światowej.
Huczne imprezy karnawałowe w przedwojennej Warszawie
Zdecydowana większość zdjęć w naszej galerii przedstawia Bale Mody w Hotelu Europejskim w Warszawie. Czas dwudziestolecia międzywojennego nie sprzyjał wysokiej jakości życia i luksusom. Z drugiej strony nawet wtedy, a może właśnie szczególnie wtedy, potrzebowano rozrywki, którą na deskach teatrów dawały między innymi aktorki i tancerki. Śmietanka towarzyska ofiarowała ludziom uśmiech i sama potrzebowała zabawy. A możliwości nie było mało.
Warszawiacy hucznie obchodzili karnawał. Wydarzenia dawały okazję do rozrywki, ale także do nawiązywania nowych kontaktów towarzyskich, zacieśniania już istniejących, a dla panien i kawalerów na poznanie przyszłej żony albo męża.
W Balach Mody brały udział między innymi polskie aktorki dwudziestolecia międzywojennego
Jak informuje Kuryer Polski, dzień po balu noworocznym w Hotelu Europejskim w Warszawie organizowano Bal Mody. Podczas zabawy wybierano najpiękniej ubranych uczestników i zbierano pieniądze na cele charytatywne. Suknie zachwycały krojami i kolorami. Ówczesne kreacje zasłaniały więcej, niż te współczesne, nie można im jednak odmówić piękna i szykowności. Domy Mody przykładały się do swoich prac, suknie zaprezentowane podczas balu stanowiły swego rodzaju reklamę, a zdjęcia z wydarzenia obiegały prasę.
W Balach Mody udział brali między innymi aktorka Vera Bobrowska, artystka Krystyna Łuszczewska, aktorka Elżbieta Kryńska, aktor Mieczysław Cybulski czy aktorka Nina Andrycz.
Czytaj też: Te kobiety wygrywały konkursy piękności i miały tytuł miss. Czy dziś nadal uznamy je za piękne?
Imprez w dwudziestoleciu międzywojennym było zdecydowanie więcej. Warszawiacy świętowali, wiedząc, że zbliża się wyjątkowo trudny dla nich czas i korzystali z tego, który im pozostał.