Tani i skuteczny sposób na szorstką skórę wprost z kuchennej szafki. Jedno opakowanie kosztuje około 2 złotych

Anna Moyseowicz
Ten produkt znany jest paniom, które lubią gotować, jednak niewiele osób wie, że można go też wykorzystać w dbaniu o ciało.
Ten produkt znany jest paniom, które lubią gotować, jednak niewiele osób wie, że można go też wykorzystać w dbaniu o ciało. pexels.com
Można z niej zrobić szybki, tani, a co najważniejsze skuteczny peeling. Wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki i zamiast do pieczenia czy gotowania, wykorzystać ją jako... kosmetyk. Sprawdzi się zarówno wtedy, gdy chcemy po prostu wygładzić ciało podczas kąpieli, jak i w walce z poważniejszymi dolegliwościami, na przykład ze „skórą kurczaka”. Jest ekologiczna, skuteczna i tania, bo kosztuje około dwóch złotych za opakowanie.

Spis treści

Tani, ekologiczny, domowy, a co więcej skuteczny peeling? To możliwe! By cieszyć się gładką i miękką skórą wystarczy jedynie soda oczyszczona i odrobina wody. Dla lepszego efektu można użyć dodatkowych składników, a dzięki temu dostosować mieszankę do własnych potrzeb. Taki kosmetyk pomoże nawet w pozbyciu się objawów „skóry kurczaka”, czyli rogowacenia okołomieszkowego.

Czytaj też: 5 kroków do pięknej skóry po wakacjach. Zapobiegniesz powstawaniu zmarszczek, zniwelujesz przebarwienia skórne i zachowasz opaleniznę

Właściwości sody oczyszczonej. Ten tani produkt ma cały szereg zastosowań

Soda oczyszczona jest powszechnie używana w kuchni, przy pieczeniu i gotowaniu. Spulchni ciasto, zmiękczy mięso, zniweluje zapach gotującego się kalafiora i wiele, wiele więcej. Śmiało można ją dodać do prania lub wykorzystać jako produkt czyszczący przy ekologicznym, tanim i skutecznym sprzątaniu. Ten drobny proszek, zwany przez chemików wodorowęglanem sodu, może również posłużyć jako składnik środków leczniczych, a w domowych warunkach jako kosmetyk.

Jak pisze Katarzyna Dębek ze Strony Kobiet, w tekście Soda oczyszczona to niezastąpiony produkt w domowej pielęgnacji twarzy. Dzięki niej pozbędziesz się wągrów, wyprysków i sińców pod oczami:

Soda oczyszczona jest tak uniwersalnym składnikiem, że można ją wykorzystać do produkcji domowych kosmetyków do mycia twarzy, niwelowania zmian skórnych i sińców pod oczami. Produkty te mają postać maseczek lub peelingu. Domowe specyfiki z sodą oczyszczają skórę z brudu, makijażu i złuszczają martwy naskórek. Najlepiej sprawdzą się przy cerze tłustej, trądzikowej oraz skłonnej do wyprysków.

Soda znajdzie też zastosowanie jako składnik peelingu całego ciała. Pomoże w pozbyciu się szorstkiego naskórka, w tym problemu „skóry kurczaka”.

„Skóra kurczaka”, czyli zapalenie okołomieszkowe

„Skóra kurczaka” to potoczne określenie rogowacenia okołomieszkowego, niegroźnej, choć nieestetycznej choroby. Problem objawia się krostkami na skórze, w szczególności w okolicach rąk i ud, zazwyczaj z tyłu. Grudki te mogą być zaczerwienione. Powodem przypadłości jest nadmiar keratyny w organizmie, co z blokuje ujścia mieszków włosowych. Z kolei za wzrost keratyny w organizmie odpowiada nieprawidłowe wchłanianie witaminy A.

Zapalenie okołomieszkowe nie jest bolesne ani szkodliwe, nie trzeba podejmować jego leczenia. Co więcej, zdarza się, że wraz z wiekiem przypadłość ta jest mniej widoczna. Można walczyć z jej objawami. „Skóra kurczaka” wielu kobietom przeszkadza ze względu na kwestie estetyczne. Jak się jej pozbyć? Zaleca się nawilżanie skóry i stosowanie kremów, a także peelingów, jak peeling z sody oczyszczonej.

Soda oczyszczona na „skórę kurczaka”. Przepis na tani i skuteczny peeling

Jak wykonać peeling z sody oczyszczonej? Sposób jest banalnie prosty. Wystarczy kilka łyżeczek białego proszku wymieszać z odrobiną ciepłej wody. W efekcie powinna powstać pasta, którą należy wmasować w skórę. Peeling należy wcierać delikatnie, okrężnymi ruchami, a po kilku minutach pastę spłukać.

Jak urozmaicić peeling z sody? Warto próbować pozbycia się martwego naskórka przy pomocy takich składników, jak:

  • fusy po kawie,
  • miód,
  • olej kokosowy,
  • sok z cytryny,
  • sól.

Podczas zabiegu warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Jeśli skóra jest wrażliwa, należy masować ją bardzo delikatnie. Peeling nakłada się na mokrą skórę, najlepiej pod koniec kąpieli. Należy omijać rany, a przy skórze delikatnej i naczynkowej najlepiej w ogóle zrezygnować z peelingu z sody i zdecydować się na inny rodzaj.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet