"Dość upokarzania!" Kolejna demonstracja Polek

red
Facebook
24 września pod Sejmem odbędzie się demonstracja pod hasłem "Wolne Polki-Wolna Polska. Wszyscy za jedną, jedna za wszystkich", mająca na celu zaprotestowanie przeciwko polityce ograniczającej prawa kobiet.

Organizatorzy – Komitet "Ratujmy Kobiety" i "Wielka Koalicja za Równością i Wyborem" – po raz kolejny chcą zwrócić uwagę, że blokowanie dostępu do antykoncepcji awaryjnej i ograniczanie możliwości decydowania o swoim ciele to atak na podstawowe prawa i wolność kobiet, uderzający w ich godność, a powoływanie się na klauzulę sumienia przy wypisywaniu recept czy w aptece to naruszanie przepisów i praw pacjentek.

Demonstracja ma również na celu uczczenie Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji, który obchodzony jest 28 września. Organizatorzy zamierzają walczyć o dostęp do legalnej i bezpiecznej aborcji, rzetelnej edukacji seksualnej, opieki okołoporodowej, badań prenatalnych, regulacji stosowania klauzuli sumienia. Rządają, by polski rząd przestrzegał europejskich standardów prawa w dziedzinie świadomego rodzicielstwa i zdrowia kobiet, które są w naszym kraju łamane.

"W tak wrogiej kobietom atmosferze nie zamierzamy milczeć! (...) Każdego roku około 150 tysięcy Polek dokonuje terminacji ciąży za granicą lub w podziemiu aborcyjnym. Nierzadko w groźnych warunkach. Wiele z nich sięga po tzw. metody domowe, które narażają ich zdrowie, nawet życie. Mówimy zdecydowanie - „dość upokarzania Polek, dość naszego milczącego cierpienia”! Domagamy się zmiany prawa antyaborcyjnego i nie spoczniemy, dopóki nie odzyskamy pełni praw reprodukcyjnych. Mamy prawo we własnym kraju być traktowane z szacunkiem i z troską o nasze zdrowie."

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet