Spis treści
Rdzenni Amerykanie postrzegają człowieka jedynie jako element świata przyrody. Także ich astrologia, tak inna od tej znanej powszechnie w Europie, kładzie nacisk na naturę i życie z nią w harmonii. Astrologia dla rdzennych Amerykanów była, i w pewnym stopniu nadal jest, częścią kultury i tradycji.
Horoskop słowiański wyróżnia 15 bogów. Który z nich opiekuje się tobą?
Horoskop słowiański bazuje na wierzeniach przedchrześcijańskich Słowian. 15 z ówczesnych bogów odpowiada za osoby urodzone w konkretnym przedziale czasowym. Charakterystyka tych bóstw, mocne i silne s...
Czym jest horoskop indiański?
W horoskopie indiańskim rok dzieli się na cztery części, zwane klanami. Każdy z nich kolejno dzielony jest na trzy mniejsze fragmenty. Wszystkie razem tworzą tzw. koło życia, nazywane również kołem medycznym. To bardzo ważny symbol w filozofii rdzennych Amerykanów, utożsamiający życie i moc wszechświata.
Każdemu człowiekowi Indianie przypisują zwierzę. Nie sugerują się przy tym układem planet, a porą roku. Położenie słońca ma więc znaczenie, ale inne niż na przykład w horoskopie znanym powszechnie w Europie.
Zobacz, jaki jest twój totem i co to o tobie mówi
Jakim zwierzęciem jesteś? Sprawdź swój totem i jego znaczenie
Przypisane człowiekowi zwierzę ukazuje jego osobowość i cechy charakteru. Zależy ono od daty urodzenia na danej półkuli. Przypisane mu są również kierunek świata, żywioł i kamień.
Człowiek posiada charakterystyczne cechy przypisywanego mu podczas horoskopu zwierzęcia, ale nie oznacza to, że według Indian któryś z totemów jest gorszy lub lepszy. Ich celem jest po prostu umożliwienie lepszego zrozumienia siebie samego i doskonalenie się. Jednocześnie nie ogranicza to wolnej woli i możliwości podejmowania własnych decyzji.
Indianie niezwykle szanują naturę, w tym zwierzęta. Według nich Ziemia jest matką, a zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają ducha oraz świadomość. Zabija się tylko tyle zwierząt, ile jest niezbędne, należy to zrobić w sposób humanitarny, a żadnej części zwierzęcia nie można zmarnować. W modlitwie myśliwy przepraszał zwierzę i dziękował mu za poświęcenie.