Przyjęcie weselne często zaczynało się bezpośrednio po ślubie kościelnym, do którego nieraz dochodziło za namową rodziny. Jednak nasz stosunek do wesel zmienił się na przestrzeni lat, a w pandemii organizacja weselnych przyjęć weszła w nowy, bardziej kameralny wymiar. Stało się tak między innymi za sprawą obostrzeń, w ramach których rząd wprowadził na jakiś czas limity gości. Pary, które chciały pobrać się mimo ograniczeń, musiały pogodzić się z tym, że nie wszystkich będą w stanie zaprosić na wesele.
Nieodłącznym elementem tradycyjnych, polskich wesel, stały się zabawy integrujące gości. Ważną rolę w tego typu wydarzeniach odgrywają tańce. Goście chętnie bawią się na parkiecie do makareny czy kankana, dołączają do pociągu lub tzw. kaczuchy. Zazwyczaj pierwszy taniec należy do nowożeńców.
Warto przeczytać również:
Mimo to coraz więcej par szuka sposobów na uniknięcie tradycyjnego wesela. Stali bywalcy tego typu imprez są już znudzeni powtarzającym się scenariuszem, a żyjące mniej tradycyjne osoby wolą położyć nacisk na to, co same lubią najbardziej, np. rodzinne muzykowanie, wegetariańskie posiłki czy dzielenie się z innymi swoją pasją. Zarówno w Polsce, jak i na świecie można spotkać rowerowe orszaki weselne oraz inne, nietypowe elementy zabawy.
Nawet, jeżeli nie zdecydujemy się na wyprawienie hucznego przyjęcia, czas spędzony z najbliższymi może pozostać w pamięci na długo. Coraz więcej par udowadnia, że można świetnie się bawić bez profesjonalnego fotografa, czy organizowania wydarzenia na 200 osób.
Zobacz również:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Ile pieniędzy potrzebujemy, aby wieść idealne życie?