Znaki zodiaku a data urodzin. Czy i jak znak zodiaku wpływa na charakter?

Artur Białek
Dzięki znakom zodiaku można zrozumieć swoją rolę w życiu, poznać swoje cechy charakteru oraz dopasować drugą połówkę.
Dzięki znakom zodiaku można zrozumieć swoją rolę w życiu, poznać swoje cechy charakteru oraz dopasować drugą połówkę. cocoparisienne Pixabay.com
Znaki zodiaku sporo mówią na temat osób, do których są przypisane. Dla wielu ludzi zodiakalny symbol jest swoistym amuletem, który ma im zapewnić powodzenie w życiu. Można nie wierzyć w horoskop, ale chyba każdy przyzna, że przypisane do jego znaku zodiaku cechy, w mniejszym lub większym stopniu odnoszą się do jego charakteru.

Znaki zodiaku to nic innego, jak 12 równych części ekliptyki - koła, które wyznaczają ruch Ziemi wokół Słońca. Tworząc pozorny ruch, po owym kole porusza się środek Słońca, które pozostaje w każdym gwiazdozbiorze przez około miesiąc. Od nazw tych konstelacji wywodzą się nazwy znaków zodiaku. Właśnie dlatego, w zachodnim systemie astrologicznym, każdy znak zodiaku panuje mniej więcej przez miesiąc, a pełny cykl zodiakalny trwa rok.

Jaki mam znak zodiaku, czyli jak ustalić swój zodiakalny symbol?

Znaki zodiaku są przypisywane na podstawie dnia i miesiąca, w którym dane osoby przyszły na świat. Aby dowiedzieć się, spod jakiego znaku jest bliska nam osoba lub ktokolwiek inny, wystarczy poznać jej dzień oraz miesiąc urodzenia. Chińskie znaki zodiaku, wymagają poznania roku urodzenia, co wynika z faktu, że opierają się o kalendarz księżycowy, w którym Nowy Rok nie ma stałej daty.
W systemie zachodnim, który obowiązuje także u nas, jest to znacznie prostsze:

 • Baran - urodził się między 21.03 a 19.04,
 • Byk - urodził się między 20.04 a 22.05,
 • Bliźnięta - urodziły się między 23,05 a 21.06,
 • Rak - urodził się między 22.06 a 22.07,
 • Lew - urodził się między 23.07 a 23.08,
 • Panna - urodziła się między 24.08 a 22.09,
 • Waga - urodziła się między 23.09 a 22.10,
 • Skorpion - urodził się między 23.10 a 21.11,
 • Strzelec - urodził się między 22.11 a 21.12,
 • Koziorożec - urodził się między 22.12 a 19.01,
 • Wodnik - urodził się między 20.01 a 18.02,
 • Ryby - urodziły się między 19.02 a 20.03.

Co na nasz temat mówią znaki zodiaku?

Znaki zodiaku mają określać ludzi już w momencie ich przyjścia na świat. Odnoszą się do ich charakteru i temperamentu, determinują ich decyzję oraz wskazują na talenty, którymi zostali obdarzeni. Jakie cechy są przypisane do poszczególnych symboli?

Zodiakalny Baran to osoba emocjonalna, która czerpie z życia pełnymi garściami i stawia na aktywną formę wypoczynku. Nowości to coś, co przyciąga Barana. Uwaga - osoba spod tego znaku często bywa zazdrosna, a nawet wybuchowa. Z równowagi może wyprowadzić ją byle błahostka. Baran szanuje swój czas, więc wiele rzeczy robi w biegu.

Byk należy do osób praktycznych i przewidywalnych, cechujących się spokojnym usposobieniem. Ponad wszystko, ceni sobie poczucie bezpieczeństwa i stabilizację życiową. Byk jest realistą, który wie, że na sukces musi zapracować. Bierze to, co przyniesie mu los, ale w dążeniu do obranego celu, wykazuje wyjątkowy upór. Jeżeli cel tego wymaga, może bardzo dużo poświęcić.

Bliźnięta cechują się ponadprzeciętną inteligencją, jednak nie oznacza to, że ich życie opiera się wyłącznie na racjonalizmie, przeciwnie - Bliźnięta to osoby uduchowione, a wiara odgrywa ważną rolę w ich życiu. Cechuje je podzielna uwaga i elokwencja - są osobami wygadanymi, ale także skorymi do krytyki. Swoje krytyczne spojrzenie najczęściej kierują na inne osoby, ale potrafią też dostrzec wady, które drzemią w nich samych. Mają naturę "chomika" - każdy przedmiot kiedyś się przyda. Uwaga - Bliźnięta bywają rozrzutne.

Rak jest osobą uczuciową, o wyjątkowej wrażliwości. W życiu kieruje się emocjami, dlatego często zdarza się, że Rak pesymistycznie spogląda na otaczający go świat. Nie brakuje mu jednak fantazji i celnej intuicji. Ceni sobie komfort i wygodę, więc często bywa leniwy.

Lew lubi być w centrum uwagi. Ceni sobie wszelkiego rodzaju błyskotki i wszystko co sprawia, że uwaga otoczenia skupi się właśnie na nim. Zawsze dąży do wzbudzenia zainteresowania, ma przywódczą i dominującą naturę. Wszystko to sprawia, że Lew często bywa zarozumiały i próżny, ale gdy trzeba poświęcić się dla najbliższych, nie waha się ani chwili. Nie brakuje mu talentu i energii.

Panna cechuje się niezwykłą inteligencją i wrodzoną ciekawością świata. Jest drobiazgowa i przywiązuje uwagę nawet do najdrobniejszych detali. Jest odpowiedzialna i godna zaufania, jednak zdarza się, że Panna lubi wtykać nos w sprawy innych. Zawsze dotrzymuje złożonej obietnicy.

Wagę charakteryzuje wyjątkowa wrażliwość. Najważniejsza jest dla niej rodzina, dla której może poświęcić się bezgranicznie. Bywa uległa i brakuje jej asertywności, co często stawia ją w niekorzystnej sytuacji. Jest jednak obdarzona wrodzonym instynktem negocjatora, co pozwala jej rozwiązać wiele potencjalnych konfliktów.

Skorpion to osoba obdarzona wielką siłą przebicia, ale i uporem. Nie brakuje mu uroku osobistego, należy jednak wiedzieć, że Strzelec nie znosi sprzeciwu. Z natury bywa nieufny, ale zawsze dochowuje powierzonych mu sekretów.

Strzelec nie znosi nudy. Pewnie dlatego, trudno jest mu usiedzieć w jednym miejscu. Uwielbia przygody i jest obdarzony niezwykłym poczuciem humoru. Strzelec ma jednak tendencję do lekkomyślności, a w podejmowaniu decyzji, rzadko kieruje się zdrowym rozsądkiem.

Koziorożec jest roztropny, ambitny, pracowity, ale też zamknięty w sobie. Bywa nieprzystępny i chłodny dla otoczenia. Na zaufanie Koziorożca, trzeba sobie zasłużyć.

Wodnik to dusza towarzystwa. Uwielbia przebywać w większym gronie. Ma naturę filozofa-marzyciela, często pogrąża się we własnych myślach. Stateczne życie? To nie dla Wodnika. Zamiast tego, zwykle wybiera przygodę i towarzyszący jej zew wolności.

Ryby to marzyciele, którzy żyją w świecie fantazji. Brakuje im wytrwałości, jednak jeżeli chodzi o romantyczne usposobienie - tego mają aż w nadmiarze. Nie czują się komfortowo w dużym gronie. Zamiast tego, wybierają towarzystwo kilku osób.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet