Magiczny składnik na piękną cerę. Masz go w swojej apteczce. Wypróbuj przepis na prostą maseczkę z tylko dwóch składników

Gabriela Fedyk
Wideo
od 16 lat
To jeden z najpopularniejszych leków. Niemal każdy ma go w swojej domowej apteczce. Zazwyczaj stosuje się go m.in. na ból głowy czy w leczeniu gorączki, ale może być też tanim i łatwym do zrobienia kosmetykiem. Wypróbuj przepis na prostą maseczkę na piękną cerę.

Spis treści

Czy aspiryna jest dobra na pryszcze? Tak działa maseczka z aspiryny

Popularna aspiryna to lek przeciwbólowy szeroko stosowany na całym świecie. Jest zalecana w łagodzeniu bólów głowy i w zwalczaniu gorączki.

Dojrzała kobieta nakłada na twarz maseczkę,  aspiryna w kółeczku
Do przygotowania maseczki z aspiryny wystarczą dwa składniki. lucigerma/Aitor Diago/Getty Images

Dzięki swojemu składowi aspiryna może być też skutecznym kosmetykiem, przydatnym w złuszczaniu i eliminowaniu krost, zaskórników, wągrów i przebarwień skóry. Jej działanie można porównać do zabiegów przy użyciu kwasów, choć jest ono dużo łagodniejsze. Można ją stosować jako maseczkę lub nakładać punktowo na chorobowo zmienione miejsca (np. na opryszczkę).

Maseczkę z aspiryny należy stosować z należytą ostrożnością, szczególnie w przypadku cery naczynkowej, suchej i wrażliwej. Najlepiej sprawdzi się w przypadku cery trądzikowej, tłustej i mieszanej.

Jak często stosować maseczkę z aspiryny? Ważna jest systematyczność

Podobnie jak w wielu przypadkach, w stosowaniu maseczki z aspiryny kluczowa jest regularność. Dla zauważalnych efektów warto stosować ją raz w tygodniu. Dzięki temu poprawi się stan skóry – zmniejszy się ilość krostek i przebarwienia skóry.

Osoby z cerą mieszaną powinny skupić się na strefie T i nakładać maseczkę z aspiryny tylko na czoło, nos i brodę. Stosowanie jej na suchych obszarach skóry może doprowadzić do podrażnienia i przesuszenia.

Należy jednak podkreślić, że taki domowy kosmetyk nie zastąpi leczenia dermatologicznego i w przypadku poważnych problemów ze skórą należy się skonsultować z dermatologiem.

Jak działa aspiryna na twarz?

Aspiryna ma działanie lecznicze nie tylko jako środek przeciwbólowy, ale może być też używana jako domowy kosmetyk. Aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który ma właściwości wysuszające i głęboko oczyszczające, dzięki czemu poprawia się wygląd skóry.

Aspiryna stosowana jako kosmetyk na twarz może pomóc:

  • usuwać martwe komórki naskórka,
  • w zwalczaniu trądziku,
  • zmniejszać wypryski,
  • wyeliminować zanieczyszczenia.

Jak zrobić maseczkę z aspiryny? Prosty przepis na domową maseczkę z dwóch składników

Przygotowanie podstawowej maseczki z aspiryny jest bardzo proste. Wystarczą dwa składniki – aspiryna i woda.

Maseczka z aspiryny – składniki:

  • 3-4 tabletki aspiryny
  • łyżeczka wody

Maseczka z aspiryny – przygotowanie:

  1. Przygotuj składniki, łyżeczkę i miseczkę do wymieszania maseczki.
  2. Tabletki umieść w miseczce, polej je wodą i poczekaj, aż zmiękną i będzie można rozetrzeć je na gładką pastę.
  3. Maseczkę z aspiryny nałóż na oczyszczoną i osuszoną twarz, omijając okolice oczu. Pozostaw na ok. 10 minut.
  4. Po upływie czasu maseczkę zmyj ciepłą wodą.

Działanie maseczki można ulepszyć, dodając do niej inne składniki, np.:

  • miód (działanie nawilżające i antybakteryjne),
  • jogurt naturalny (właściwości łagodzące),
  • sok z cytryny (na przebarwienia skóry),
  • olejek do pielęgnacji twarzy (działanie nawilżające i odżywiające).

Kto nie powinien stosować maseczki z aspiryny? Środki ostrożności

Podczas stosowania maseczki z aspiryny bardzo ważne jest zachowanie środków ostrożności, które uchronią nas przed niepożądanymi skutkami ubocznymi.

Używając do pielęgnacji skóry maseczki z aspiryny, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • Nie zaleca się stosowania aspiryny na otwarte rany i silną postać trądziku.
  • Maseczkę aspirynową należy stosować wyłącznie na noc. Ekspozycja na słońce może powodować powstawanie plam i podrażnień.
  • Przed użyciem maseczki z aspiryny na twarzy, należy nałożyć ją na niewielki obszar skóry na ramieniu i odczekać 5 minut, aby sprawdzić reakcję skóry.
  • Nigdy nie należy stosować maseczek z aspiryną w przypadku uczulenia na lek, wrażliwej skóry lub jakąkolwiek innej choroby skóry.
  • Aspiryna (a zatem także maseczka z aspiryny) nie powinna być stosowana podczas ciąży i karmienia piersią, chyba że lekarz zaleci to w przypadku określonych schorzeń.
  • Aspiryna jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). W związku z tym nie należy stosować aspiryny w przypadku uczulenia na inne NLPZ, takie jak ibuprofen i naproksen.

Stosując maseczkę z aspiryny, należy nakładać na twarz filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania, który chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB.

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Kosmetyki z apteki

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet