Z pewnością sztuczne rzęsy magnetyczne są świetną alternatywą do tych zakładanych w gabinetach kosmetycznych. Można je założyć na szczególną okazję i w każdej chwili zdjąć samodzielnie w domu. A jakie są inne zalety rzęs na magnes?
Co się kryje pod nazwą rzęsy na magnes?
Rzęsy magnetyczne to nic innego jak sztuczne kępki umieszczone na specjalnym pasku. W zestawach znajdują się cztery układy włosków, po dwa na każde oko, umieszczone przy mikromagnesikach - małych, ale na tyle silnych, by utrzymać całość w jednym miejscu przed dłuższy czas. Do nakładania rzęs magnetycznych nie potrzeba kleju - wystarczy pęseta, która często znajduje się w opakowaniu.
Dla kogo i na jakie okazje nadają się rzęsy magnetyczne? To produkt, który pozwala uzyskać piękny, a jednocześnie bardzo wyrazisty efekt. Sprawdza się zatem jako element makijażu wieczorowego, przeznaczonego na ważne uroczystości i wyjątkowe sytuacje. Chętnie wybierają je też na co dzień kobiety niezadowolone z długości lub gęstości naturalnych rzęs. To opcja w pełni bezpieczna.
Dowiedz się więcej:
Jak założyć rzęsy magnetyczne i jak je później zdjąć?
Nakładanie rzęs magnetycznych nie jest trudne, choć wymaga pewnej wprawy. Standardowo w zestawie znajdują się cztery paski - po dwa na każde oko. Jeden z nich trzeba przyczepić nad naturalnymi rzęsami, drugi - pod nimi, w taki sposób, by prawdziwe włoski znalazły się pomiędzy. Najważniejsze jest takie ustawienie, w którym dolne części pasków stykają się. To właśnie na nich ulokowane są magnesiki odpowiedzialne za stabilne utrzymanie całości na oku przez wiele godzin. Z pozoru aplikacja wydaje się banalna, jednak na początku może sprawiać pewne trudności. Osiągnięcie naturalnego efektu wymaga prób.
Warto także wiedzieć, jak zdjąć rzęsy magnetyczne prawidłowo. Najpierw trzeba rozczepić paski, by przerwać przyciąganie pomiędzy magnesikami. Dopiero później można bezpiecznie ściągnąć całość. Zachowanie kolejności działań jest niezbędne, aby nie zniszczyć prawdziwych rzęs.
Zalety i wady rzęs magnetycznych
Sztuczne rzęsy magnetyczne mają swoje wady i zalety. Jednym z najczęściej podkreślanych atutów jest rezygnacja z kleju zostawiającego nieestetyczne, trudne do usunięcia ślady na naturalnych włoskach i skórze. Eliminacja tego składnika ogranicza także niszczenie rzęs. Wersja magnetyczna nie kosztuje wiele: dobrej jakości zestawy to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych i - co ważne - jest on jednorazowy: rzęsy można stosować wielokrotnie. Robi się to w domu, co pozwala zrezygnować z wizyt w gabinecie kosmetycznym.
Mimo wspomnianych wyżej zalet, rzęsy magnetyczne nie są pozbawione wad. Przede wszystkim ich odpowiednie ulokowanie, zwłaszcza na początku, może sprawiać kłopoty. Produkty są zróżnicowane jakościowo: czasami magnesiki są na tyle słabe, że paski rozczepiają się i wystarczy nawet niewielki ruch, aby rzęsy zmieniły swoją pozycję. Nietrudno też o przerysowany efekt. Niektóre panie narzekają również na wrażenie nadmiernego obciążenia włosków i dyskomfort, choć jest to kwestia indywidualna.
Dowiedz się więcej:
Ile kosztują sztuczne rzęsy magnetyczne?
Ceny rzęs magnetycznych są zróżnicowane, w dużej mierze uzależnione od jakości i trwałości produktu. Najtańsze zestawy sprowadzane z Chin to koszt zaledwie kilkunastu złotych. Z reguły jednak mają one słabsze magnesy. Lepszy efekt dają naturalne rzęsy magnetyczne na elastycznych paskach. Ich cena sięga nawet 200 złotych. Pomiędzy obiema opcjami jest sporo rozwiązań pośrednich.
Piękne oko. Jak dobrze pomalować brwi i rzęsy?