Angelina Jolie, Madonna, ale też polskie celebrytki. Zobacz, które gwiazdy adoptowały dzieci

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Wideo
od 16 lat
Za granicą oczywiście Angelina Jolie, ale też Madonna czy Sandra Bullock, w Polsce między innymi Małgorzata Foremniak i Agata Młynarska – gwiazd decydujących się na adopcję dzieci nie brakuje. Choć procedury są skomplikowane i długie, nie odstrasza to osób, które są zdecydowane na przysposobienie nowych członków rodziny. Zobacz, które ze znanych osób podjęły decyzję o adopcji.

Spis treści

Celebrytki również adoptują dzieci

Adopcja daje szansę na rodzinę i nowe życie potrzebującym maluchom. Tacy rodzice otwierają serca i domy dla dzieci, które wyjątkowo wymagają miłości, troski i stabilności. Gwiazdy show-biznesu często korzystają ze sławy, jaką zdobyły, aby podzielić się swoimi doświadczeniami. Wiele z nich nie ukrywają faktu adopcji, lecz wręcz przeciwnie, dzieli się swoimi doświadczeniami i przybliża historię swoją oraz swoich pociech.

Zobacz, jakie gwiazdy adoptowały dzieci!

Adopcja a rodzicielstwo zastępcze to coś innego

30 maja (we wtorek) przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Co warto podkreślić, rodzicielstwo zastępcze nie jest adopcją. W przeciwieństwie do tej drugiej, to czasowa forma pomocy dziecku, które może powrócić do rodziny biologicznej. Jednak rodzicielstwo zastępcze także daje szansę na normalne dzieciństwo, a potem resztę życia.

Czytaj też: Znane dzieci celebrytów. Oni pochodzą z show–biznesowych rodzin i też robią kariery! Zobacz, kim są i z kim są spokrewnieni

Piecza zastępcza jest sprawowana w przypadku, jeśli rodzice biologiczni nie mogą opiekować się i wychowywać swoje dziecko lub dzieci. Zapewnić ma czas potrzebny na pracę z rodziną biologiczną umożliwiającą powrót dziecka do rodziny (lub - gdy jest to niemożliwe – dążenie do przysposobienia dziecka), przygotowanie dziecka do samodzielnego życia oraz zaspokoić jego podstawowe potrzeby. Piecza zastępcza jest sprawowana w formie rodzinnej i instytucjonalnej. Formami rodzinnej pieczy zastępczej są: rodzina zastępcza i rodzinny dom dziecka – podaje strona rządowa gov.pl.

Typy rodzin zastępczych

Istnieje kilka typów rodzin zastępczych:

  • spokrewnione,
  • niezawodowe,
  • zawodowe,
  • specjalistyczne,
  • pełniące funkcję pogotowia rodzinnego.

Domy prowadzone przez rodziców zastępczych pozwalają stworzyć dziecku namiastkę rodziny, ponieważ opiekunowie mieszkają ze swoimi podopiecznymi. Przebywanie z dziećmi pod jednym dachem daje rodzicom zastępczym szansę na stworzenie więzi z dzieckiem i zapewnienie mu większego poczucia bezpieczeństwa niż w przypadku wychowanków domów dziecka – pisała Anna Bartosiewicz ze Strony Kobiet, w tekście Od lat wychowankowie domów dziecka żyją w fatalnych warunkach. Mogą im pomóc rodziny zastępcze. Zobacz, jak zostać rodzicem zastępczym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet