Zasada 11-3-6. Tak zyskasz prawdziwych przyjaciół w 6 miesięcy. Dowiedz się, na czym polega i wprowadź ją w życie

Marta Siesicka-Osiak
Spotkania minimum raz na dwa tygodnie, szczerość, zainteresowanie i szanowanie granic to podstawa przyjaźni.
Spotkania minimum raz na dwa tygodnie, szczerość, zainteresowanie i szanowanie granic to podstawa przyjaźni. gpointstudio/freepik
Budowanie relacji z innymi ludźmi to długotrwały i trudny proces, który wymaga czasu i zaangażowania. Nawiązywanie znajomości stało się trudniejsze przez okres pandemii. Dzięki zasadzie 11-3-6 można to zmienić. Pod tymi tajemniczymi liczbami kryje się sekret umocnienia przyjaźni. Sprawdź, na czym polega i jak wprowadzić ją w życie.

Spis treści

Jak zbudować prawdziwą przyjaźń? Dzięki tej zasadzie znajdziesz prawdziwego przyjaciela

Samotność wpływa w negatywny sposób na nasze codzienne funkcjonowanie. Odbija się zarówno na jakości naszego snu, jak i na pracy układów krążenia, nerwowego i hormonalnego. Może dosłownie skracać życie!

Dlatego, dla własnego dobra, powinniśmy dbać o nawiązywanie i pielęgnowanie wartościowych relacji. Dla wielu osób nie jest to proste, w szczególności w okresie po pandemii koronawirusa, która zamknęła nas w domach i mocno nadwyrężyła relacje społeczne.

Osoby pragnące nawiązać nowe relacje mogą skorzystać z zasady 11-3-6. Na czym ona polega?

Ta reguła zakłada, że potrzeba około 11 spotkań, z których każde trwa trzy godziny, w ciągu około sześciu miesięcy, aby zmienić znajomego w prawdziwego przyjaciela.

Oznacza to, że musimy wygospodarować dla potencjalnego przyjaciela czas średnio raz na dwa tygodnie. To zadanie wydaje się być trudne, ale profity dla naszego samopoczucia psychicznego i fizycznego z udanej relacji, będą nieocenione.

Kiedy poczujemy, że z daną osobą, udało nam się nawiązać bliższą relację, nie zapominajmy o tym, że o tę znajomość należy też odpowiednio dbać. Nieoceniony jest kontakt „twarzą w twarz”, który nie może zostać zastąpiony nawet najdłuższą rozmową przez telefon.

Samotność dwukrotnie zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Jak zapobiec chorobie?

Samotność dwukrotnie zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Jak zapobiec chorobie?

Cukrzyca typu 2 zyskała już miano epidemii, a z każdym rokiem liczba nowych pacjentów drastycznie zwiększa się – informuje WHO. Choroba ta najczęściej jest skutkiem niezdrowego stylu życia, otyłości, ...

Agata Siemiaszko
Agata Siemiaszko

Jak dbać o przyjaźń? Reguły, dzięki którym umocnisz relacje z przyjaciółłmi

Nawiązanie przyjaźni z właściwą osobą to jedno, drugie to kwestia pielęgnowania relacji. Przestrzegaj tych pięciu zasad, aby cieszyć się towarzystwem przyjaciela przez długie lata:

  1. Okazuj zainteresowanie i wspieraj – przyjaźnie oparte są na wzajemności, dlatego, jeśli przyjaciel potrzebuje naszej pomocy, zaoferujmy ją bez czekania na prośbę z jego strony. Słuchajmy uważnie tego, co bliscy mają nam do powiedzenia i reagujmy adekwatnie do sytuacji.
  2. Miej czasspędzanie czasu z bliskimi sprzyja budowaniu relacji, tworzeniu wspomnień i wspólnej historii. Jeśli nie zawsze uda nam się zobaczyć na żywo, dbajmy o regularny kontakt telefoniczny, pamiętając, że nie zastąpi bezpośrednich spotkań. Warto znaleźć wspólne hobby, które umożliwi częstsze s*pędzanie czasu razem.
  3. Nie oceniaj i bądź szczery – przyjaźń opiera się na wzajemnym zaufaniu, jednak nie oznacza to, że powinniśmy narzucać się ze swoim zdaniem, kiedy nie jesteśmy pytani o opinię. Nie zawsze musimy zgadzać się z wyborami naszych przyjaciół, co nie musi prowadzić do rozłamu w relacji.
  4. Szanuj granice – bycie blisko, nie oznacza zaangażowania we wszystkie obszary życia przyjaciela. W tej kwestii wiele zależy od charakteru danej osoby oraz długości relacji. Niektórzy potrzebują więcej czasu na zaufanie drugiej osoby.
  5. Przepraszaj i wybaczaj – warto pamiętać, że żadna relacja nie jest wolna od nieporozumień. Dlatego trzeba umieć zarówno umieć przeprosić, kiedy popełnimy błąd, jak i przyjąć przeprosiny, kiedy poczujemy się urażeni.
Tak zachowuje się twój przyjaciel? Uważaj! 3 sygnały, na które lepiej zwrócić uwagę

Tak zachowuje się twój przyjaciel? Uważaj! 3 sygnały, na które lepiej zwrócić uwagę

Przyjaźń jest niezwykle ważnym elementem życia. Taka relacja daje wsparcie, szacunek, a zarazem przestrzeń na rozwój. Przyjaciele stoją przy nas na dobre i na złe. Nie zawsze jednak znajomość, która w...

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Uzupełnij domową apteczkę

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet