Co to znaczy, gdy śnią ci się zmarli? Taki sen można interpretować na różne sposoby. Ekspertka podpowiada, jak go rozumieć

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Ekspertka uważa, że sny powinniśmy interpretować poprzez własne doświadczenia i przeżycia.
Ekspertka uważa, że sny powinniśmy interpretować poprzez własne doświadczenia i przeżycia. pl.123rf.com
Możemy z nimi rozmawiać, kłócić się albo wspólnie żartować, patrzeć w oczy i wręcz czuć ich obecność. Bliscy zmarli „przychodzą” do nas we śnie, przywołując wspomnienia i uczucia. Sen o zmarłej osobie to wcale nie rzadkość. Nie oznacza on automatycznie zapowiedzi złych wydarzeń, ale też nie warto go ignorować. Aleksandra Abigale Jaros, która wspiera kobiety w odnajdywaniu ich ścieżki życiowej poprzez sny, zdradziła nam, jak można rozumieć tego rodzaju spotkania ze zmarłymi.

Spis treści

Zdarza się, że marzeniach w sennych spotykamy rodziców, dziadków, przyjaciół i tych, o których na jawie myślimy. Bywa i tak, że śnimy też o śmierci czyjejś lub własnej. Mogą nam przy tym towarzyszyć przeróżne odczucia, od spokoju i ulgi, do przerażenia. Wrażenia te niekiedy zmieniają się po obudzeniu, gdy zaczniemy o śnie myśleć i go analizować. Ale co on właściwie oznacza?

Gdy śnią się zmarłe osoby, możemy odbierać to jako przypadek albo wręcz przeciwnie, jak znak zza światów. Nauka nie interpretuje snów, jednak temat ten wzbudza duże zainteresowanie. Ich wyjaśnień szuka się w różnych sennikach, ale można poprosić też o pomoc specjalistów, jak Aleksandra Abigale Jaros.

Czytaj: Tajemnicza sprawa zaginionej nastolatki. Emanuela Orlandi zniknęła ponad 40 lat temu

Śni nam się zmarły? Ekspertka podkreśla nasze relacje i kontekst

Jak zaznacza Aleksandra Abigale Jaros, podchodzi ona indywidualnie do każdej interpretacji snu i do tego, co się dzieje w życiu osoby, z którą rozmawia.

Uważam, że osoby z tego świata dla nas niedostępnego przynoszą nam różnego rodzaju informacje, które nie są przekazywane bezpośrednio wprost. Mogą nam się śnić w różnorodny sposób. Mam doświadczenie po śmierci mojej bliskiej cioci, która była dla mnie jak babcia. Przyszła do mnie we śnie w dużej radości. Po śmierci bliskiej osoby często potrzebujemy upewnienia się, że osobie zmarłej po śmierci jest dobrze, a smutek został tutaj z nami. Czuję, że te osoby przekazują informację, że u nich wszystko w porządku, że wspierają bliskiego i go kochają – mówi.

Jak tłumaczy, może się zdarzyć, że jeśli dana osoba zmarła nagle albo byliśmy z nią w konflikcie, chce nam pokazać swój punkt widzenia, którego nie zdążyła wcześniej naświetlić albo przynieść informację potrzebną do rozwiązania danego problemu.

Dobre wiadomości, ale dla niektórych też zły znak. Zmarli we śnie według sennika

Sen o zmarłym według sennika można interpretować na wiele sposobów. Dla osoby chorej może on oznaczać pogorszenie zdrowia, a dla zdrowej ostrzeżenie przed poważnymi interesami i rozmowami. Według sennika arabskiego oznacza to cierpienie twojej rodziny, a według indyjskiego nieszczęśliwe małżeństwo.

Z kolei jeśli widzimy wielu zmarłych, spotka nas powodzenie w sprawach miłosnych. Podobnie sprawa wygląda wtedy, gdy widzimy siebie jako martwą czy martwego.

Abigale Jaros zapytana o interpretację snów według senników odpowiada, że nie należy brać jej na poważnie. Może ona nawet zaszkodzić, ponieważ będziemy kierować się efektem placebo, co ma moc wpłynięcia na nasze zdrowie albo podejmowane przez nas decyzje.

Rozmowa we śnie ze zmarłym

A co wtedy, gdy we śnie rozmawiamy ze zmarłym?

Jeśli rozmawiasz ze zmarłym, wróży to dobre wiadomości lub spełnienie jakiejś nadziei. Jest to także przestroga, aby śniący dotrzymywał danego słowa. Niekiedy sen ten wróży zerwanie jakiejś relacji np. utratę przyjaciela – informuje słownik sennik.biz.

Taka rozmowa bywa też ostrzeżeniem, by zachować czujność. Jeżeli nieboszczyk chce nam coś powiedzieć wówczas lepiej, aby posłuchać się jego rady. Z kolei jeśli się z nami żegna, oznacza to nowy początek.

Według interpretatorki snów, należy podchodzić do takich rozważań ostrożnie i brać pod uwagę swoje indywidualne przeżycia i doświdczenia.

Czytaj: To okazja, by zaszaleć z make-upem i pobawić się w wizażystkę. Zobacz, jak zrobić makijaż na Halloween dla siebie i dziecka

Sen o zmarłej mamie jako żywej

Gdy nieżyjąca już mama „odwiedza” nas we śnie może to oznaczać po prostu naszą ogromną tęsknotę i przywiązanie. W ten sposób próbujemy sobie poradzić ze bardzo trudną stratą. Czy ma to jednak inne, głębsze znaczenie? Taką nocną projekcję niekiedy interpretuje się jako poważne ostrzeżenie. Oznacza to, że podejmujemy albo chcemy podjąć niewłaściwe działania, które będą skutkować poważnymi stratami. Inne źródła mówią o potrzebie kontaktu z mamą, a powtarzający się o potrzebie obdarzania innych troską i o poświęceniu się.

Sen o sobie jako o zmarłym

Ten sen według różnych senników interpretowany jest różnorako. Według sennika arabskiego oznacza posiadanie przyjaciół, na których można liczyć. Z kolei według sennika babuni wróży to zdrowe życie i szczęście na loterii. Sennik indyjski interpretuje to jako szczęście w sprawach sercowych.

Abigale Jaros ma inne zdanie w tym kontekście. Jak mówi, swoją śmierć możemy czytać jako zakończenie pewnego etapu w życiu, co jednak otwiera przed nami nowe możliwości. Mamy świadomość nadchodzących zmian, stąd ich metaforyczne znaczenie we śnie.

Aleksandra Abigale Jaros prowadzi stronę https://abigaildreams.pl/

Sprawdź, co Cię czeka

Materiały promocyjne partnera
od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet