Daj swojej wizji głos! Nowa platforma umożliwia młodzieży z Europy udostępnienie swojego przesłania, które będzie dostępne w dowolnym języku

OPRAC.:
Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Młodzi Europejczycy mogą teraz wyrazić swoje przesłanie i wizję przyszłości za pomocą platformy „Daj swojej wizji głos”. Projekt powstał z okazji Europejskiego Roku Młodzieży.
Młodzi Europejczycy mogą teraz wyrazić swoje przesłanie i wizję przyszłości za pomocą platformy „Daj swojej wizji głos”. Projekt powstał z okazji Europejskiego Roku Młodzieży. fauxels Pexels.com
Rok 2022 został ogłoszony przez Ursulę von der Leyen Europejskim Rokiem Młodzieży. Przewodnicząca KE dopuszcza do głosu młodzież, aby lepiej kształtować Unię zgodnie z ich oczekiwaniami. W tym celu powstała platforma cyfrowa 3D „Daj swojej wizji głos”. Tam każdy młody człowiek może udostępnić swoje osobiste przesłanie, dostępne dla innych w dowolnym języku i z każdego urządzenia.

Spis treści

Młodzi Europejczycy mogą teraz wyrazić swoje przesłanie

Za pomocą cyfrowej platformy „youthvoices.eu” młodzi Europejczycy z całego kontynentu i różnych środowisk mogą opowiedzieć o swojej wizji przyszłości – począwszy od kwestii zatrudnienia, integracji, pokoju i bezpieczeństwa, po zmiany klimatyczne, edukację, zdrowie psychiczne i wiele innych.

To bardzo ważne, aby usłyszeć i uwzględniać opinie osób, które są przyszłością świata. Zwłaszcza w obliczu tego, co się obecnie dzieje, czyli pandemii i trwającej wojny na Ukrainie.

Teraz młodzi mogą „przerwać milczenie” i nagrać swoją wiadomość głosową, aby podzielić się opinią i pomysłami, które sami uznają za najbardziej istotne.

Jak działa platforma „Daj swojej wizji głos”?

Dzięki platformie wprowadzonej przez Komisję Europejską można nagrać spersonalizowaną wiadomość i przekazać ją we wszystkich oficjalnych językach UE (a także w języku norweskim, tureckim, serbskim, macedońskim i islandzkim). Po jej wprowadzeniu każdy taki przekaz generuje własną, unikalną „falę 3D”, która łączy się ze wszystkimi pozostałymi nagraniami na platformie. Dzięki temu każdy będzie mógł odsłuchać wypowiedź w dowolnym języku, na dowolnym urządzeniu i w dowolnej chwili.

Jak mówi europejska komisarz ds. młodzieży Mariya Gabriel:

– Platforma „Daj swojej wizji głos” jest współtworzona w duchu młodzieżowej, merytorycznej i otwartej dyskusji prowadzonej w Roku Młodzieży. Jest to dyskusja, która pozwala europejskiej młodzieży zaprezentować się, zabrać głos oraz podzielić się swoimi wątpliwościami i pomysłami na przyszłość. Czas, kiedy powstała platforma, nie jest przypadkowy – są to bardzo ważne chwile dla wszystkich młodych ludzi, nie tylko jako obywateli Europy, ale także jako członków społeczeństwa, którym przyszło żyć w tych trudnych czasach.

Mówiąc o znaczeniu Europejskiego Roku Młodzieży 2022, komisarz Gabriel dodała:

– Prosimy wszystkich młodych ludzi o aktywność i zaangażowanie. Ich głosy są istotnym elementem europejskiej podróży w kierunku rozwoju, wiedzy, innowacji, możliwości oraz lepszych, odpowiednio dobranych rozwiązań zorientowanych na młodzież. Uważnie słuchamy i dbamy o to, by nasze polityki młodzieżowe powstawały w bardziej otwartych przestrzeniach sprzyjających współpracy oraz aby wszystkie głosy zostały wysłuchane i otrzymały odpowiedź – nie tylko w tym roku.

Europejski Rok Młodzieży 2022 – ważne wydarzenia

Europejski Rok Młodzieży 2022 został ogłoszony przez Komisję Europejską „rokiem przeznaczonym na umocnienie pozycji tych, którzy poświęcili tak wiele dla innych”, zgodnie ze słowami przewodniczącej von der Leyen w orędziu o stanie Unii, które wygłosiła w 2021 roku. Jest to więc czas, który będzie w pełni poświęcony młodzieży. Jednym z najważniejszych przesłanek w tym czasie jest promocja mająca na celu zaangażowanie młodych osób w rozmaite aktywności.

Jak powiedział Szymon Dziubicki, krajowy koordynator Europejskiego Roku Młodzieży w Polsce:

– W ramach Europejskiego Roku Młodzieży w Polsce zorganizowano już 33 wydarzenia, a już teraz wiemy o kolejnych 13 wydarzeniach zaplanowanych w najbliższych miesiącach. W każdym z nich młodzież będzie miała niepowtarzalną okazję włączyć się do dialogu na tematy ważne z ich punktu widzenia. Europejski Rok Młodzieży stanowi doskonałą kontynuację działań podejmowanych w naszym kraju na rzecz młodych ludzi tak, jak miało to miejsce w przeprowadzonych w ubiegłym roku największych w historii „Konsultacjach Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” z udziałem 30 tys. młodych obywateli, zorganizowanych przez Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotra Mazurka oraz Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem.

W ramach nadchodzących wydarzeń odbędą się m.in.:

  • „Szkolenie Rozgrzewka EKS” organizowane przez Europejski Korpus Solidarności i skierowane do przedstawicieli i przedstawicielek instytucji, organizacji i placówek, które są zainteresowane goszczeniem lub wspieraniem wolontariuszy, a nie realizowały nigdy wcześniej projektów wolontariatu.
  • „Webinarium Wolontariat i studia za granicą. Dlaczego warto wyjechać?” organizowane przez Krajowe Biuro Eurodesk Polska.
  • Spotkanie Sieci EuroPeers Polska organizowane przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Sieć EuroPeers Polska to grupa młodych ludzi, którzy uczestniczyli w europejskich programach młodzieżowych, takich jak Erasmus+ lub Europejski Korpus Solidarności i chcą dzielić się swoimi doświadczeniami z rówieśnikami poprzez różnego rodzaju aktywne działania.
  • Konferencja „Dzień Europejskich Perspektyw Młodych” organizowana przez Ambasadorów Karier Unii Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Wydarzenie zorientowane jest na uzyskanie praktycznej wiedzy i inspiracji od osób związanych z UE, co jest szczególnie ważne w roku 2022, ogłoszonym jako Europejski Rok Młodzieży.
  • Warsztat „Katalizator Rozwoju Firmy” organizowany przez Youth Business Poland – kompleksowy i innowacyjny projekt rozwoju i wsparcia początkujących firm w Polsce.

Na platformie „Daj swojej wizji głos” będą promowane te wydarzenia, a wypowiedzi młodych osób i ich postulaty będą brane pod uwagę w przyszłej polityce Unii Europejskiej.

Marka Apple w promocji

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nakarm psiaka, zgarnij kwiatka: Rozmowa Adrianem Meyerem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet