Niestosowny strój
Drogie panie, rozumiemy – kiedy się wystroić jeśli nie na wesele? Jeśli jednak sam ślub odbędzie się w kościele, pamiętajmy o tym, że strój musi być stosowny. Jeśli koniecznie chcemy ubrać się w kusą sukienkę – przebierzmy się po części religijnej.
Panowie, jeśli państwo młodzi nie zarządzą inaczej, przychodzimy zawsze elegancko ubrani! Żadnych kurtek sportowych, dżinsów, trampek i polówek zamiast koszul. Jeśli już jesteśmy przy koszulach – unikajmy krótkich rękawów. Jeśli będzie gorąco, zawsze można podwinąć długie rękawy.
Zakładanie bieli albo czerni
Biel jest zawsze zarezerwowana dla panny młodej. Jeśli nie jesteś pewna jak dokładnie będzie wyglądała jej suknia, unikaj wszystkich jej odcieni: écru, śmietankowego, kości słoniowej. Ubranie białej sukni jest grubym nietaktem. Pretensje do ciebie może mieć nie tylko panna młoda, ale także reszta kobiecego grona.
Unikaj też czerni – dla wielu osób jest to kolor żałobny, zwiastujący pecha i nieszczęście. Nawet jeśli panna młoda powiedziała, że nie ma nic przeciwko, najprawdobniej będzie cię musiała tłumaczyć przed mamusiami, ciociami i koleżankami. Oszczędź jej tego.
Upijanie się na umór
Tak, wesele i alkohol idą w parze. Nie jest to jednak konkurs na to, kto wypije najwięcej. Pary młode często z żalem wspominają gości, którzy spali na stole, wymiotowali na sali, ściągali obrus razem z naczyniami lub niszczyli umywalki w łazience...Czy na pewno chcemy zostać tak zapamiętani?
Oświadczyny na weselu
Romantyczny nastrój udziela się każdemu. Dlaczego nie oświadczyć się podczas wspaniałego wesela? Pamiętajmy, że jest to impreza państwa młodych i każda próba kradzieży „show” jest nietaktem. Wszystko z umiarem. Możemy zamówić u zespołu piosenkę z dedykacją, bo twoja druga połówka ma akurat urodziny, ale nie organizujmy kółeczka aby wszyscy mogli jej zaśpiewać „Sto lat”.