Informację o śmierci Elżbiety Sommer przekazał publicznie na Facebooku jej zięć.
Elżbieta Sommer od 1963 pracowała w telewizji jako pogodynka, najpierw w duecie z Czesławem „Wicherkiem” Nowickim, potem stała się jego następczynią. W latach 60. równocześnie studiowała zaocznie na Wydziale Biologii i Nauki o Ziemi Uniwersytetu w Poznaniu. Odeszła na emeryturę w lipcu 2004.
Pani Chmurka niegdyś„liczyła karabiny przeciwlotnicze”
Elżbieta Sommer do swoich obowiązków podchodziła niezwykle profesjonalnie, zawsze była fachowo przygotowana. Pracę w telewizji rozpoczęła w 1957, w wieku zaledwie 20 lat, przechodząc z Dowództwa Wojsk Lotniczych, gdzie pełniła funkcję inspektora (jak sama przyznała w wywiadzie opublikowanym na stronach Retro TVP: „liczyła karabiny przeciwlotnicze”). Pracowała także w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
W 2004 roku Elżbieta Sommer, mając 68 lat, zdecydowała się przejść na zasłużoną emeryturę, kończąc tym samym pewien etap w historii TVP. Odejście Pani Chmurki było dla widzów trudne do zaakceptowania, ponieważ mimo upływu lat zachowywała nienaganną prezencję na ekranie. Po przejściu na emeryturę informacje na temat Elżbiety Sommer stawały się coraz rzadsze.
Ciekawostką jest fakt, że Elżbieta Sommer została wspomniana w utworze „Stan pogody” z albumu Dziękuję, nie tańczę Anny Jurksztowicz z 1987 roku.