Radiofrekwencja - odmładzająca alternatywa do liftingu

Izabela Mortas
mat. pras.
Zwiotczała, zmęczona, starzejąca się skóra wymaga szybkiej interwencji. Aby poprawić jej stan, nie trzeba od razu sięgać po drastyczne i inwazyjne metody jak lifting. Ten niesie ze sobą sytuacje niezbyt komfortowe - wymaga znieczulenia ogólnego i długiego czasu powrotu do codziennej aktywności.

Skuteczne nakłucia w wysokiej temperaturze

Medycyna estetyczna wzbogaciła się o rozwiązania alternatywne do tradycyjnego liftingu. Jednym z nich jest z pewnością radiofrekwencja igłowa z użyciem urządzenia medycznego FusioMed, które ma zdecydowaną przewagę nad innymi nieinwazyjnymi metodami odmładzania skóry poprzez połączenie w jednym zabiegu dwóch różnych technologii.

Jakich? Mechanicznego mikronakłuwania oraz fali radiowej, czyli działania na skórę przy pomocy wysokiej temperatury.

Zabiegi radiofrekwencji igłowej to aktualnie najbardziej skuteczna metoda regeneracji i odnowy dla każdego typu skóry - podkreśla Dorota Majewska, właścicielka salonu Diamond Beauty &Spa w Skarżysku-Kamiennej. Warto zaznaczyć, że w radiofrekwencji igłowej stosuje się inną technikę niż w tradycyjnej mezoterapii, która stanowi część zabiegu. - Przy użyciu aparatury FusioMed to skóra wbija się w igły, nie zaś, jak to bywa w standardowych rozwiązaniach - igły w skórę. Ich ilość jest ograniczona, a sam zabieg przyjemniejszy. Skóra po zabiegu jest widocznie młodsza, gładsza, napięta, a jej koloryt doskonale wyrównany - mówi Dorota Majewska.

Ciepło, które dociera bardzo głęboko

Jak dokładnie działa radiofrekwencja? - W zabiegu chodzi przede wszystkim o wytworzenie energii cieplnej w głębokich partiach skóry. Sam obszar zabiegowy jest zasysany i nakłuwany mikroigłami od 0,5 do 3 milimetrów. Fala monopolarna przesyłana jest za pomocą igieł w głąb skóry i równomiernie podgrzewana. Podczas zabiegu pacjent odczuwa głębokie ciepło. Fale inicjują strukturalną przemianę kolagenu wewnątrz głęboko położonych tkanek, powodując jego natychmiastowe obkurczenie. Następnym etapem jest wytworzenie nowych włókien kolagenowych, co prowadzi do napięcia tkanek i zmniejszenia wiotkości skóry przez stymulację fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Stosuj bez obaw

Radiofrekwencję w przeciwieństwie do innych metod odmładzających bez obaw można stosować również latem, zarówno na twarz, jak i całe ciało. - Wykonując zabieg, unikamy martwicy skóry, ponieważ działamy od razu w jej głębi. Mimo to zawsze należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarzy i kosmetologów przeprowadzających zabieg - zaznacza właścicielka Diamond Beauty & Spa.

By odmłodzić, usunąć rozstępy, zmęczenie

Dla kogo radiofrekwencja? Przede wszystkim dla osób, u których skóra jest wyraźnie luźniejsza, z widocznymi pierwszymi zmarszczkami, bruzdami. Dobrze działa także na zmęczoną i zszarzałą skórę. - Po wykonaniu zabiegu możemy spodziewać się podniesionych konturów twarzy, liftingu górnej części policzków oraz górnej powieki. Dochodzi do minimalizacji zmarszczek oraz naprężenia skóry. Zabieg ponadto obkurcza pory i gruczoły łojowe, niweluje rozstępy i blizny, jest też dobrą kuracją przy problemach z wypadaniem włosów. Skóra po zabiegu jest widocznie napięta, młodsza, gładsza, a jej koloryt pięknie wyrównany. Klientki bardzo chwalą sobie ten efekt - mówi Dorota Majewska.

Izabela Mortas
mortas@echodnia.eu

Zobacz także:

Joanna Krupa opowiada o zabiegu wampirzego liftingu, któremu się poddała

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet