1/9
Wielu rodziców uważa, że dziecko, które siedzi w domu, jest...
fot. 123 rf

Niebezpieczne zabawy dzieci. Te gry mogą zabić!

Wielu rodziców uważa, że dziecko, które siedzi w domu, jest bezpieczne i nic złego nie może mu się przydarzyć. Rodzice wielu pozwalają na samodzielność i pewną niezależność zapominając, że to nadal bardzo młode osoby podatne na manipulację. Tymczasem za pośrednictwem internetu nasze pociechy mają dostęp do kontrowersyjnych treści i bardzo niebezpiecznych ludzi, dlatego dziecko nigdy nie powinno być online bez kontroli rodzica.

W internecie stały się popularne tzw. wyzwania dla najmłodszych. Choć z pozoru wyglądają jak "gry" to jednak mogą być śmiertelnie niebezpieczne.

Ponad 80 proc. młodych ludzi nieustannie siedzi w internecie
<script class="XlinkEmbedScript" data-width="700" data-height="380" data-url="//get.x-link.pl/6059ee28-ca96-cfda-9dc3-0e135f8773ab,b09367a2-6573-0f6e-97a4-671946a76f54,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js"></script>

<center><div class="fb-like-box" data-href="https://www.facebook.com/gazlub/?fref=ts" data-width="700" data-show-faces="true" data-stream="false" data-header="true"></div></center>

2/9
Niebieski wieloryb to gra, podczas której uczestnicy -...
fot. Pixabay

Niebieski wieloryb

Niebieski wieloryb to gra, podczas której uczestnicy - dzieci - dostają różne zadania. Przez 50 dni koordynator każe im między innymi dokonywać samookaleczenia, unikać snu i oglądać horrory. "Zabawa" kończy się samobójstwem.

Jak chronić dziecko w sieci? Czy możemy zapanować nad treściami, które przegląda? W "Dzień Dobry TVN" Łukasz Wojtasik, koordynator programu "Dziecko w sieci", powiedział jak chronić najmłodszych przed dostępem do niebezpiecznych zakątków Internetu.

<script class="XlinkEmbedScript" data-width="700" data-height="380" data-url="//get.x-link.pl/2cb1ad73-fbf1-c696-1ff6-94f7a4bffd59,2b50c987-df64-8849-6476-a7e73e7198d6,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js"></script>

3/9
„Jak stać się wróżką ognia” to „zabawa”, która jest...
fot. Pixabay

Wróżka ognia

„Jak stać się wróżką ognia” to „zabawa”, która jest wyjątkowo niebezpieczna dla młodszych dzieci. Polega na tym, by w nocy odkręcić gaz w kuchence, wypowiedzieć magiczne zaklęcie i pójść smacznie spać.

Internet pełen jest informacji o nowych, coraz bardziej niebezpiecznych tzw. grach, o ile można te chore zabawy nazwać jeszcze grami. „Jak stać się wróżką ognia” to „zabawa”, która jest wyjątkowo niebezpieczna dla młodszych dzieci. Polega na tym, by w nocy odkręcić gaz w kuchence, wypowiedzieć magiczne zaklęcie i pójść smacznie spać. W jakim celu? By stać się prawdziwą wróżką! Cała gra specjalnie odwołuje się do klimatu znanej bajki dla dzieci „Winx Club - Szkoła czarownic”.

W internecie można zobaczyć zdjęcia ofiar tej zabawy. Czy prawdziwe? Tego nie wiadomo. Natrafić można na informację, że jedną z ofiar tej makabrycznej zabawy miała zostać pięcioletnia Rosjanka. Tamtejsza policja ma prowadzić w tej sprawie dochodzenie, wciąż jednak nie natknięto się na twórcę śmiertelnie niebezpiecznej "zabawy".

W polskich warunkach odkręcenie gazu może się jednak okazać niemożliwe. Wszystkie nowe kuchenki gazowe mają bowiem wbudowany czujnik, który odcina odpływ gazu, jeśli nie jest zapalony płomień. Tylko bardzo stare kuchenki takich czujników nie posiadają.

4/9
"Zabawa" ta polega na ucieczce z domu, która trwa 48 godzin....
fot. 123 rf

48-hour challenge

"Zabawa" ta polega na ucieczce z domu, która trwa 48 godzin. Ucieczki wśród nastolatków zdarzają się, ale ten rodzaj znikania jest o tyle niebezpieczny, że traktowany jest jako wyzwanie. "Zabawa" polega w wielkim skrócie na ucieczce z domu. Tyle, że w tym przypadku dzieciakom nie chodzi o zwrócenie na siebie uwagi, ucieczkę od problemów czy "ukaranie" rodziców. 48-hour challenge to po prostu... gra, w której zdobywa się punkty.

Pomysłodawcy tego typu wyzwania wymyślili zasady zgodnie z którymi uciekinier nagrodzony jest dodatkowymi punktami za wszelkie informacje dotyczącego jego zaginięcia. Uczestnicy "gry" robią wszystko, aby znalezienie ich było utrudnione, zaś zaangażowane w poszukiwania służby z powodu głupiej zabawy tracą czas i energię.

Lekkomyślna "gra" pojawiła się już kilka lat temu. Niestety trend powraca i zyskuje na popularności.

Polecamy

Mentoring to świetny sposób na rozwój zawodowy. Poznaj zalety programu mentirongowego

Mentoring to świetny sposób na rozwój zawodowy. Poznaj zalety programu mentirongowego

Miejskie rolnictwo to nasza przyszłość. Musimy je rozwijać już dziś

Miejskie rolnictwo to nasza przyszłość. Musimy je rozwijać już dziś

Drugi podbródek pogrubia i dodaje optycznie lat. Jak sobie z nim poradzić?

Drugi podbródek pogrubia i dodaje optycznie lat. Jak sobie z nim poradzić?

Zobacz również

Płaszcze i kurtki damskie modne w sezonie jesień/zima 2022/23

Płaszcze i kurtki damskie modne w sezonie jesień/zima 2022/23

Szybki makijaż do pracy, czyli jak umalować się gustownie i elegancko w 5 minut

Szybki makijaż do pracy, czyli jak umalować się gustownie i elegancko w 5 minut

Dodaj ogłoszenie