Spis treści
Jeszcze do niedawna modelka musiała być szczupła, wysoka i mieć nieskazitelną cerę. Świat mody wreszcie zauważył, że zwykłe kobiety takie nie są! Coraz większą wagę przykłada się do naturalności oraz różnorodności. Czego dowodem są dziewczyny z zespołem Downa, które osiągnęły sukces w tej branży!
Zobacz modelki z zespołem Downa. Dziewczyny spełniły swoje marzenia
Sofía Jirau na wybiegu Nowojorskiego Tygodnia Mody
Sofía Jirau swoją karierę z modelingiem zaczynała w wieku 16 lat - pozowała przed obiektywem aparatu. Dzisiaj może pochwalić się ogromnymi sukcesami w tej dziedzinie. W 2020 roku była gwiazdą Nowojorskiego Tygodnia Mody, podczas którego zaprezentowała kreacje Marisy Santiago. Jest jedną z niewielu modelek z zespołem Downa, którym się to udało.
Dziewczyna świetnie radzi sobie również jako fotomodelka. Jej zdjęcia są naturalne i widać, że kobieta bardzo dobrze czuje się w swojej roli. Nie zamierza jednak spocząć na laurach. Jej kolejnym marzeniem są pokazy mody w Europie, myśli również o zawodzie aktorki.
Modeling to nie jedyne zajęcie Sofii. Jej profil na Instagramie obserwuje około 130 tys. osób. Piękność dzieli się na nim swoimi doświadczeniami zdobytymi w branży.
Dowiedz się więcej:
Młoda Portorykanka jest również właścicielką marki modowej „Alavett”, a w październiku 2021 roku wzięła udział w kampanii „Sin Límites” („Bez ograniczeń”). Sofia razem ze swoim chłopakiem i innymi osobami z zespołem Downa pokazuje, co ich społeczność może robić, aby osiągnąć postawione sobie cele.
Marián Ávila z sesją do hiszpańskiego „Vogue'a”
Marián Ávila to dziewczyna z wielkimi marzeniami. Nawet zespół Downa nie przeszkodził jej w ich realizacji. Jako 24-latka ma za sobą: sesję do hiszpańskiego „Vogue'a”, kampanię dla marki Levi's oraz udział w tygodniu mody ślubnej w Barcelonie.
Młoda kobieta ma na swoim koncie także inne osiągnięcia – studiowała aktorstwo w Madrycie, a obecnie pracuje nad swoim pierwszym teledyskiem. Na swoim profilu na Instagramie relacjonuje swoje życie i próbuje przełamać tabu dotyczące osób z zespołem Downa. Jej działalność stanowi dowód na to, że ludzie z jej chorobą mogą spełniać swoje marzenia i robić oszałamiającą karierę.
Grace Strobel została twarzą firmy kosmetycznej
Grace Strobel jest pierwszą modelką z zespołem Downa, która została twarzą firmy kosmetycznej - marka Obagi złożyła jej propozycję reprezentowania firmy. Dzięki swojej działalności na Instagramie, gdzie z dumą prezentuje siebie, otwarcie mówi, że nie wstydzi się swojej choroby.
Grace podpisała również kontrakt z trzema agencjami modelek i pojawiła się w kilku magazynach. Została nawet wyróżniona przez fundację Lady Gagi, „Born This Way”. Strobel ma nadzieję, że jej sukces zmobilizuje inne osoby z zespołem Downa do spełniania swoich marzeń.
Kennedy Garcia – nastolatka z zespołem Downa robi karierę w modelingu
Kennedy Garcia urodziła się z zespołem Downa. Lekarze nie dawali jej żadnych szans na normalne życie. U dziewczynki zdiagnozowano również białaczkę i wadę kręgosłupa, która groziła jej całkowitym paraliżem. Na szczęście Kennedy pokonała raka, a operacja kręgosłupa zakończyła się powodzeniem. Po długiej rehabilitacji, kiedy nastolatka doszła do zdrowia, zaczęła realizować swoje pasje, którymi są taniec i modeling. Dziewczyna brała udział w wielu tanecznych konkursach. Została twarzą kampanii takich firm jak: American Girl, Justice Clothing i Disney.
Kennedy pragnie uświadamiać ludzi, czym jest zespół Downa. Zamierza brać czynny udział w akcjach na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami. Dziewczyna jest też szczęśliwie zakochana. Swojego partnera poznała na jednym z castingów.
Lenka Wołos, dziewczynka z zespołem Downa, w kampanii polskiej marki
W 2019 roku po raz pierwszy w Polsce twarzą kampanii marki odzieżowej została osoba z zespołem Downa. Mowa jest o Lence – wówczas trzyletniej dziewczynce, która stała się bohaterką sesji 5.10.15. Mała gwiazda wspomina udział w tym wydarzeniu bardzo dobrze – była to dla niej świetna przygoda.
Gdy rodzice dziewczynki dostali propozycje, aby ich córka uczestniczyła w kampanii programu, bez wahania się zgodzili. Podkreślali później, że było to dla nich bardzo ważne wydarzenie. Według nich dzięki takim inicjatywom wzrośnie poziom tolerancji, zrozumienia i wiedzy na temat osób, które zmagają się z niepełnosprawnościami.