10 najbogatszych kobiet w Polsce. Liderka na tej liście dysponuje ogromnym majątkiem!

Katarzyna Dębek
Dominika i Grażyna Kulczyk od wielu lat są liderkami w rankingach najbogatszych Polek.
Dominika i Grażyna Kulczyk od wielu lat są liderkami w rankingach najbogatszych Polek. Piotr Smoliński/ Marek Zakrzewski
Magazyn „Wprost” opublikował listę najbogatszych Polek – wśród nich m.in. Dominika Kulczyk, Ewa Chodakowska, Agnieszka Radwańska. Jednak obok nich znalazły się także kobiety mniej znane, ale z imponującymi osiągnięciami i sukcesami! Prezentujemy wam 10 najbogatszych kobiet w Polsce i ich majątki. Poznajcie też debiutantki, które pojawiły się w zacnym gronie 100 Polek z pokaźnym rachunkiem bankowym!

Rok 2020 nie był łaskawy dla licznych biznesów z różnych branż. Pandemia sprawiła, że wiele firm odnotowało ogromne spadki, jednak są i takie, które wykazały wzrost przychodów. Do grona tych ostatnich można zaliczyć firmę Ewy Chodakowskiej, która powiększyła swój majątek o 15 mln złotych. Dzięki temu celebrytka w tym roku w rankingu najbogatszych Polek wg magazynu „Wprost” zajęła 26 miejsce z majątkiem wynoszącym 200 mln zł.

Nowe nazwiska na liście najbogatszych kobiet

W tegorocznym rankingu pojawiło się 5 debiutantek, o których w poprzednich edycjach nikt nie słyszał, a w tym roku zajęły imponujące miejsca. Wśród nich:

  • Małgorzata Włodarczyk (227 mln) - razem z Tadeuszem Włodarczykiem kontroluje połowę udziałów w spółce Iglotex;
  • Elżbieta Tarczyńska (192 mln) – współwłaścicielka Grupy Tarczyński, producenta kabanosów, parówek, kiełbas i innych wyrobów wędliniarskich;
  • Krystyna Jasińska (151 mln) – udziałowiec w holdingu Victoria Dom, który jest jednym z największych deweloperów w Polsce;
  • Małgorzata Sowa i Aleksandra Sowa-Trzebińska (148 mln) – to matka i córka, które posiadają ponad połowę udziałów w znanej cukierni Sowa;
  • Olga Malinkiewicz (76 mln zł) – to kobieta, która opatentowała nowatorskie zastosowanie perowskitów wykorzystywanych w systemach fotowoltaicznych.

Dowiedz się więcej:

Najbogatsze Polki. Ile zarabiają i kim są?

Aby znaleźć się na liście najbogatszych Polek, trzeba dysponować co najmniej 63 mln majątkiem. To nieco wyższy próg niż w zeszłym roku, który wynosił 53 mln złotych. Którym Polkom to się udało?

10 miejsce - Zyta Olszewska

Majątek Zyty Olszewskiej szacuje się na 850 mln. Jest współwłaścicielką grupy kapitałowej Farmacol, której produkty lecznicze dostarczane są do szpitali i aptek w całej Polsce. Firma zatrudnia około 4,5 tys. pracowników.

9 miejsce – Anna Podniesińska

Anna Podniesińska w rankingu „Wprost” zajęła w tym roku 9 miejsce z majątkiem wynoszącym 850 mln. Takiej sumy dorobiła się dzięki transferom zagranicznych marek do Polski. Pojawienie się w naszym kraju firmy DHL, agencji reklamowej Ogilvy&Mather, marki odzieżowej Oscar Jacobson i Stenstroms, czy butów Bata to jej zasługa.

8 miejsce – Teresa Mokrysz

Teresa Mokrysz to współwłaścicielka koncernu spożywczego, który znany jest dzięki takim produktom jak: kawa Mokate, herbata Loyd albo Minutka. Jej majątek szacuje się na miliard złotych. Obecnie firmą zarządza jej syn – Adam Mokrysz.

Teresa Mokrysz, twórczyni potęgi firmy Mokate, współwłaścicielka Grupy Mokate zajęła w tym roku 8 miejsce wśród najbogatszych Polek.
Teresa Mokrysz, twórczyni potęgi firmy Mokate, współwłaścicielka Grupy Mokate zajęła w tym roku 8 miejsce wśród najbogatszych Polek. materiały prasowe

7 miejsce – Wiesława Herba

Wiesława Herba zajęła 7 miejsce w rankingu z majątkiem szacowanym na 1,05 mld złotych. Jest wiceszefem rady nadzorczej w spółce Neuca, która jest dystrybutorem farmaceutyków w całym kraju.

6 miejsce – Elżbieta Kaczmarek

Elżbieta Kaczmarek może się pochwalić majątkiem szacowanym na 1,05 mld złotych. Takiej sumy dorobiła się dzięki spółce Com40, która dostarcza sofy do sieci sklepów IKEA. Dodatkowo przychody uzyskuje z rynku nieruchomości.

Dowiedz się więcej:

5 miejsce - Katarzyna Frank-Niemczycka

Współzałożycielka Curtis Group - koncernu działający w branży farmaceutycznej, przemysłowej i deweloperskiej ma majątek w wysokości 1,1 mld złotych. Dodatkowo wraz z mężem posiadają firmy, które zajmują się produkcją obudów do telewizorów różnych marek, tworzą plastikowe zabawki, elementy oświetlenia oraz komponenty dla branży motoryzacyjnej i AGD. Są także właścicielami hotelu „Bryza” w Juracie i firmy lotniczej General Aviation Services.

4 miejsce – Grażyna Kulczyk

Jej majątek wart 1,8 mld zł pochodzi głównie ze sprzedaży Starego Browaru (poznańskiego centrum handlowego), a także postawieniu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w szwajcarskim mieście Susch. Pozostała część to kolekcja dzieł sztuki wyceniana na ponad 100 mln euro.

Grażyna Kulczyk w tym roku może się pochwalić imponującym majątkiem!
Grażyna Kulczyk w tym roku może się pochwalić imponującym majątkiem! Pawel Miecznik

3 miejsce – Małgorzata Adamkiewicz

Małgorzata Adamkiewicz zajęła 3 miejsce w rankingu „Wprost” z majątkiem 1,9 mld złotych. Jest przewodnicząca rady nadzorczej i współwłaścicielką Adamed Pharma jest również prezesem Fundacji Adamed, która prowadzi działania na rzecz rozwoju nauki. Adamed Pharma oferuje produkty ludziom w 76 krajach na całym świecie.

2 miejsce – Barbara Komorowska

Barbara Komorowska wraz z rodziną dorobiła się ponad 2 mld majątku dzięki firmom produkującym żywność. Do najbardziej znanych należy Bakoma, która słynie z jogurtów, kefirów i deserów mlecznych. Dodatkowo w Polskich Młynach sprzedaje mąkę, w Komagrze olej rzepakowy, a w BZK Alco wódkę i spirytus.

1 miejsce – Dominika Kulczyk

Najbogatszą Polką według tygodnika "Wprost" jest Dominika Kulczyk, której majątek jest aktualnie szacowany na 8,3 mld złotych. Bizneswoman powiększyła go w porównaniu do zeszłego roku o 300 mln złotych, a to za sprawą grupy energetycznej Polenergia. Od 2015 roku to Dominika Kulczyk nieprzerwanie obejmuje pierwsze miejsce w tym rankingu.

Dominika Kulczyk od wielu lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach najbogatszych Polek.
Dominika Kulczyk od wielu lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach najbogatszych Polek. Sylwia Dąbrowa
od 7 lat
Wideo

Nie żyje Stanisław Tym

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Alicja
Zyta Olszewska, zapytajcie jak były prywatyzowane Cefarmy, i wszystko jasne, ludzie poszli na bruk, oni przejęli Cefarmy za grosze, np.w Kielcach, ile ludzi tam pracowało na chleb.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet