Dlaczego kobiety zdradzają? Zobacz 8 najczęstszych powodów niewierności wśród pań

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Zdrada jest powodem rozpadu wielu związków. Jednak nie zawsze musi się to tak skończyć. Warto poznać przyczyny niewierności partnera lub partnerki i spróbować zawalczyć o waszą miłość, jeśli jeszcze takowa między wami istnieje.
Zdrada jest powodem rozpadu wielu związków. Jednak nie zawsze musi się to tak skończyć. Warto poznać przyczyny niewierności partnera lub partnerki i spróbować zawalczyć o waszą miłość, jeśli jeszcze takowa między wami istnieje. Drazen Zigic Freepik
Zdrada w związku to dla wielu osób coś niewybaczalnego. Inaczej ją odbierają mężczyźni, a inaczej kobiety. Różnic między płcią żeńską i męską można również dopatrywać się w powodach niewierności. Jednak, aż tak bardzo się w tej materii nie różnimy. Oto 8 najczęstszych przyczyn niewierności pań!

Spis treści

Powszechnie się utarło, że to mężczyźni zdradzają częściej. Jednak panie też nie są odporne na niewierność. Ważne jest, aby zrozumieć powody nawiązania bliskiej relacji z drugą osobą, która nie jest twoim stałym partnerem. A ich może być naprawdę dużo!

Zdrada dla każdego człowieka oznacza coś innego. Dla jednych zwykły flirt, rozmowy w Internecie z obcą osobą, namiętny pocałunek to już jest oznaką niewierności. Zdrada to nie tylko kontakt seksualny z inną osobą, to także nawiązanie relacji emocjonalnych. Zwłaszcza kobiety mają z tym duży problem. Dla nich seks często wiąże się także z uczuciem do danej osoby. Dlatego niewierność w wydaniu pań może mieć gorsze skutki.

Przeczytaj:

W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej jest nawiązać romans i poznać drugą osobę. Znakomitym medium do zdrady jest Internet. I tak od zwykłej rozmowy na komunikatorze, z czasem nawiązuje się głębsza relacja.

Jednym z najczęstszych powodów rozwodów jest zdrada partnera

Liczba rozwodów w Polsce jest coraz większa. W ciągu ostatnich 20 lat znacznie ona wzrosła! Częściej następuje to w większych miastach niż na wsiach. Najczęstszymi przyczynami rozwodów są:

 • niezgodność charakterów,
 • zdrada,
 • nadużywanie alkoholu,
 • dłuższa nieobecność,
 • przemoc domowa (psychiczna i fizyczna),
 • nieporozumienia na tle finansowym,
 • różnice światopoglądowe,
 • niedobór seksualny,
 • narkotyki,
 • trudności mieszkaniowe,
 • hazard.

Co zrobić, aby związek był szczęśliwy i nie doszło w nim do zdrady?

Nie ma idealnej recepty na szczęśliwy związek. W każdym małżeństwie zdarzają się kłopoty. Najlepszym sposobem, aby związek był szczęśliwy to pracować nad nim każdego dnia i nie odpuszczać nawet wtedy, kiedy wkrada się rutyna. Jeśli para będzie chciała walczyć o swoją relację, dbać o siebie, spędzać wspólnie czas, wspierać się oraz jasno komunikować swoje potrzeby, to można uniknąć w związku osoby trzeciej.

Dodaj firmę
Logo firmy Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Warszawa, ul. Nowogrodzka 1/3/5
Autopromocja

Promocje w Reserved

emisja bez ograniczeń wiekowychprzemocseks
Wideo

Strona Kobiet: Przemoc seksualna wojsk rosyjskich wobec Ukrainek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet