Spis treści
Czym jest i jak wygląda glass skin?
Jak tłumaczą eksperci, termin glass skin pochodzi od koreańskiego wyrażenia „yuri pibu”, które dosłownie tłumaczy się jako „szklana skóra” i odnosi się do zdrowej, świetlistej cery. Popularnością cieszy się od 2017 r., kiedy Ellie Choi – makijażystka z Los Angeles – zamieściła na Instagramie selfie z cerą gładką niczym tafla szkła. Od tamtej pory miliony kobiet na świecie pragnie powtórzyć ten efekt. Jak go osiągnąć?
– Dzieje się tak, gdy twoja skóra jest tak zdrowa, wyrównana i nawilżona, że jest prawie półprzezroczysta, jak odłamek szkła – wyjaśnia w rozmowie z „Vouge” Christine Chang, współzałożycielka koreańskiej marki kosmetycznej Glow Recipe.
Osoby o rozszerzonych porach, skłonnościach do wyprysków czy zaczerwienień, także mogą postarać się osiągnąć ten efekt i wcale nie są skazane na porażkę, ponieważ założeniem, które ma nas przybliżyć do uzyskania „szklanej skóry”, jest odpowiednie zadbanie o nią na wielu płaszczyznach.
Jak osiągnąć efekt glass skin?
Wbrew pozorom, aby uzyskać na twarzy połysk na miarę tafli szkła, nie wystarczy zainwestować w markowe kremy, podkłady czy nabłyszczacze. Nie wystarczą też jedynie dobre geny. Jeśli chcesz zabłysnąć glass skin – musisz się trochę przyłożyć.
Koreanki dość często mogą cieszyć się nieskazitelnie gładką cerą ze względu na uwarunkowania genetyczne i dobre nawyki żywieniowe. Słyną też z tego, że wyjątkowo skrupulatnie dbają o wygląd swojej skóry. Koreańskie kosmetyki są obecnie łatwo dostępne w Polsce i cieszą się rosnącą popularnością. Warto sięgać po nie na co dzień, a szczególną uwagę zwrócić na maski w płachcie i płatki pod oczy.
Pierwszym etapem w osiągnięciu glass skin jest wybór odpowiednich składników do pielęgnacji. Powinnyśmy wybierać te, które poprawią ogólny stan skóry i zadbają o jej prawidłowe nawilżanie. Warto, aby w stosowanych codziennie kremach znalazły się nienasycone kwasy tłuszczowe, antyoksydanty, kwas hialuronowy lub poliglutaminowy oraz dobrane odpowiednio do potrzeb skóry witaminy.
Glass skin krok po kroku
Marzysz o cerze gładkiej niczym tafla szkła? Uzbrój się w cierpliwość, pamiętaj o regularności i czekaj na efekty:
- Demakijaż – codzienny, dokładny i kilku etapowy, najlepiej z wykorzystaniem olejków, zakończony dokładną tonizacją.
- Regularne złuszczanie martwego naskórka – sprawdzi się tu peeling dobrany do potrzeb cery – enzymatyczny lub ziarnisty, który jednocześnie pomoże zmniejszyć widoczność porów. Należy wykonywać go 1-2 w tygodniu.
- Odpowiednie nawilżenie – na co dzień trzeba pamiętać o nałożeniu serum, zanim sięgniemy po krem nawilżający. Najlepiej wybierać te rozjaśniające i rozświetlające, bo szybciej uda nam się osiągnąć efekt szklanej cery.
Co jeszcze może pomóc w uzyskaniu cery gładkiej niczym tafla szkła? Codzienne masaże ujędrniające twarzy (własnoręczne, z wykorzystaniem wałka jadeitowego lub kamienia gua-sha) oraz regularne korzystanie z masek w płachcie i płatków pod oczy.
Efekt można lekko podkreślić makijażem, pamiętając jednak o tym, że nie chodzi o typowy „glow”, ale o subtelne rozświetlenie i nadanie twarzy porcelanowej poświaty. Z pomocą przyjdą tu: rozświetlająca baza pod makijaż i rozświetlacz w sztyfcie nałożony na wystające partie twarzy, czyli kości policzkowe, linię wzdłuż środka nosa i punkt tuż nad ustami, wewnętrzne kąciki oczu oraz punkty tuż pod łukiem brwiowym.
Zadbaj o swoje naturalne piękno!
Kobieta
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Pogrzeb Jadwigi Barańskiej w USA. Poruszające sceny na cmentarzu | ZDJĘCIA
- Gojdź ocenił nową twarz Edyty Górniak. Wali prosto z mostu: "Niech zmieni lekarza!"
- Na górze paryski szyk, a na dole… Nie uwierzycie w to, jak Iza Kuna wyszła na ulicę!
- Lidia Popiel wyjawia sekret o Bogusławie Lindzie. Tak naprawdę wygląda ich związek