Śnią ci się zdrada, ciąża lub też... buty? Lepiej uważaj! Poznaj znaczenie snów według sennika. Niektóre interpretacje mogą zaskakiwać

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Interpretacja snów polega na odgadywaniu znaczenia symboli z jakimi mamy do czynienia podczas snu.
Interpretacja snów polega na odgadywaniu znaczenia symboli z jakimi mamy do czynienia podczas snu. cottonbro pexels.com
Sny towarzyszą ludziom od zarania dziejów, lecz nie jest to tylko efekt przypadkowych reakcji chemicznych zachodzących w mózgu. Mogą wiele zdradzić o nas samych, a według niektórych nawet pokazać przyszłość. Jedne ostrzegają, inne zapowiadają pozytywne zmiany, ale w jaki sposób rozszyfrować te ukryte informacje? Sny nie zawsze są tak oczywiste, jak mogłoby się to wydawać. Zobacz, co oznaczają popularne symbole.

Zapewne wiele razy wam się zdarzyło, że to, co było fascynującego w ciągu dnia, to zakorzeniło się w was tak mocno, że w nocy odzwierciedlaliście ten przypadek. Zadziałała podświadomość, która już daje swe znaki nawet najmłodszym.

Istnieje przekonanie, że znaczenie snów i ich interpretacja jest odwrotna, ale czy tak naprawdę jest? A fakt jest taki, że marzenia senne to odzwierciedlenie naszych pragnień, marzeń, obaw i lęków.

Czytaj: „Poprzez sny jesteśmy w stanie odnaleźć, po co nasza dusza zeszła na ziemię”. Rozmowa z interpretatorką snów Aleksandrą Abigale Jaros

Znaczenie snów jest naprawdę ważne, zwłaszcza wtedy, kiedy dosyć często powtarza nam się jedna rzecz lub motyw. Zastanawiamy się wówczas, dlaczego co noc mamy ten sam obraz przed oczami i jak to zinterpretować? Może warto wiedzieć, co nam wszechświat chce pokazać lub uświadomić! Takie zjawiska wbrew pozorom są bardzo ważne i mogą mieć istotny wpływ na nasze życie, przyszłość oraz zachowanie. Interpretacja snów nie jest łatwa. Nie jesteśmy czasami w stanie zapamiętać ważnych szczegółów, które mogą dać odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Fazy snu a marzenia senne

Sen według naukowców to: „to stan obniżenia wrażliwości na bodźce, częściowej bezwładności i zwolnienia funkcji, połączony ze zniesieniem świadomości, występujący u człowieka i zwierząt wyższych w rytmie dobowym, na przemian z czuwaniem”.

Wszystkie fazy snu są bardzo ważne. Pierwsza z nich nazywana NREM przygotowuje organizm, mózg i ciało do marzeń sennych. Podczas niej oddech staje się regularny i rzadszy, mózg spowalnia swoją pracę, ciśnienie tętnicze oraz temperatura ciała się obniża, a gałki oczne przestają się ruszać. W tym czasie również organizm mocno się regeneruje, przyśpiesza się gojenie ran oraz uwalnia się hormon wzrostu.

Faza snu REM jest odpowiedzialna za marzenia senne. To właśnie w tym czasie mamy do czynienia z mniej lub bardziej znaczącymi snami.

Sen składa się z cykli. Aby człowiek wstał wyspany, potrzebuje zazwyczaj ich od 4 do 6. Na taki cykl składają się po sobie fazy NREM oraz później REM, a następnie pobudka. Ogólnie się przyjęło, że pierwszy cykl trwa 90 minut, a kolejne od 100 do 120.

Każdy śni. Łatwiej jest zapamiętać koszmar niż coś milszego. Jednak, aby dobrze poznać znaczenie snu i go zinterpretować zaraz po obudzeniu warto zapisać wszystkie szczegóły. Częściej pamiętamy sny, jeśli zostaniemy wybudzeni w fazie REM niż w fazie nREM.

Czytaj też: Co to znaczy, gdy śnią ci się zmarli? Taki sen można interpretować na różne sposoby. Ekspertka podpowiada, jak go rozumieć

Znaczenie snów i najpopularniejsze symbole

Ludzie od zawsze chcieli poznać znaczenie snów. Powstało na ten temat wiele ksiąg takich jak sennik polski, sennik babiloński czy sennik egipski. Interpretacją marzeń sennych zajmowali się już Sokrates, Platon i Arystoteles. A w wielu regionach ten temat stał się odrębną dziedziną nauki.

Istnieje wiele motywów, które powtarzają podczas marzeń sennych. Przeczytaj, jakie znaczenie w snach mają najpopularniejsze symbole i poznaj ich interpretacje.

Co oznacza dziecko w senniku?

Dziecko może zarówno oznaczać coś dobrego, jak i złego. Wszystko zależy od tego komu się śni i w jakiej jest sytuacji.
Dla mężczyzny może oznaczać zakończenie pewnego etapu w życiu lub relacji z drugą osobą. Uboga osoba, której śni się dziecko, może liczyć na poprawę sytuacji materialnej, natomiast bogata niech się szykuję na kilka nieszczęść, które nastąpią w jego życiu.
Generalnie sen o dziecku jest dobrą wróżbą, zwłaszcza kiedy jest uśmiechnięte i szczęśliwe. Widzieć martwe dziecko oznacza kryzys i utratę nadziei, a także problemy zawodowe, takie jak utrata pracy. Płaczące dziecko przestrzega przed inwestycjami i zbytnim ryzykiem finansowym. Bawiące dziecko to dobry znak, który mówi o realizacji planów i zamierzeń. W przypadku kiedy we śnie widzimy poród własnego dziecka, możemy być pewni powodzenia i osiągnięcie celu. Gdy w tym śnie jesteśmy jedynie obserwatorami, to z pewnością możemy liczyć na przypływ gotówki. Sen o dziecku w wózku może zwiastować rozwiązanie problemów.

Jak interpretować sen o ciąży?

Znaczenie snu o ciąży może być różne. Z pewnością symbolizuje chęć posiadania potomstwa lub nadchodzących zmian w związku. Jest odzwierciedleniem nowych planów i ambicji, które w pełni i bez najmniejszego problemu uda się zrealizować w niedalekiej przyszłości. Osoby samotne są przestrzegane przed przelotnymi romansami i kontaktami seksualnymi. Dodatkowo sen o ciąży może ostrzegać przed ludźmi, którzy mają duży wpływ na twoje podejmowane decyzje i chęć zerwania z nimi relacji. Martwa ciąża to klęska.

Interpretacja pająka wg sennika

Pająk pojawiający się w naszych snach ma wiele różnych interpretacji i uzależnione są one od tego, jaki mamy stosunek do tych zwierząt. W przypadku neutralnego nastawienia znaczenie snu można zrozumieć jako powodzenie w życiu i pewność działania według narzuconych sobie zasad. W przypadku kiedy pająki wywołują u nas strach, oznacza to, że czas na walkę z ułomnościami i skrytymi emocjami.

Sennik: szczur

Znaczenie snu, w którym pojawił się szczur, może symbolizować zwątpienie w siebie na różnych płaszczyznach życia, które będzie miało ogromny i niekorzystny wpływ. To zwierzę ostrzega przed negatywną energią do życia i brak sił witalnych. Warto wziąć ten symbol sobie do serca oraz to, co wydarzyło się podczas niego i konkretnie go przeanalizować. Następnie odszukać przyczyn takiego postępowania i go wyeliminować!

Znaczenie snu o psie

Taki sen może oznaczać bardzo dużo. Przede wszystkim ostrzega przed niebezpieczeństwem, jakie może się wydarzyć oraz gniewem i nadmiernym popędem seksualnym. Gdy we śnie bawisz się z czworonogiem, możesz oczekiwać serii kłopotów i nieszczęść oraz niepowodzeń w zaplanowanych przedsięwzięciach.

Sennik: wąż

Znaczenie snu o wężach jest podobne do tego, jak o pająkach. Wszystko zależy, jaki mamy stosunek do tego gada. Generalnie nie oznacza on nic dobrego, ostrzega przed pokusą, niebezpieczeństwem i seksualnością. Jeżeli jednak węże nie wzbudzają w was strachu i nawiedzą was w nocy podczas snu, to będzie to oznaczało odnowę, wzrost, a także przypływ wiedzy życiowej i mądrości.

Znaczenie snu o myszach

Taki sen dotyczy ogólnie sfery seksualnej, umysłowej jak i związków z innymi ludźmi. Gdy widzimy uciekające zwierzęta, sen oznacza nadchodzący konflikt w rodzinie. Gdy je złapiemy, będzie oznaczało pozytywne rozwiązanie problemów, unikanie trosk oraz szczęście w przyszłości.

Sennik: kot

Koty to bardzo miłe zwierzęta, jednak znaczenie snu o nich nie jest dobre, bo ogólnie zwiastują pecha, zwłaszcza wtedy kiedy jest koloru czarnego. Jeżeli pojawił się on w twoim marzeniu sennym, to znaczy, że w najbliższym czasie nic nie będzie układało się po twojej myśli. Problemy będą jeszcze większe, gdy we śnie kot pojawi się razem z wężem. Wówczas trzeba na siebie bardzo uważać.

Śnią ci się zdrada, ciąża lub też... buty? Lepiej uważaj! Poznaj znaczenie snów według sennika. Niektóre interpretacje mogą zaskakiwać
Marko Blazevic Pexels.com

Pieniądze we śnie

Ten sen jest również silnym zwiastunem ważnych rzeczy w twoim życiu osobistym. Jeżeli widzisz spadające pieniądze, oznacza to, że się obawiasz swojej sytuacji materialnej. Mogą być one interpretowane w sposób odwrócony. Gdy we śnie ktoś ci daje pieniądze, może oznaczać straty i wydatki, a ich zgubienie przypływ środków finansowych. Jednakże bywa tak, że mają one zupełnie inne, głębsze znaczenie.

Sennik: zdrada

Znaczenie snu o zdradzie może dotyczyć ciebie lub osób bliskich. Informuje cię o poczuciu braku szacunku od innych osób. Jeśli to mężczyzna, marzy o zdradzie, jest to wyraźne ostrzeżenie, że musi opiekować się otoczeniem i bliskimi. Natomiast śniąca kobieta o zdradzie może się spodziewać trudności finansowych.

Znaczenie snu o włosach

Ogólnie sen o wypadających i siwiejących włosach mówi o zmartwieniu, przykrości i chorobie. Jakakolwiek wizja we śnie włosów w nieładzie, brudnych czy splątanych nie oznacza nic dobrego. Natomiast gdy są one schludne, piękne i bujne możemy się spodziewać powodzenia w życiu prywatnym, zawodowym i towarzyskim.

Sennik: pożar

Sen, w którym pojawia się pożar, może budzić skrajne emocje. Po pierwsze daje poczucie bezpieczeństwa i ciepła, która kojarzona jest z ogniskiem domowym. Wtedy oznacza szczęśliwą i udaną przyszłość. Jednak z drugiej strony, to strach przed zagrożeniem i stratą oraz chęć ucieczki. Wówczas zwiastuje problemy zdrowotne w przyszłości.

Sennik: ślub

Znaczenie snu o ślubie ma raczej pozytywny wydźwięk. Osoby samotne śniące o ślubie znajdą wkrótce miłość. W przypadku jego odwołania będzie to oznaczało wyzbycie się zmartwień, a ślub własnego dziecka to symbol nierozerwalnych więzi.

Śnią ci się zdrada, ciąża lub też... buty? Lepiej uważaj! Poznaj znaczenie snów według sennika. Niektóre interpretacje mogą zaskakiwać
Jeremy Wong Pexels.com

Symbolika snu o śmierci

Gdy przyśni nam się śmierć, to nie budzimy się w zbyt dobrym humorze, ogarnia nas niepokój i smutek. Jednak znaczenie tego snu wcale nie ma negatywnego wydźwięku. Gdy sen dotyczy nas samych, oznacza wielkie przemiany duchowe, rozwój osobisty i zawodowy. Śmierć partnera przywołuje nas do porządku i mówi, że czas o nim zapomnieć i pogodzić się z zakończeniem związku. Umierający rodzice to zakończenie złych czasów, a dziecka oznaczają trudności, jednak nie na tyle ciężkie, żeby nie móc ich pokonać.

Interpretacja i znaczenie snu, w którym pojawiła się krew

Krew oznacza siłę życiową, radość, witalność lub zachęcenie do bardziej aktywnego trybu życia oraz poprawy kondycji fizycznej i psychicznej.

Co oznaczają buty we śnie

Znaczenie snu o butach zależy od tego, w jakim są stanie i czy widzimy je na sobie, czy stojące na podłodze. Buty na nogach oznaczają pewność siebie. W przypadku gdzieś stojących obok znaczenie tego snu jest inne, a mianowicie to, że czeka cię wiele obowiązków, z których będziesz musiał się wywiązać.

Co oznaczają w senniku zęby

We śnie mogą pojawić się zdrowe zęby, bolące lub złamane. Kiedy przyśni się zdrowy kieł, to oczekuj pomyślnych wydarzeń związanych ze strefą materialną. Złamany oznacza koniec związku, natomiast bolące zwiastują pomyślność i powodzenie w życiu.

od 7 lat
Wideo

Kim jest Michelle Obama?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet