Białostoczanka, jako pierwsza Polka na świecie, otworzyła dużą modową imprezę w Miami [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Sawczuk
Pokazy Karoliny Derpieńskiej w ramach Swim Week Miami 2021
Pokazy Karoliny Derpieńskiej w ramach Swim Week Miami 2021 Prywatne Archiwum Influencerki
Już jako 13-latka próbowała swoich sił jako modelka, ale także projektantka. Dziś Karolina Derpieńska to coraz bardziej rozpoznawalna osoba, która staje się marką samą w sobie. Na co dzień występuje przed obiektywami znanych fotografów, a jej zdjęcia zdobią okładki światowych pism modowych. Jej kariera nabrała tempa, kiedy Karolina zdecydowała się na wyjazd do USA.

Przełom roku 2020/2021, zdecydowanie należał do Karoliny. Wtedy to influencerka postanowiła wyjechać do Miami i tam pracować nad swoją karierą.

Ten rynek w Stanach Zjednoczonych jest ogromny, ale branża potrzebuje też nowych twarzy. Po doświadczeniach w Polsce postanowiłam spróbować swoich sił za oceanem - wspomina Karolina.

I nie ma co ukrywać, udało się. Początki jej kariery w Miami to między innymi liczne sesje zdjęciowe, np. dla Flavio Castelani, Marciano(Guess), Pretty Little Things, Victoria’s Secret, ale też reklamy luksusowych aut i helikopterów: Miami Luxury, pokaz mody N.Besson Swimwear w HardRock Cafe, sesja w Miami dla 36neex z fotografem gwiazd z Los Angeles (Pia Mia i Jordyn Woods)

CZYTAJ TAKŻE Karolina Derpieńska na okładce modowego magazynu w Paryżu. Białostoczankę na Instagramie obserwuje już ponad milion followersów

Karolina króluje na pierwszych miejscach stron modelek z Miami, gdzie obecnie mieszka. Realizuje także najnowsze zamówienia zdjęć na okładki prestiżowych magazynów amerykańskich i europejskich. Można ją znaleźć na pierwszych stronach: #versacemansion, #miamimodel, #keybiscayne, #miamibeach, #bottegaventa, #miamiinfluencer, #balmain.

W USA znana jest bardziej jako Caroline Derpienski.

Miami Swim Week

Pokazy bikini, kostiumy kąpielowe, moda plażowa, ale nie tylko... Miami Swim Week to jedne z najgorętszych pokazów modowych na świecie, które odbywają się w Stanach Zjednoczonych. Karolina, jako jedyna do tej pory Polka, miała przyjemność otworzyć całe wydarzenie. Była także modelką otwierającą kilka pokazów, między innymi „MP” SWIM, MANISH VAID BY JSQUAD, LUXE ISLE, CIRONE SWIMLINGERIE. Podczas tygodnia mody w Miami wystąpiła również w pokazach sław takich jak Adam Saaks, ASHERAH SWIMWEAR, MARQUEZA SWIMWEAR, HALE BOB.

ZOBACZ WSZYSTKIE POKAZY KAROLINY

To święto projektantów, zarówno nowych, jak i znanych, święto modelek, modeli, influencerów. To pokazy najnowszych kolekcji znanych i cenionych firm. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie być częścią tego wielkiego światowego wydarzenia. To też kolejny krok w mojej karierze, którą dalej rozwijam - tłumaczy białostoczanka.

Instagram

Karolina, mając 13 lat, zdobyła 3 miejsce po Wenezuelczyku i Amerykance, w ogólnoświatowym konkursie „Fresh Faces World”. W konkursie startowało kilkadziesiąt tysięcy młodych modeli z całego świata. Udział w konkursie i zajęcie trzeciego miejsca zaowocowało atrakcyjnymi propozycjami sesji zdjęciowych i pokazów mody z całego świata. Kilkakrotnie brała udział w pokazach „Fashion Week” w Polsce. Odbyła wiele sesji zdjęciowych w Mediolanie, Paryżu, Rzymie, Grecji. Sesje stroi kąpielowych na Melediwach. Została Królową bikini w Polsce. Brała udział w Miss Elite Monaco, Queen of Poland. Dziś, instagram Karoliny obserwuje ponad 1,5 mln osób.

ZOBACZ: Białostocka influencerka Karolina Derpieńska wystąpiła na kolejnej modowej okładce. Tym razem sesja dla dużej marki z Miami

Trochę historii

Rodzinna historia Karoliny jest dosyć zawiła. Jej przodkowie schronili się w Białymstoku uciekając z Rosji. Było to podczas Rewolucji Październikowej, w 1917 roku. Jej praprababka, dama dworu carycy Aleksandry Romanowej wyszła za mąż za wysokiej rangi wojskowego, Polaka, kawalerzystę, zatrudnionego w Petersburgu do kształcenia carskiej kadry wojskowej. Poznali się na dworze cara Mikołaja II Romanowa. Cofnijmy się jednak do przełomu XIX i XX wieku.

Dwór carski w Petersburgu. Caryca Aleksandra Fiodorowa Romanowa prowadzi spokojne, jak na możnowładczynię życie wychowując dzieci. Niegdyś Alicja, księżna Wielkiego Księstwa Hesji, zmieniła swe imię i wiarę, by zostać żoną ukochanego Mikołaja II. Słabo mówiąca po rosyjsku, niezbyt lubiana w środowisku arystokratycznym Rosji, po śmierci uznana za prawosławną świętą, otoczona przez najbliższe przyjaciółki, damy dworu, księżniczkę gruzińską, Sonię Orbeliani, Annę Wyrubową i prababcię Karoliny, Annę von Pankow. Wspólnie z nimi caryca utworzyła Stowarzyszenie Dobroczynności Kobiet. Prowadzono przytułek dla ubogich kobiet, serwowano posiłki dla najuboższych. Caryca organizowała też słynne bale dobroczynne. Na jednym z takich bali Anna von Pankow poznała przystojnego pułkownika, Michała Koronkiewicza. Niedługo potem została jego żoną. Mieli pięcioro dzieci. Matką chrzestną córki Aleksandry była caryca Aleksandra, ojcem chrzestnym syna Mikołaja, był sam car Mikołaj II.

Zażyłość ta świadczy o pozycji, którą miała von Pankov i jej małżonek na dworze carskim. Niestety nadeszły czasy rewolucyjne. Car Mikołaj II zmuszony został w marcu 1917 do zrzeczenia się tronu. Sytuacja dworskiej arystokracji stawała się coraz bardziej niebezpieczna. Rewolucjoniści napadali na dwory, rabowali i podpalali. Mąż Anny von Pankov, teraz Anny Koronkiewicz postanowił natychmiastową ewakuację do Polski. Ich dalszy pobyt w Sankt Petersburgu mógł zakończyć się aresztowaniem, zesłaniem na Syberię lub nawet śmiercią. Dzięki pomocy służby, którą zawsze traktowali bardzo dobrze, po przyjacielsku, udało im się uciec. Los zaprowadził rodzinę Koronkiewiczów do Polski. Najpierw zamieszkali w Sofipolu, gdzie znaleźli opuszczony dom. Później udało im się przeprowadzić do Białegostoku. Podczas ucieczki niestety jeden z ich synów zmarł. Aleksandra, prababka Karoliny wyszła za Kalinowskiego (herbu Ślepowron).

Kolejne małżeństwa rodzinne to babka Karoliny - Ludmiła zamężna z Eugeniuszem Żuk (także herbu Ślepowron). Mama Karoliny, dr Anna Kalinowska wyszła za mąż za Amerykanina Charles (Karola) Derpienskiego. Herb Ślepowron, którym pieczętuje się Karolina, jest jednym ze starszych i znanych herbów Polski. Nosili go także Kazimierz Pułaski, bohater Polski i USA, prezydent Polski Ignacy Mościcki, kompozytor Karol Szymanowski, prezydent i generał Wojciech Jaruzelski.

Do niedawna trochę się wstydziłam rodowego tytułu. Wydawało mi się, że przyznawanie się do hrabiowskiego tytułu, jest oznaką snobizmu. Urodziłam się w Białymstoku. Pod wpływem mamy i rodziny zaczęłam interesować się naszą historią. Uświadomiłam sobie, że to właśnie tradycja nadała pewne kierunki mojego wychowania i wykształcenia - wspomina Karolina Derpieńska.

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet