Te zabiegi na cellulit, brzuch i biust to sposób na piękne ciało. Zobacz, jak zadbać o swoją sylwetkę na lato i nie tylko

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Medycyna estetyczna zajmuje się spowalnianiem procesów starzenia skóry, a także przywracaniem jej młodego, zdrowego wyglądu.
Medycyna estetyczna zajmuje się spowalnianiem procesów starzenia skóry, a także przywracaniem jej młodego, zdrowego wyglądu. Mariakray/Getty Images
Medycyna estetyczna stała się bardzo popularna w Polsce i na całym świecie. Oferuje wiele zabiegów m.in. na cellulit, brzuch, czy piersi, które nie tylko poprawiają wygląd ciała, ale mają również istotny wpływ na samopoczucie pacjenta. Sprawdzamy, jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej oraz czy występują przeciwwskazania do ich stosowania.

Spis treści

Zabiegi medycyny estetycznej na brzuch, cellulit, czy piersi to propozycja dla tych osób, które chcą mieć perfekcyjną sylwetkę. Do wyboru jest mnóstwo usług, które działają na określone partie ciała. Jednak nawet najlepsze zabiegi bodyformingu nie będą dawały satysfakcjonujących rezultatów, jeśli nie połączymy ich ze zdrowymi, właściwymi nawykami żywieniowymi i aktywnością fizyczną.

Zabiegi medycyny estetycznej nie wystarczą, aby móc się cieszyć pięknym ciałem

Walka o perfekcyjne ciało to nie tylko zabiegi medycyny estetycznej. Aby były one skuteczne i przyniosły oczekiwane efekty, trzeba zadbać o właściwe i regularne posiłki połączone ze sportem. Warto ćwiczyć około trzy razy w tygodniu. Trening powinien być dopasowany do stanu zdrowia, upodobań i możliwości. Wystarczy 45-60 minut ćwiczeń. Drugim ważnym aspektem jest odpowiednia dieta, która przede wszystkim powinna bazować na zdrowych produktach (pełnoziarnistych, bogatych w witaminy, mikroelementy, warzywa i owoce, a także dobre tłuszcze i węglowodany złożone, bez żywności przetworzonej oraz węglowodanów prostych) i regularności w spożywaniu posiłków. Najlepiej sięgać po jedzenie co 3-4 godziny, wówczas ustawiamy najlepszą dla organizmu przemianę materii. Nie należy zapominać o piciu co najmniej 2 litrów wody dziennie. Taki styl życia to podstawa starań o piękną figurę. Dopiero wtedy można wspomóc się zabiegami medycyny estetycznej

– Nie wskażę jednego zabiegu dobrego dla wszystkich. Każdy pacjent ma inną sylwetkę i nieco inne problemy z nią związane. Głównie jest to nadmiar lokalnie zgromadzonej tkanki tłuszczowej, ale również co się z nim często wiąże w przypadku kobiet – cellulit, innymi problemami jest wiotkość skóry lub słabe mięśnie. W zależności od stopnia nasilenia danego problemu, jego podłoża lub miejsca występowania na ciele dobieramy inne zabiegi. Każdy pacjent powinien być więc najpierw skonsultowany i zdiagnozowany, a następie powinien mieć indywidualnie dopasowaną terapię łączącą najlepsze dla niego zabiegi bodyformingu, a więc modelowania sylwetki – tłumaczy Beata Surma, kosmetolog z krakowskiego SCM estetic.

Zabiegi odchudzające, czyli jak się pozbyć tkanki tłuszczowej

Wiele osób boryka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Warto mieć świadomość, że żadne zabiegi medycyny estetycznej czy kosmetologiczne nie odchudzą ciała o kilka rozmiarów – są w stanie jedynie wyszczuplić i wymodelować niektóre partie ciała, które są wyjątkowo oporne na stosowane ćwiczenia i dietę. Zabiegi odchudzające z jednej strony działają lipolitycznie na zgromadzoną podskórnie tkankę tłuszczową, z drugiej rozmasowują ją, sprawiając, że zdecydowanie ładniej układa się na ciele, dzięki czemu figura staje się smuklejsza.

Kriolipoliza – zabieg wyszczuplający na brzuch, uda i boczki

Osoby zmagające się z lekką nadwagą mogą skorzystać z zabiegu kriolipolizy. Metoda ta wykorzystuje fakt, że komórki tłuszczowe są wrażliwe na niską temperaturę, pod wpływem której ulegają uszkodzeniu i obumarciu. Uwalniają wówczas tłuszcz, który jest metabolizowany. Zabieg kriolipolizy polega na zassaniu przez urządzenie fałdy skóry z tkanką tłuszczową. Wówczas schładzana jest ona do temperatury bliskiej zeru. Dzięki zabiegowi można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez nakłuć, nacięć i innych ingerencji w ciało. Kriolipoliza to idealny zabieg wyszczuplający na takie części ciała jak brzuch, uda, boczki, ale także i na podbródek.

Lipoliza iniekcyjna – sposób na piękne ciało

Drugim zabiegiem wyszczuplającym godnym polecenia jest lipoliza iniekcyjna, która polega na podaniu w obrębie tkanki tłuszczowej preparatu (fosfatydylocholiny), mającego za zadanie rozbić komórki tkanki tłuszczowej. Ten zabieg odchudzający przeznaczony jest dla osób, które mają niewielkie dysproporcje w sylwetce. Nie jest bowiem możliwe substancjami lipolitycznymi ostrzykiwać całego ciała czy dużych jego części. Uwolniony w ten sposób tłuszcz zostaje zmetabolizowany przez organizm. Jak mówi ekspertka SCM estetic, ten zabieg często wspomagany jest przez specjalistów endermologią, która jest rodzajem mechanicznego masażu podciśnieniowego.

– Ma on na celu rozmasować tkanki i poprawić przepływ limfy oraz krwi i wydrenować nadmiar wody. Zabieg jest wykonywany przed lipolizą iniekcyjną w celu rozluźnienia tkanki tłuszczowej, która potem łatwiej poddaje się rozpuszczeniu. Po lipolizie również warto wykonać enermologię, która świetnie wymasuje uwolniony tłuszcz, wpływając na szybsze jego zmetabolizowanie. To metoda stricte modelująca ciało, wysmuklająca uda, pośladki, rzeźbiąca talię. Doskonale radzi sobie z uporczywymi boczkami, bryczesami, usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzonej nad kolanami, a także chomiki lub podwójny podbródek – wymienia specjalistka.

VelaShape III – skuteczny zabieg wyszczuplający

Innym polecanym przez kosmetologów zabiegiem odchudzającym jest VelaShape III. Polega on na podgrzewaniu tkanek falą radiową i podczerwienią do 42 stopni, co również działa lipolitycznie, napinająco i ujędrniająco. Dodatkowo miejsce zabiegowe poddawane jest delikatnemu masażowi podciśnieniowemu. Efekty po serii tego zabiegu są widoczne gołym okiem – ciało jest szczuplejsze, a skóra wygładzona i ujędrniona. Kto powinien zdecydować się na tę metodę? Przede wszystkim osoby, które borykają się z nadmiarem tłuszczu na brzuchu, udach, boczkach, pośladkach i ramionach. Warto wspomnieć, że zabieg, jako jeden z niewielu, świetnie radzi z tzw. byczym garbem, który pojawia się na kręgosłupie, na wysokości zakończenia odcinka szyjnego.

Zabieg odchudzający na ciało, czyli karboksyterapia

Zabiegiem odchudzającym jest również karboksyterapia. Ma na celu wprowadzenie w dany obszar ciała dwutlenku węgla, który działa lipolitycznie. Związane jest to z częściową zamianą dwutlenku węgla w kwas węglowy, który rozpuszcza adipocyty (komórki tłuszczowe).

Zabiegi na cellulit, czyli jak walczyć z pomarańczową skórką

Niezależnie od wieku i wagi wiele kobiet skarży się na cellulit. Jego pojawienie się jest uwarunkowane budową żeńskiej tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe z różnych powodów puchną – gromadząc wodę, toksyny przemiany materii lub tłoczą się na skutek większej ich ilości, a następie nieestetycznie układają na ciele, tworząc górki i doliny. Tak powstaje właśnie „pomarańczowa skórka”. Zabiegi na cellulit dobierane są od jego rodzaju i stopnia nasilenia.

Dowiedz się więcej:

Endermologia LPG na czym polega ten zabieg antycellulitowy?

Jednym zabiegów na cellulit jest endermologia LPG, która polega na rozmasowaniu tkanek i zdrenowaniu nadmiaru wody z organizmu, niweluje obrzęki i wygładza skórę, zmniejszając cellulit.

– Zabiegi przy użyciu endermologii LPG wykonuję już od ponad 13 lat i mogę powiedzieć, że nie każdy sprzęt jest tak samo dobry. Tylko oryginalny, oparty o wykorzystanie najnowszej technologii daje gwarancję, że doświadczony specjalista wykonujący nim zabiegi jest w stanie w krótkim czasie uzyskać bardzo dobre efekty. A jeśli połączymy ten zabieg z innymi uzupełniającymi, to terapia antycellulitowa staje się jeszcze bardziej efektywna. Dlatego w walce z cellulitem polecam również zastosowanie karboksyterapii oraz fali akustycznej. Fala akustyczna generuje falę dźwiękową, która przenoszona jest do wnętrza tkanek. Jej siła stymuluje je mechanicznie, dzięki czemu możemy poradzić sobie z zaawansowanym zwłókniałym cellulitem oraz zbitą tkanką tłuszczową. Karboksyterapia, o której również już wspominaliśmy, przez podanie hiperbarycznego dwutlenku węgla w tkanki, powoduje krótkotrwale niedotlenienie komórek, co wpływa na nie stresująco, a przez to mobilizująco do regeneracji. Pod wpływem zabiegu dochodzi do odnowy naczyń krwionośnych, lepszego dotlenienia tkanek, a przez to zniwelowania mikroobrzęków i problemów z mikrokrążeniem. Z tkanek odprowadzane są szkodliwe składniki przemiany materii – staje się ona zdrowsza i lepiej zbudowana. W ten sposób można leczyć uporczywy rodzaj cellulitu – zapewnia specjalistka.

Zabiegi na brzuch po ciąży i nie tylko, czyli sposób na mało jędrną i wiotką skórę

Wiele osób zwłaszcza kobiety po ciąży skarżą się na nieestetyczny wygląd skóry – jest ona wówczas mało jędrna i wiotka. Innym powodem tego typu problemów jest duża utrata masy ciała oraz starzenie się.
Przy tego rodzaju problemach warto sięgnąć po odpowiednie ćwiczenia fizyczne, które można wspomóc zabiegami medycyny estetycznej takimi jak Vela Shape lub karboksyterapią.

Wiele osób zwłaszcza kobiety po ciąży skarżą się na nieestetyczny wygląd skóry – jest ona wówczas mało jędrna i wiotka.
Wiele osób zwłaszcza kobiety po ciąży skarżą się na nieestetyczny wygląd skóry – jest ona wówczas mało jędrna i wiotka. 123 RF

VelaShape III to idealny zabieg na brzuch po ciąży

VelaShape III jest metodą, która poprzez podgrzanie tkanek skraca włókna kolagenowe, czego efektem jest napięta skóra. Polecana jest szczególnie na takie partie ciała, jak:

 • brzuch,
 • pośladki,
 • uda,
 • łydki,
 • boczki,
 • ramiona.

Karboksyterapia – zabieg ujędrniający brzuch

Na jędrną skórę polecana jest również karboksyterapia – w wyniku której dochodzi do silnego pobudzenia procesów naprawczych także w obrębie kolagenu i elastyny, które odpowiadają za napięcie tkanki.

Ujędrnianie biustu za pomocą zabiegów endermologii ergolift

Często po intensywnym odchudzaniu, ciąży czy laktacji, kobiety zauważają utratę jędrności piersi. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się zabiegi endermologii ergolift, które mocno stymulują i pobudzą skórę do regeneracji i uelastycznią ją.

Ujędrnianie brzucha i pośladków za pomocą nowoczesnego zabiegu Embody

Płaski brzuch i jędrne pośladki to efekt odpowiednich ćwiczeń, ale nie tylko. Z pomocą przychodzi zabieg ujędrniania brzucha i pupy – Embody. Polega on na przyłożeniu dwóch dużych głowic w obrębie brzucha lub pośladków. Co istotne, nie oddziałuje on na skórę, a wyłącznie na mięśnie, powodując ich intensywne skurcze odpowiadające 20 tysiącom brzuszków lub 20 tysiącom przysiadów. Efekty te można osiągnąć w ciągu 30 minut zabiegu.
Piękna sylwetka to również mocne i wyrzeźbione mięśnie. Wiele osób, myśląc o ładnym ciele, marzy o tym, aby ich pośladki miały nie tylko zgrabny kształt, ale też były jędrne i uniesione, a brzuch nie tylko płaski, ale mający zarys. Do tej pory wydawało się to nieosiągalne bez intensywnych ćwiczeń i treningu. Bo jak inaczej zmusić do działania tkankę mięśniową? Jak się okazuje, współczesna nowoczesna technologia, wykorzystywana w gabinetach kosmetologicznych, daje nam bardzo duże możliwości poprawy naszego wyglądu również w tym obszarze!

– Warto wiedzieć, że technologia HIFEM pozwala na pracę w dwóch protokołach – spalającym tkankę tłuszczową i wzmacniającym mięśnie lub budującym masę mięśniową. W przypadku brzucha najczęściej wykorzystuje się pierwszy z nich w celu usunięcia tkanki tłuszczowej i wzmocnienia mięśni. Po serii zabiegów widać wyraźne zmniejszenie obwodów i pojawienie się wcięcia w talii. U osób niemających większych problemów z nadmiarem tkanki tłuszczowej w tym obszarze wykonujemy zabiegi przy użyciu drugiego programu, w celu rozbudowy mięśni i uwydatnienia „sześciopaku”. Program ten polecany jest również przy pracy na pośladkach, by mocno je unieść i wymodelować. Warto dodać, że Embody jest zabiegiem działającym na powięziach. Pracując na brzuchu, oddziałujemy na mięśnie od szyi aż po łydki, a opracowując pośladki, stymulujemy mięśnie od potylicy po sam dół ciała. Technologia HIFEM dociera między innymi do głębokich mięśni dna miednicy, co w przypadku kobiet jest bardzo istotne. Nasze pacjentki zauważają regenerację i wzmocnienie tych mięśni, przez co zmniejsza się u nich problem nietrzymania moczu lub widzą wyraźną poprawę osłabionych mięśni po porodzie – podkreśla specjalistka SCM estetic.

Najczęstsze przeciwwskazania do zabiegów w klinice medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej powinny być zawsze konsultowane z lekarzem. Podczas pierwszej wizyty należy przedstawić rzetelną informację o stanie zdrowia. Warto zabrać ze sobą pełną dokumentację medyczną oraz listę leków, które przyjmuje się na co dzień. Tylko wtedy lekarz jest wstanie ocenić, czy dany zabieg nie wpłynie niekorzystnie na pacjenta. Zobacz, jakie sytuacje, schorzenia i choroby stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej:

 • ciąża i okres laktacji,
 • cukrzyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • opryszczka,
 • choroby nowotworowe,
 • stosowanie niektórych leków.
Dodaj firmę
Logo firmy Ministerstwo Zdrowia
Warszawa, ul. Miodowa 15
Autopromocja

Uzupełnij domową apteczkę

od 12 lat
Wideo

Zacięte walki kobiet podczas gali Hybrid MMA 4 w Zielonej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet