Angelina Jolie, Madonna, ale też polskie celebrytki. Zobacz, które gwiazdy adoptowały dzieci

Anna Moyseowicz
Wideo
od 16 lat
Za granicą oczywiście Angelina Jolie, ale też Madonna czy Sandra Bullock, w Polsce między innymi Małgorzata Foremniak i Agata Młynarska – gwiazd decydujących się na adopcję dzieci nie brakuje. Choć procedury są skomplikowane i długie, nie odstrasza to osób, które są zdecydowane na przysposobienie nowych członków rodziny. Zobacz, które ze znanych osób podjęły decyzję o adopcji.

Spis treści

Celebrytki również adoptują dzieci

Adopcja daje szansę na rodzinę i nowe życie potrzebującym maluchom. Tacy rodzice otwierają serca i domy dla dzieci, które wyjątkowo wymagają miłości, troski i stabilności. Gwiazdy show-biznesu często korzystają ze sławy, jaką zdobyły, aby podzielić się swoimi doświadczeniami. Wiele z nich nie ukrywają faktu adopcji, lecz wręcz przeciwnie, dzieli się swoimi doświadczeniami i przybliża historię swoją oraz swoich pociech.

Zobacz, jakie gwiazdy adoptowały dzieci!

Adopcja a rodzicielstwo zastępcze to coś innego

30 maja (we wtorek) przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Co warto podkreślić, rodzicielstwo zastępcze nie jest adopcją. W przeciwieństwie do tej drugiej, to czasowa forma pomocy dziecku, które może powrócić do rodziny biologicznej. Jednak rodzicielstwo zastępcze także daje szansę na normalne dzieciństwo, a potem resztę życia.

Czytaj też: Znane dzieci celebrytów. Oni pochodzą z show–biznesowych rodzin i też robią kariery! Zobacz, kim są i z kim są spokrewnieni

Piecza zastępcza jest sprawowana w przypadku, jeśli rodzice biologiczni nie mogą opiekować się i wychowywać swoje dziecko lub dzieci. Zapewnić ma czas potrzebny na pracę z rodziną biologiczną umożliwiającą powrót dziecka do rodziny (lub - gdy jest to niemożliwe – dążenie do przysposobienia dziecka), przygotowanie dziecka do samodzielnego życia oraz zaspokoić jego podstawowe potrzeby. Piecza zastępcza jest sprawowana w formie rodzinnej i instytucjonalnej. Formami rodzinnej pieczy zastępczej są: rodzina zastępcza i rodzinny dom dziecka – podaje strona rządowa gov.pl.

Typy rodzin zastępczych

Istnieje kilka typów rodzin zastępczych:

  • spokrewnione,
  • niezawodowe,
  • zawodowe,
  • specjalistyczne,
  • pełniące funkcję pogotowia rodzinnego.

Domy prowadzone przez rodziców zastępczych pozwalają stworzyć dziecku namiastkę rodziny, ponieważ opiekunowie mieszkają ze swoimi podopiecznymi. Przebywanie z dziećmi pod jednym dachem daje rodzicom zastępczym szansę na stworzenie więzi z dzieckiem i zapewnienie mu większego poczucia bezpieczeństwa niż w przypadku wychowanków domów dziecka – pisała Anna Bartosiewicz ze Strony Kobiet, w tekście Od lat wychowankowie domów dziecka żyją w fatalnych warunkach. Mogą im pomóc rodziny zastępcze. Zobacz, jak zostać rodzicem zastępczym.

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet