Czarny Piątek - strajk kobiet. Do Warszawy przyjechali pikietujący z całej Polski. Kobiety walczą o prawo do aborcji

Aole
Łukasz Gdak
23 marca odbył się Czarny Piątek, czyli kolejna odsłona Czarnych Protestów. Główna manifestacja miała miejsce w Warszawie, lecz w wielu polskich miastach pikietujący zebrali się, by wspomóc stacjonarnie Strajk Kobiet.

Kobiety w całym kraju protestowały przeciwko planom wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Czarny Piątek zaplanowano w wielu miastach Polski, a także w Londynie i Barcelonie. Główna demonstracja odbyła się w Warszawie. Uczestnicy manifestacji maszerowali pod Sejm. Jednak nie dla wszystkich było to możliwe, dlatego w wielu miastach Polski zorganizowano lokalne protesty.


Czarny Protest przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

Temat ustawy antyaborcyjnej powrócił za sprawą obywatelskiego projektu "Zatrzymaj Aborcję", który zakłada uniemożliwienie przerwania ciąży w momencie, gdy istnieje zagrożenie nieodwracalnego uszkodzenia płodu i nieuleczalnej choroby.

Projekt pozytywnie zaopiniowała sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Prace nad nim miały trwać w środę i czwartek, ale zostały usunięte z punktu obrad komisji. Ostatecznie miało dojść do szybkiego głosowania na posiedzeniu Sejmu, ale zostanie ono przesunięte najwcześniej na kwiecień.

„Jedziemy na Warszawę”

W Warszawie manifestacja ruszyła spod siedziby kurii metropolitalnej przy ul. Miodowej. Kobiety przeszły do ronda Dmowskiego. Druga manifestacja rozpoczęła się o godz. 16 przed Sejmem, skąd uczestnicy przeszli przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej. Z danych stołecznego ratusza wynika, że w proteście w Warszawie wzięło udział ok. 55 tys. uczestników.

Czarny Piątek 2018 w Warszawie

Czarny Piątek 2018. Czarny Protest w Warszawie [ZDJĘCIA] [WI...

Czarny Piątek w Poznaniu: "Ta ustawa łamie nasze prawa" [ZDJĘCIA]

Tysiące kobiet i mężczyzn na placu Adama Mickiewicza protestowało przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. W tłumie oprócz zwykłych poznaniaków byli także miejscy aktywiści, radni, politycy. Wspólnie skandowali hasła: "ta ustawa łamie nasza prawa", "solidarność naszą bronią".

23 marca w Poznaniu odbył się Czarny Piątek, czyli kolejna odsłona Czarnych Protestów. Tysiące kobiet i mężczyzn na placu Adama Mickiewicza protestowało przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Czarny Piątek w Poznaniu: Tysiące poznaniaków na placu Adama...

Czarny piątek w Trójmieście. Strajk kobiet w Gdańsku i Gdyni.

Czarnymi strojami i transparentami w dłoniach uczestnicy protestu w Gdańsku i Gdyni dali znać, że sprzeciwiają się zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Dołączyli w ten sposób do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pod hasłem Czarny piątek.

W Gdańsku demonstracja odbyła się przed budynkiem Rady Miasta przy ul. Wały Jagiellońskie 1.

Przyszły nie tylko kobiety - było także wielu mężczyzn, którzy wspierali panie. Protestowali przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Szacuje się, że na manifestację na Hucisko w Gdańsku przyszło ponad 1500 osób.

W Gdyni: „Takie państwo, to jest draństwo”. Czarny protest przeszedł z Placu Kaszubskiego pod Urząd Miasta

Tak, jak w wielu miastach w całym kraju, również w Gdyni odbyła się manifestacja sprzeciwiająca się zaostrzaniu prawa antyaborcyjnego. Uczestnicy marszu zbierali się na Placu Kaszubskim już od godziny 17.30. W ciągu pół godziny teren przy Szpitalu św. Wincentego a Paulo wypełnił się tłumem protestujących.

- Chodzi o wolność słowa i wolność praw. Kobiety powinny mieć prawo decydowania o sobie. Jak rząd może ingerować w nasze sprawy? - dopytywała się Iwona, uczestniczka protestu

Czarny piątek w Gdańsku.

Czarny piątek w Trójmieście. Strajk kobiet w Gdańsku i Gdyni...


Czarny Piątek w Katowicach: "Prawa kobiet prawami człowieka".

23 marca na katowickim rynku, przed Teatrem Śląskim zebrał się tłum ubranych na czarno kobiet. Protestowały przeciwko kolejnej próbie zaostrzania prawa do aborcji. W manifestacji wzięli udział także mężczyźni, którzy również walczą o prawa kobiet i przeciwstawiają się ograniczenia tego prawa w Polsce.

- Uczestniczę w dzisiejszym proteście, bo dzieje się coraz gorzej. Kobiety traktowane są jak rzeczy. Jako najgorszy sort obywateli. Nie mamy nawet wolnego wyboru. Kobiety właśnie powinny mieć wolność wyboru i w sprawie aborcji postępować według własnego sumienia - podkreśla Halina Kantor z Mikołowa, która wzięła udział w katowickim proteście.

Pani Barbara z Katowic, jedna z uczestniczek protestu z kolei zaznaczała, że ogranicza się wolność kobiet w Polsce. Kobiety są uprzedmiotowione. Nikt nie powinien decydować i wyznaczać granic kobietom w sprawie aborcji.

- Ten projekt ustawy to ograniczenie wolności kobiet - dodawała pani Barbara.

-Decyzja w sprawie aborcji powinna należeć tylko do rodziców - do matki i ojca dziecka, a nie do polityków czy księży - mówił pani Marzena ze Słupska.

Czarny Piątek w Katowicach, 23 marca 2018

Czarny Piątek w Katowicach: Spektakularny protest kobiet prz...

Czarny Piątek we Wrocławiu. Ponad tysiąc osób protestowało przeciw zakazowi aborcji

Protest we Wrocławiu zorganizowany został min. przez aktywistów Zieloni Wrocław, Strajk Kobiet Wrocław, KOD Dolnośląskie, Wrocławdlademokracji.pl, Obywatele RP i Dolnośląski Kongres Kobiet. Przeciwnicy zaostrzenia ustawy przynieśli ze sobą transparenty, czarne parasolki i wieszaki. Skandowano hasła: "Myślę, czuję, decyduję", "Nasze jajniki, wasze klęczniki","Nie ma zgody na te metody".

Czarny Piątek we Wrocławiu. Ponad tysiąc osób protestowało p...


Czarny Piątek. Kobiety protestowały w Krakowie [ZDJĘCIA]

Czarny Piątek Kraków - Furia! - pod takim szyldem w piątek na krakowskim Rynku Głównym odbywał się protest kobiet. Cel - nie dopuścić do przyjęcia ustawy "Zatrzymaj aborcję". Skandowano m.in. „Nie barbarzyństwa, chcemy macierzyństwa”. Kobiety upominały się też o równouprawnienie.

W Krakowie około trzy tysiące osób zebrało się w piątek wieczorem na Rynku Głównym, między kościołem św. Wojciecha a pomnikiem Mickiewicza. Wiele kobiet przyniosło transparenty i parasolki z napisami „Czarny protest”, „Nie jestem za aborcją. Mam sumienie, rozum i wolną wolę - chcę mieć prawo z nich korzystać. #Czarny Protest”, „Jestem za wolnym wyborem” czy „Księża do książek”.

Nie zabrakło symbolicznych wieszaków. Kobietom przemawiającym ze schodów pomnika Mickiewicza towarzyszył napis „Hańba”.

Czarny Piątek w Krakowie

Czarny Piątek. Kobiety protestowały w Krakowie [ZDJĘCIA]


Czarny Piątek w Łodzi. Protest przed siedzibą PiS przy Piotrkowskiej [ZDJĘCIA]

Czarny Piątek w Łodzi, czyli protest, który 23 marca 2018 r. odbył się przed siedzibą PiS przy ul. Piotrkowskiej 143, zgromadził około tysiąca osób. Uczestnicy Czarnego Piątku protestują przeciwko nowym pracom nad ustawą zaostrzającą prawo aborcyjne w Polsce.

Czarny Piątek w Łodzi

Czarny Piątek w Łodzi. Protest przed siedzibą PiS przy Piotr...

Czarny Protest w Gorzowie. Tylu protestujących dawno w mieście nie było

W piątek na pl. Grunwaldzkim odbył się protest przeciwko projektowi ustawy „Zatrzymaj aborcję”. - Nie chciałabym kochać dziecka z przymusu - mówiła jedna z protestujących.
- Przyszłam tu z absolutnej potrzeby serca, bo to, co dzieje się aktualnie w kraju, bardzo mnie niepokoi. Nie zgadzam się na pomysł zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Nie zgadzam się, aby Polki były zmuszane o heroizmu i do cierpienia – mówiła w piątek Katarzyna Knobel–Konaszewicz z Frontu Gorzów. Po południu przyszła na plac Grunwaldzki, by wziąć udział w Czarnym Piątku.

Czarny Protest w Gorzowie zgromadził około 200 osób.

Czarny Protest w Gorzowie. Tylu protestujących dawno w mieśc...

Tak wyglądał "Czarny Piątek" na Starym Rynku w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Na bydgoskim Starym Rynku zebrało się kilkaset protestujących w ramach Czarnego Piątku.
Protestujący z płyty Starego Rynku przeszli pod bydgoską katedrę, wznosząc hasła przed oknami biskupa: "Chcemy Boga, nie zdrowasiek" i "Wolność wyboru zamiast terroru". Manifestujący przeszli następnie ulicą Mostową i skierowali się na ulicę Gdańską, gdzie swoją siedzibę ma bydgoski okręg Prawa i Sprawiedliwości. Część protestujących przekraczała przejście na ulicy Focha na czerwonym świetle. Interweniowała policja, nadzorująca bezpieczeństwo manifestujących. Pod siedzibą PiS-u skandowano "Nie chcemy kaczora, dyktatora" i "Europejska wolna Polska", "PiS to tchórze!" oraz "Oddać premie!". Około godz. 19.00 protest zakończył się pod siedzibą bydgoskiego PiS, a manifestujący rozeszli się. "Czarny Piątek" odbył się bez incydentów.

Tysiące osób zaprotestowało w Warszawie i innych miastach. Z Bydgoszczy do stolicy na ogólnopolską manifestację pojechało ok. 200 osób a na Starym Rynku w Bydgoszczy blisko tysiąc osób.Protestujący z płyty Starego Rynku przeszli pod bydgoską katedrę, wznosząc hasła przed oknami biskupa: "Chcemy Boga, nie zdrowasiek" i "Wolność wyboru zamiast terroru". Manifestujący przeszli następnie ulicą Mostową i skierowali się na ulicę Gdańską, gdzie swoją siedzibę ma bydgoski okręg Prawa i Sprawiedliwości. Część protestujących przekraczała przejście na ulicy Focha na czerwonym świetle. Interweniowała policja, nadzorująca bezpieczeństwo manifestujących. Pod siedzibą PiS-u skandowano "Nie chcemy kaczora, dyktatora" i "Europejska wolna Polska", "PiS to tchórze!" oraz "Oddać premie!". Około godz. 19.00 protest zakończył się pod siedzibą bydgoskiego PiS, a manifestujący rozeszli się. "Czarny Piątek" odbył się bez incydentów.„Czarny Piątek” - protest, który odbył się w wielu miastach kraju był odpowiedzią na decyzję podjętą przez członków sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, którzy opowiedzieli się za dalszym procedowaniem projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Projekt ten przewiduje zaostrzenie przepisów aborcyjnych, czyli uznanie, że każda ciąża nawet ta z uszkodzonym lub śmiertelnie chorym płodem będzie musiała być donoszona.

Tak wyglądał "Czarny Piątek" na Starym Rynku w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Przepychanki podczas Czarnego Piątku w Tarnowie [ZDJĘCIA]

W całym kraju trwają "Czarne Protesty". W Tarnowie doszło do przepychanek pomiędzy demonstrującymi a przedstawicielami Tarnowskiego Obozu Narodowego.

Czarny Piątek w Tarnowie

Przepychanki podczas Czarnego Piątku w Tarnowie [ZDJĘCIA]


Czarny Piątek w Szczecinie. Ponad 1000 osób na placu Solidarności. "Chcemy lekarzy, nie misjonarzy" [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ponad tysiąc osób zjawiło się na pl. Solidarności w ramach ogólnopolskiej akcji Czarny Piątek, żeby zaprotestować przeciwko projektowi „zatrzymaj aborcję”. Protestujący przynieśli ze sobą transparenty z hasłami: „Umiemy gotować, zgotujemy wam rewolucję”, „Świecka wagina to nasze święte prawo”, „Chcemy lekarzy, nie misjonarzy”, „Nasze podatki, ni na księdza wydatki”, „Lekarzu nawracaj się sam”. Wszyscy spontanicznie wykrzykiwali hasła wypisane na transparentach.

Czarny Piątek w Szczecinie. Ponad 1000 osób na placu Solidar...


Czarny Piątek 2018. Strajk Kobiet w Toruniu

Czarny Piątek 2018. W Toruniu na Rynku Staromiejskim pod pomnikiem Kopernika zgromadziło się sporo osób. Uczestnicy protestu, który odbył się również w wielu miastach Polski, sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Obywatelski projekt ustawy w tej sprawie jest procedowany w Sejmie.

Czarny Piątek 2018. W Toruniu na Rynku Staromiejskim pod pomnikiem Kopernika zgromadziło się sporo osób. Uczestnicy protestu, który odbył się również w wielu miastach Polski, sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Obywatelski projekt ustawy w tej sprawie jest procedowany w Sejmie. Zobacz także:TOP 10 klubów i pubów w ToruniuPrzedszkoliada Tour 2018Zobacz także:

Czarny Piątek 2018. Strajk Kobiet w Toruniu. Uczestnicy pro...


Czarny Piątek w Krośnie

W Krośnie, podobnie jak w innych miastach, kobiety protestowały przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Tkackiej zebrało się ok. 100 osób.

W Krośnie, podobnie jak w innych miastach, kobiety protestowały przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Tkackiej zebrało się ok. 100 osób.

Czarny Piątek w Krośnie. Przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwo...


Czarny Piątek - strajk kobiet w Rzeszowie. Około 250 osób protestuje na Rynku [ZDJĘCIA]

Na rzeszowskim Rynku podobnie jak wielu polskich miastach trwa #Czarny Piątek. Protestujące kobiety uważają, że projekt ustawy „Zatrzymać aborcję” łamie ich prawa. - Mamy prawo decydować o swoich ciałach! - wykrzykują zebrani na rzeszowskim Rynku mieszkańcy Podkarpacia.

Na rzeszowskim Rynku podobnie jak wielu polskich miastach trwa #Czarny Piątek. Protestujące kobiety  uważają, że projekt ustawy „Zatrzymać aborcję” łamie ich prawa. - Mamy prawo decydować o swoich ciałach! - wykrzykują zebrani na rzeszowskim Rynku mieszkańcy Podkarpacia.  Zobacz także: Czarny Piątek 2018. O co chodzi? "Zapraszam panów, bo walka o prawa kobiet dotyczą nas wszystkich"

Czarny Piątek - strajk kobiet w Rzeszowie. Około 250 osób pr...


Myślenice. Czarny piątek - głos kobiet (i nie tylko) w sprawie aborcji

Około trzydziestu osób (w większości kobiet) zgromadziło się w piątek wieczorem na myślenickiem rynku aby zaprotestować przeciwko planom zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Myślenice. Czarny piątek - głos kobiet (i nie tylko) w sprawie aborcji

Czarny Piątek w Zielonej Górze. Hipokryci, fanatycy - poczujecie gniew ulicy

- Dość już pogardy dla ateistów! Dość czynienia z Polski kraju jednego wyznania - mówili zgromadzeni na placu Bohaterów.
Lista rzeczy, na które nie tylko kobiety są wściekłe - podkreślano - jest długa.
- Za klauzulę sumienia lekarzy, aptekarzy i pani w warzywniaku - rozległo się w głośnikach. A tłum odpowiadał: - Hipokryci , fanatycy, poczujcie gniew ulicy!
- Za odebranie nam prawa do pigułki antykoncepcyjnej !
- Hipokryci , fanatycy, poczujcie gniew ulicy!
- Za odebranie prawa do in-vitro!
Hipokryci , fanatycy, poczujcie gniew ulicy!
- Za odebranie standardów okołoporodowych!
- Hipokryci , fanatycy...!

Hipokryci, fanatycy - poczujecie gniew ulicy - krzyczały kobiety i mężczyźni w piątkowe popołudnie zgromadzeni na placu Bohaterów w Zielonej Górze. Czarny Piątek to akcja skierowana przeciwko ustawie „Zatrzymaj aborcję”, którą zajmuje się Sejm. Nowe prawo ma zdelegalizować przerywanie ciąży ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu.

Czarny Piątek w Zielonej Górze. Hipokryci, fanatycy - poczuj...

Czarny piątek. Kobiety wyszły w Chojnicach na ulicę [zdjęcia, wideo]

Kobiety nie były same, tu i ówdzie widać było panów. Były transparenty znane już z wcześniejszych protestów, a więc m.in. takie o potrzebie edukacji seksualnej. Ale i takie, na których widniało wyznanie Kocham Konstytucję. Albo takie, żeby politycy "odczepili się" od kobiet (tu padały popularne ostatnio imiona). Znalazł się przytyk wobec ks. proboszcza Chyły i jego nienawiści do kobiet...

- Jesteśmy tu, bo boimy się, że już niedługo będą nam mówić, co mamy gotować we wtorek, a co w piątek - powiedziała nam Teresa Ziółtkowska. - Mamy dosyć tego, że mówi się nam, jak mamy żyć. Każdy ma własne sumienie, powinien się nim kierować. Nie można załatwiać wszystkiego ustawami.

Kobiety nie były same, tu i ówdzie widać było panów. Były transparenty znane już z wcześniejszych protestów, a więc m.in. takie o potrzebie edukacji seksualnej. Ale i takie, na których widniało wyznanie Kocham Konstytucję. Albo takie, żeby politycy "odczepili się" od kobiet  (tu padały popularne ostatnio imiona). Znalazł się przytyk wobec ks. proboszcza Chyły i jego nienawiści do kobiet...- Jesteśmy tu, bo boimy się, że już niedługo będą nam mówić, co mamy gotować we wtorek, a co w piątek - powiedziała nam Teresa Ziółtkowska. - Mamy dosyć tego, że mówi się nam, jak mamy żyć. Każdy ma własne sumienie, powinien się nim kierować. Nie można załatwiać wszystkiego ustawami. - Przechodziłem, przystanąłem - powiedział "Pomorskiej" Ireneusz Kiełb. - Wiem, o co chodzi. Takie decyzje przychodzą z trudem, ale wiem, że my z żoną, gdybyśmy wiedzieli, że urodzi się nam niepełnosprawne dziecko, to nie chcielibyśmy, żeby przyszło na świat. Dlaczego? Bo mam doświadczenia osobiste, jak państwo "pomaga" w takiej sytuacji. Jestem kuratorem mojej niepełnosprawnej siostry. Ona ma opiekę, ale bywa tak, że tacy ludzie jak ona zostają zupełnie sami. Co się dzieje, kiedy umrą ich rodzice? Protest był milczący. Mówiły tylko transparenty. Potem przez rynek ruszył pochód, w którym maszerowało kilkudziesięciu zebranych.

Czarny piątek. Kobiety wyszły w Chojnicach na ulicę [zdjęcia, wideo]


Czarny Piątek w Opolu

Z wieszakami (symbolami nielegalnie wykonywanych aborcji) i plakatami ubrani w czarne stroje opolanie przeszli "spacerem" spod pomnika na pl. Wolności pod kurię. Kilkadziesiąt osób - kobiet i mężczyzn - w różnym wieku spotkało się dziś o godz. 17.00 pod pomnikiem na pl. Wolności. Większość ubrana na czarno, z czarnymi parasolkami w rękach i wypisanymi na kartkach hasłami: "Wolność wyboru, zamiast terroru", "Zakłamani obłudnicy, precz od kobiet fanatycy", "Dość przemocy państwa i Kościoła wobec kobiet". W taki sposób włączyli się w ogólnopolski protest przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego w kraju.

"Czarny Piątek", 23 marca, zorganizowano w Opolu spontanicznie. Na apel zareagowało kilkadziesiąt osób.

Czarny Piątek w Opolu. Kilkadziesiąt osób przeszło z hasłami...

Czarny protest w Nowym Sączu: wszystkich nas nie spalicie! [ZDJĘCIA, FILM]

Blisko sto osób zgromadziło dziś pod ratuszem w Nowym Sączu, by zamanifestować swój sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Protestujący wyrażali swoje pretensje do władz. - Próbują zmusić kobiety do rodzenia dzieci z wadami letalnymi – oburza się organizatorka protestu Barbara Żytkowicz. - To jest niedopuszczalne! Cały tok takiej ciąży u kobiety byłby horrorem – podsumowała.

Duża liczba podpisów pod projektem "Zatrzymaj aborcję" i dalszy jej ruch jest wynikiem poparcia Episkopatu, uważają protestujące. Dlatego zarzuty w ograniczaniu praw kobiet do przerwania ciąży kierują również do Kościoła. "Kościół i politycy budują nam piekło kobiet", "Nie chcesz aborcji? To jej nie rób", "Jestem. Myślę. Decyduję", "Polki walczące są nas tysiące" - głosiły hasła na plakatach.

Czarny protest w Nowym Sączu: wszystkich nas nie spalicie! [...


Czarny Protest był także w Częstochowie ZDJĘCIA

23 marca, w Częstochowie też odbył się protest kobiet w ramach ogólnopolskiej akcji Czarny Piątek. Na placu Biegańskiego zebrały się kobiety, ale też mężczyźni. Organizatorem był KOD Częstochowa

Dzisiaj, 23 marca, w Częstochowie też odbył  się protest kobiet w ramach ogólnopolskiej akcji Czarny Piątek. Na placu  Biegańskiego zebrały się kobiety, ale też mężczyźni. Organizatorem był  KOD Częstochowa

Czarny Protest był także w Częstochowie ZDJĘCIA

Czarny Piątek w Słupsku

W Słupsku ok. 100-osobowa manifestacja przybrała formę spaceru - uczestnicy w czarnych strojach i z transparentami protestowali przed biurem poselskim Jolanty Szczypińskiej z PiS, następnie udali się na wspólny spacer na ulicę Nowobramską.

W całej Polsce trwały czarne protesty przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. W Słupsku ok. 100-osobowa manifestacja przybrała formę spaceru - uczestnicy w czarnych strojach i z transparentami protestowali przed biurem poselskim Jolanty Szczypińskiej z PiS, następnie udali się na wspólny spacer na ulicę Nowobramską.

Czarny Piątek. Pikieta przed biurem Jolanty Szczypińskiej [z...


"Czarny protest" w Grudziądzu. Na Rynek wyszły nie tylko kobiety [zdjęcia]

Grudziądzanki i kibicujący im panowie zgromadzili się na Rynku w Grudziądzu. Trwa protest przeciwko wejściu w życie projektu ustawy "Stop aborcji", który w założeniu ma zakazać całkowitemu przerywaniu ciąży.

Na miejsce protestu przyszło kilkadziesiąt pań. Nie zabrakło również mężczyzn. Uczestnicy protestu skandują m.in. hasła: "myślę, czuję decyduję", "zakaz pedofilii" oraz "prawo do aborcji".

Grudziądzanki i kibicujący im panowie zgromadzili się na Rynku w Grudziądzu. Trwa protest przeciwko wejściu w życie projektu ustawy "Stop aborcji", który w założeniu ma zakazać całkowitemu przerywaniu ciąży. >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl

"Czarny protest" w Grudziądzu. Na Rynek wyszły nie tylko kob...

Czarny Piątek w Inowrocławiu. Protest na rynku [zdjęcia, wideo]

Około 30 osób wzięło udział w proteście na inowrocławskim Rynku. Mieszkańcy Inowrocławia, głównie kobiety, protestowały przeciwko ustawie mającej zaostrzyć przepisy aborcyjne.

Około 30 osób wzięło udział w proteście na inowrocławskim Rynku. Mieszkańcy Inowrocławia, głównie kobiety, protestowały przeciwko ustawie mającej zaostrzyć przepisy aborcyjne.Dlaczego kobiety wzięły udział w tym proteście? O tym w materiale wideo:

Czarny Piątek w Inowrocławiu. Protest na rynku [zdjęcia, wideo]

"Martwe nie będziemy rodzić" [ZDJĘCIA TRANSPARENTÓW]

Czarny Piątek w Krakowie

Czarny Piątek. Transparenty protestujących kobiet [ZDJĘCIA]

„Czarny protest” pod Sejmem przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Komentarze 36

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

U
Ucho Prezesa
W dniu 25.03.2018 o 15:18, Olaf Leniuchowicz napisał:

Ogromny szacunek i uznanie dla wszystkich Polek, które walczą o utrzymanie prawa do wolnego wyboru. Wspierają Was media i kobiety z całego świata. :) fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/swiatowe-media-mowia-o-czarnym-piatku-i-aborcji-w-polsce,824527.html

 

Oooooo, dzięnikasz "persona non grata" Olaf Leniuchowicz jest i tutaj..... ile płacą? :D

U
Ucho Prezesa

"Płód jest płodem, człowiek jest człowiekiem, to są rożne byty, jak słoń jest słoniem, a szafa jest szafą".

 

Publicysta pytany o to, czy w związku ze sporem światopoglądowym, wspiera możliwość przeprowadzania aborcji bez ograniczeń, nawet w ósmym czy dziewiątym miesiącu ciąży, Żakowski stwierdził, że „w każdej sytuacji decyzja aborcyjna polega na wyważeniu interesu – pomiędzy interesem płodu a matki”.

 

"Dzieci to są narodzone, a nienarodzone to są płody"

 

Made by Jacek Żakowski

b
b

Tytuł artykułu jak zwykle "trafiony"- "strajk wszystkich kobiet"- mnie  tam nie było, czyli mam rozumieć, że nie jestem kobietą? Prawo do wolnego wyboru w kwestii życia lub śmierci kosztem prawa dzieci, które są bezbronne i nie mogą wypowiedzieć się na ten temat,  jest zdecydowanie niehumanitarne. Czy cywilizacja we współczesnych czasach się uwstecznia? Jesteśmy przecież bardziej świadomi znaczenia niezaprzeczalnie naistotniejszej wartości jaką jest życie niż żyjący w starożytności Spartanie, którzy bezwzględnie eliminowali słabe i chore jednostki ... Dokąd zmierzamy, jeśli część społeczeństwa nie rozumie o prawo do czego tak na prawdę walczy...

W
Wiesia
właśnie zaprezentowałaś swój poziom.... takie babsztyle tam przychodza.
W
Wiesia
czarne kobiety i ich czarne dusze podżegają do zabijania. na szczęscie tych normalnych kobiet jest zdecydowanie więcej. chca legalizacji morderstwa. kto ich wychował.
t
to ja
skrob skrob
R
Roman
Skokro Polska jest katolickim krajem, z 97% katolików, to po co zakazywać aborcji 3% populacji?
A
ADAM
PEŁNA WOLNOŚĆ WYBORU , TAK JAK WSZĘDZIE NA ŚWIECIE !!!!!!!
G
Gość
W dniu 25.03.2018 o 15:18, Olaf Leniuchowicz napisał:

Ogromny szacunek i uznanie dla wszystkich Polek, które walczą o utrzymanie prawa do wolnego wyboru. Wspierają Was media i kobiety z całego świata. :) fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/swiatowe-media-mowia-o-czarnym-piatku-i-aborcji-w-polsce,824527.html

Cha cha dodaj Kosmopolitkę obywatelkę Świata w mojej szopce na węgiel i z luzem 

O
Olaf Leniuchowicz

Brawo Polki!

Walczcie o swoje prawa i nie pozwólcie by ciemnota dyktowała Wam jak postępować.

Wspierają Was media i kobiety z całego świata. :)

O
Olaf Leniuchowicz

Ogromny szacunek i uznanie dla wszystkich Polek, które walczą o utrzymanie prawa do wolnego wyboru. Wspierają Was media i kobiety z całego świata. :)

 

fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/swiatowe-media-mowia-o-czarnym-piatku-i-aborcji-w-polsce,824527.html

 

e
ewa

 wysterylizowac i PO klopocie

O
Olaf Leniuchowicz
W dniu 25.03.2018 o 12:35, Ucho Prezesa napisał:

Popieram.Nie rozumiem tylko jednego: po co ludzie się tak niepotrzebnie ekscytują? Przecież powszechnie wiadomo, że te przepisy nie przejdą, to jest tylko polityczny majstersztyk naczelnika, żeby podgrzewać emocje w debacie politycznej... No ale dzięki temu niektórzy dzięnikasze mają o czym się "rozpisywać" :D i o to chodzi ;)

 

Przyjemnie jest popatrzeć jak tchórzliwe szczury z PIS chowają się ze strachu przed kobietami w dziurach otoczonych policyjnym kordonem.  :lol: 

P
Polak

Jak to wszystkich kobiet ?? Na szczęście znaczna większośc  nie robiła z siebie widowiska i nie ponizała sie z dziwnym transparentem ...tragedia ....

s
sukienkowy
Tak jak katabasy?
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet