Ujędrni skórę, spłyci zmarszczki, zniweluje cienie pod oczami, a nawet pomoże w nietrzymaniu moczu. Zobacz, czym jest tropokolagen

Anna Moyseowicz
Tropokolagen staje się coraz popularniejszy. Wykorzystywany jest on w medycynie estetycznej i ginekologii.
Tropokolagen staje się coraz popularniejszy. Wykorzystywany jest on w medycynie estetycznej i ginekologii. freepik.com/ zdjęcie podglądowe
Jest wszechstronny, skuteczny i stosunkowo bezpieczny. Może pomóc w spłyceniu zmarszczek, ujędrnieniu skóry, ale też przy bliznach, a nawet nietrzymaniu moczu. To tropokolagen, czyli cząsteczka kolagenu, naturalny składnik skóry. Zobacz, jak działa i jakie ma zastosowanie.

Spis treści

Czym jest tropokolagen?

Tropokolagen jest białkiem naturalnie występującym w organizmie. To najmniejsza cząsteczka kolagenu, który odpowiada za wygląd skóry, ale też jest budulcem mięśni oraz nerwów. Po 25 roku życia spada produkcja nowego kolagenu, a pozostały staje się mniej odporny na czynniki zewnętrzne i słabszy. Efektem tego procesu są pierwsze zmarszczki czy utrata jędrności skóry.

Tropokolagen wzmacnia włókna kolagenowe, nie zwiększając przy tym objętości tkanki. Zabiegi estetyczne nim wykonywane dają efekty niezwykle naturalne, zapewniają regenerację i odbudowę.

Czym się różni kolagen od tropokolagenu?

Istnieje kilka podstawowych różnic pomiędzy tropokolagenem a kolagenem. Przyglądając się im od strony naukowej, ten pierwszy zbudowany jest z cząsteczek kolagenu, które tworzą potrójną helisę. Jest on podstawą włókien kolagenowych.

Ponadto tropokolagen ma formę rozpuszczalną, a kolagen ma formę nierozpuszczalnych włókien. Różni się też zastosowanie tych substancji. Kolagen służy głównie jako wypełniacz i czynnik regenerujący, a tropokolagen wspomaga odbudowę i regenerację tkanek, ma on wspierać produkcję kolagenu.

Zabiegi tropokolagenem. Jak wyglądają i co można dzięki nim zyskać?

Kolagen znajduje szerokie zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej, kosmetologii, a nawet ginekologii.

Na twarzy:

  • redukuje cienie pod oczami,

  • zmniejsza worki pod oczami,

  • spłyca blizny,

  • zmniejsza zmarszczki,

  • ujędrnia skórę.

W zabiegach na ciało:

  • stosuje się go w leczeniu blizn i rozstępów. Przyspiesza regenerację skóry, co pomaga w redukcji widoczności tych zmian.

  • ujędrnia skórę. Stosowany jest w zabiegach na obszary takie jak brzuch, uda czy ramiona.

W ginekologii estetycznej:

  • w leczeniu nietrzymania moczu. Wstrzykiwanie kolagenu w miejsca intymne, w tym w okolice cewki moczowej, pomaga wzmocnić ich strukturę, co jest skuteczną terapią w lekkich i umiarkowanych przypadkach nietrzymania moczu.

  • w poprawie jakości życia intymnego. Kolagen stosuje się także do rewitalizacji okolic intymnych.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie; Obserwuj StronaKobiet.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Polecane oferty

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet