Zima? Nie rezygnuj z aktywności na świeżym powietrzu

Bogna Skarul
Za oknem na dworze przymrozek, zamarznięte rano kałuże, szron na trawie, przenikliwy wiatr oraz opady deszczu ze śniegiem.

Pewnie myślisz, że to wcale nie jest dobry okres na ruch na świezym powietrzu. Planujesz, aby swoją aktywność odłożyć na wiosnę. Po co? Pytają weterani spacerów i biegania na świeżym powietrzu. Potrzebna jest tylko lepsza motywacja i odpowiedni ubiór. Motywacją niech będzie lepsze samopoczucie i świadomość spalania zbędnych kalorii, często o tej porze roku pochłanianych w nadmiarze.

A kwestie ubioru warto wcześniej dobrze przemyśleć, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Nie jest to jednak coś bardzo skomplikowanego, z czym nie można sobie dać rady. pamiętaj, że właściwie najważniejsze są buty. Można biegać przez cały rok w jednych. Kwestia przyzwyczajenia. I jeśli nie możemy sobie pozwolić na specjalistyczne, zimowe obuwie, to posiadanie jednej pary butów nie powinno być żadną przeszkodą w bieganiu o tej porze roku. Warto jednak mieć zimową parę obuwia. Buty na zimę powinny być nieco grubsze, ze sztywniejszą podeszwą i dobrym protektorem oraz mocniejszą tkaniną wierzchnią. I to w zasadzie wszystko, co najważniejsze. Podstawą jest bowiem przyczepność i stabilność, o czym możemy się przekonać, truchtając po oblodzonych chodnikach. Natomiast nie zawracajmy sobie głowy nieprzemakalnością nieprzemakalne są tylko gumowce, a każda super membrana pewnych warunków nie wytrzyma.

Co jeszcze jest ważne jak planujesz biegi czy szybki spacer zimą. Ubierz się na tzw. cebulkę. Lepiej jak włożysz dwa ciepłe swetry niż jedną bardzo ciepła kurtkę. Dlaczego? Bo w razie kiedy się zgrzejesz zawsze możesz jeden sweter zdjąć, a poza tym będzie ci wygodniej.

Co warto mieć ze sobą podczas jesienno-zimowego spaceru? Mogą się przydać chusteczki do nosa. Dlaczego to takie ważne? Bo właśnie przy niskich temperaturach może ci kapać z nosa. Dobrze jest też wziąć ze sobą rękawiczki, ale nie muszą być puchowe. Wystarcza te z weluru. Włóż też czapkę i weź szalik, ale to to już tak aby się nie przeziębić.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

H
H.

Swoją wegetariańską dietę uzupełniam sokami warzywnymi (burak, marchew, seler, jabłko, imbir). Piję takie soki wg. porad terapiasokami.pl/gdzie-szukac-witamin i cieszę się dobrym zdrowiem i witalnością. Do tego ruch na świeżym powietrzu i nic więcej nie trzeba dla zdrowia.

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet