Rak piesi jest najczęściej wykrywanym nowotworem w Polsce, ale wiemy, że dzięki wczesnemu działaniu udaje się z nim wygrać - podkreśla Kamil Łaszcz, Marketing Manager DORACO, korporacji, która angażuje się w wiele akcji społecznych. - Siłą także naszej firmy są kobiety, dlatego ta tematyka jest nam bliska i szczególnie ważna - dodał.
30-letnia historia korporacji budowlanej DORACO to także wiele przypadków szczęśliwie wygranej walki o zdrowie.
Panie stanowią ponad połowę naszej załogi - podkreślił Kamil Łaszcz. - Dlatego promujemy profilaktykę, zachęcając do badań. Zapraszamy do odwiedzenia parku i poznania historii 12 niezwykłych bohaterek.
Ważne dla pacjenta. Ekspert mówi o karcie DiLO
Gdy zachorujemy, karta diagnostyki i leczenia onkologicznego (DiLO) gwarantuje szybką drogę wsparcia onkologicznego. Została wprowadzona w 2015 roku wraz z pakietem onkologicznym.
Karta wydawana jest pacjentowi, u którego podejrzewana jest choroba nowotworowa lub osobie już chorującej. Może to zrobić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, specjalista lub lekarz w szpitalu - wyjaśnia lek. med. Jerzy Karpiński, dyrektor Pomorskiego Centrum Zdrowia Publicznego.
Karta DiLO uprawnia do szybkiej diagnostyki, dlatego jest tak ważna. Pacjent nie czeka więc na badania, jest na nie kierowany jak najszybciej po rozpoznaniu choroby. Ekspert zachęca, by korzystać z możliwości, jakie daje współczesna medycyna i po leczeniu szybko wrócić do aktywności, do normalnego życia rodzinnego i zawodowego.
"Siła KobieTY" - gdzie i kiedy można zobaczyć wystawę
- 24 października-10 listopada
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, ul. Pelplińska 7 - 24 października-30 października
Centrum Handlowe Auchan Szczęśliwa w Gdańsku - 25 października-10 listopada
Park Oliwski, ul. Opacka 12 w Gdańsku, ogrody DORACO - 2 listopada-13 listopada
Centrum Handlowe Port Rumia
Całą galerię zdjęć online znajdziecie poniżej. Wysłuchajcie również podcastów - rozmów z naszymi bohaterkami o ich drodze do zdrowia:
Regularne badania przesiewowe oraz podstawowa wiedza na temat profilaktyki stanowią fundamentalne narzędzia, które pozwalają wykrywać potencjalne zagrożenia na wczesnym etapie i zapobiegać poważnym schorzeniom, dając kobietom większe szanse na skuteczne leczenie i zdrowe życie. Dlatego tak ważne są coroczne badania profilaktyczne.