Spis treści
Operacja plastyczna nie jest konieczna, aby skutecznie i efektywnie poradzić sobie z ewentualnymi defektami urody. Zabieg powiększania ust jest stosunkowo bezinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Taka korekta niedoskonałości sprawdza się, gdy chcemy zlikwidować asymetrię warg oraz skorygować ich objętość. Powiększanie ust przez profesjonalistę wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, a w przypadku osób szczególnie wrażliwych można dodatkowo zastosować maść znieczulającą. Co ważne, pierwsze efekty powiększania ust widoczne są zaraz po zabiegu, jednak ostateczny rezultat zobaczymy dopiero po kilku dniach, kiedy z twarzy zniknie delikatna opuchlizna i ewentualne pozabiegowe krwiaczki. Warto też pamiętać, żeby nie przesadzić z zabiegami, szczególnie, jeśli chcemy wyglądać naturalnie.
Jak wygląda zabieg powiększania ust?
Sam zabieg powiększania ust nie jest szczególnie skomplikowany. Po wywiadzie lekarskim, który wykluczy przeciwwskazania do powiększania ust i ustaleniu, jakich rezultatów oczekuje pacjentka, lekarz wybiera preparat, który przyniesie najlepsze efekty. Preparat wstrzykiwany jest w okolice warg oraz w głąb czerwieni wargowej za pomocą igły lub kaniuli, tak, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych. Obszar wstrzykiwania zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać: czy zależy nam na widocznym powiększeniu, czy może na wymodelowaniu konturu bądź podniesieniu kącików ust. Wstrzykiwanie preparatu trwa do dziesięciu minut.
Dowiedz się więcej:
Efekty powiększania ust
Efekty powiększania ust (wykonanego przez profesjonalistę) to jędrne, pełne wargi o regularnym kształcie. Zabieg stosowany jest, aby zwiększyć objętość warg, skorygować ich kształt, wzmocnić kontur, podnieść opadające z wiekiem kąciki ust i wypełnić drobne zmarszczki. Powiększanie ust pozwala odzyskać pierwotną jędrność i kolor, a redukcja drobnych zmarszczek wokół ust może przywrócić twarzy młodzieńczy wygląd.
Czasami efektem powiększania ust są opuchnięte wargi. Jest to naturalny efekt tego zabiegu. Niepokój powinien wzbudzić obrzęk, który pojawia się nagle i utrzymuje się dłużej niż 14 dni od dnia wykonania zabiegu lub jeśli pojawia się po pewnym czasie od wykonania zabiegu, albo towarzyszy stanom zapalnym/ osłabieniu organizmu. Wówczas niezwłocznie trzeba skonsultować się z lekarzem.
Metody powiększania ust
Powiększanie ust to zabieg kosmetyczny o wymiarze estetycznym. Warto jednak zwrócić się w tej sprawie do profesjonalistów i pomyśleć o wizycie w renomowanej klinice, gdzie wypełnieniem zajmie się wykwalifikowany specjalista. Domowe sposoby nie zawsze przynoszą rezultaty, a niektóre z nich mogą nawet być niekorzystne dla naszego zdrowia. Jeśli nie chcesz poddawać się zabiegom kosmetycznym, opcją jest pomadka powiększająca usta, która dzięki składnikom przyspieszającym krążenie w skórze warg powoduje chwilowy, delikatny obrzęk.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg wybierany, kiedy niesatysfakcjonujący jest kształt, koloryt lub struktura warg. Naturalne powiększenie doskonale poradzi sobie z asymetrią lub zbyt małą objętością warg, spowodowanymi uwarunkowaniami genetycznymi oraz z niezadowalającą kondycją ust wynikającą z czynników zewnętrznych, czyli szkodliwego działania promieni słonecznych, wahań temperatury czy ekspozycji na wiatr. Powiększanie ust kwasem hialuronowym sprawi, że wargi staną się gładkie i jędrne oraz odpowiednio nawilżone, a jednocześnie zyskają pożądany kształt. Celem zabiegu jest kompleksowa pielęgnacja ust: regeneracja i nawilżenie. Niepodważalną zaletą są błyskawiczne efekty, które widać już w kilka minut oraz trwałość wypełnienia – efekty zabiegu utrzymują się od sześciu do nawet kilkunastu miesięcy.
Kilka technik do wyboru
Decydując się na powiększanie ust kwasem hialuronowym możesz wybrać jedną z kilku dostępnych technik. Jedną z nich jest powiększanie ust metodą Garunova, czyli metoda „na płasko” – ta technika to innowacyjny sposób modelowania warg wyróżniający się dużą liczbą bezbolesnych wkłuć. Preparat dawkowany w trakcie wyciągania igły gwarantuje naturalne ułożenie ust, co pozwala wyeliminować nienaturalny efekt.
Powiększanie ust metodą rosyjską („rosyjskie usta”) uwzględnia wywinięcie czerwieni wargowej ku górze, dzięki czemu zyskujemy efekt naturalnie pełnych, jędrnych i równych warg. Inna technika to tak zwane „paryskie usta” – powiększanie ust metodą paryską polega na zachowaniu kilku charakterystycznych cech: podkreśleniu trójkąta Kupidyna, delikatnym uniesieniu kącików ust i skupieniu objętości pośrodku obu warg.
Inny sposób na powiększanie ust to zabieg wykorzystujący nasz własny tłuszcz. Powiększanie ust tłuszczem pacjenta polega na pobraniu z fałdy brzusznej około 20-30 ml tkanki tłuszczowej, która następnie wypełnia nasze wargi. Taki zabieg trwa średnio kilkadziesiąt minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dlaczego warto się na niego zdecydować? Zabieg powiększania ust tłuszczem jest niezwykle trwały (efekty widoczne są nawet przez kilka lat), a uzyskany efekt jest bardzo naturalny. Dodatkowo praktycznie nie istnieje ryzyko powikłań, a zabiegi wykonywane raz na cztery, pięć lat są opłacalne finansowo.
Jeśli chcesz wypełnić usta na długi czas, a jednocześnie mieć możliwość odwrócenia efektów zabiegu w dowolnym momencie, implanty silikonowe to opcja właśnie dla Ciebie. Operacja plastyczna wstawienia implantu to poprawa wyglądu twarzy i sposób na walkę z kompleksami – możesz zdecydować się na implant do jednej lub obu warg, a gdy zmienisz zdanie, wyjąć go i wrócić do pierwotnego wyglądu. Cały zabieg trwa około czterdziestu pięciu minut, a nacięcia w kącikach ust są praktycznie niewidoczne.
Dowiedz się więcej:
Ile kosztuje powiększanie ust?
Ceny powiększania ust zależą od metody, na jaką się zdecydujemy oraz preparatu, który zostanie zastosowany. Trwalszy efekt wypełnienia to preparaty z bardziej usieciowanym kwasem nieco droższe od kwasu nieusieciowanego. Koszt zabiegu powiększania ust sprawdzonym preparatem będzie wahał się między 1000 a 1500 złotych – niższa cena zabiegu zazwyczaj oznacza preparat gorszej jakości, dlatego nie warto wybierać takich promocji.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Niestety, nie zawsze powiększanie ust jest zalecane – czasem w ogóle nie można przeprowadzić zabiegu, a czasem wystarczy odczekać, aż będzie to możliwe. Podstawowe przeciwwskazania do powiększania ust to aktywne infekcje takie jak:
- angina,
- opryszczka,
- próchnica,
- infekcja dróg moczowych,
- choroby nowotworowe,
- choroby ogólnoustrojowe nieuregulowane, czyli na przykład cukrzyca lub nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi,
- przyjmowanie niektórych leków, w tym antybiotyków,
- ciąża,
- karmienie piersią.
Mniej oczywiste przeciwwskazanie to leczenie stomatologiczne. Zabieg powiększania ust można przeprowadzić dopiero po około dwóch tygodniach od ostatniej wizyty u dentysty po zakończeniu leczenia, włącznie z piaskowaniem i wybielaniem zębów.
Dowiedz się więcej:
Czy powiększanie ust jest bezpieczne (skutki uboczne)?
Powiększanie ust jest całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowany personel i wszystko przebiega zgodnie z zaleceniami. To mało inwazyjny zabieg kosmetyczny, który jednak powinien być przeprowadzony przez doświadczonego lekarza, tak aby pomimo ingerencji usta wyglądały naturalnie, a efekt końcowy był w pełni zadowalający. W innym przypadku wargi mogą wyglądać groteskowo, a zabieg bardziej oszpeci niż upiększy!
Tak jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych powiększanie ust może wywołać powikłania. Ryzyko ich wystąpienia z pewnością zminimalizujemy wybierając renomowany gabinet dbający o odpowiednią higienę i prawidłowość procedur, znaczenie ma też jakość stosowanych preparatów. Skutki uboczne powiększania ust, które występują rzadko, ale jednak mogą się pojawić to:
- reakcje alergiczne,
- długotrwałe obrzęki,
- powikłania infekcyjne,
- ziarniniaki,
- martwica skóry i tkanki podskórnej.
Częstsze i niegroźne powikłania, o których warto wiedzieć to:
- bóle i obrzęki,
- rumień,
- krwiak
- podbiegnięcia krwawe.
W razie wystąpienia jakichkolwiek skutków niepożądanych konieczna jest wizyta kontrolna i badanie, dzięki któremu można zapobiec poważnym konsekwencjom. Opuchliznę pojawiającą się po zabiegu można zmniejszyć, stosując zimne okłady, na przykład takie z żelowych kompresów.
Nie żyje Stanisław Tym
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Znaleźliśmy drugą żonę Solorza! Zaszyła się w Afryce | TYLKO U NAS ZDJĘCIA
- Mąż Bosackiej nie ma romansu! Czy ma szansę wrócić? Stanowcza odpowiedź gwiazdy
- Zwykli ludzie nie mają tam wstępu. Tak Górniak nosi się po strefie dla VIP-ów
- Jurksztowicz i Dębski usłyszeli wyrok sądu. Dostali rozwód, ale to nie koniec wojny