In vitro Sosnowiec: Wiemy jakie kliniki zajmą się leczeniem

AD
Sosnowiec rozstrzygnął konkurs na wyłonienie klinik, które zajmą się leczeniem niepłodności metodą in vitro opłacaną przez miasto. Zlecenia otrzymają dwie kliniki z Krakowa i Katowic. Krakowska zdeklarowała ufundowanie leczenia dodatkowo pięciu parom. W sumie z leczenia w ciągu 4 lat skorzysta 165 par.

Sosnowiec in vitro. Gmina rozstrzygnęła konkurs na realizację programu „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Sosnowiec w latach 2017-2020”.
Program w Sosnowcu po połowie realizować będą dwa podmioty: Centrum Medycznego Rozrodu ARTVIMED z Krakowa oraz Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian o/Katowice.

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie brano pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu była skuteczność zapłodnienia pozaustrojowego.

Skorzysta pięć par więcej

- Krakowska klinika zadeklarowała dodatkowo leczenie dla pięciu par więcej niż zapisaliśmy w dokumentacji - podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Realizacja programu ruszy z końcem marca. Siedem dni przed startem rekrutacji na stornie Urzędu Miejskiego oraz podmiotów, które będą realizowały program, pojawi się informacja o rozpoczęciu programu.

Sosnowiecki program obejmuje dofinansowanie do wysokości 80 procent kosztów (łącznie nie więcej niż 5.000 zł) co najmniej jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego obejmującej przynajmniej przeprowadzenie następujących elementów:
• Stymulacji mnogiego jajeczkowania;
• Wykonanie punkcji pęcherzyków jajowych;
• Znieczulenie ogólne podczas punkcji;
• Procedura mikroiniekcji plemnika;
• Pozaustrojowe zapłodnienie i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro;
• Transfer zarodków do jamy macicy.

Za co płaci Sosnowiec?

Różnicę pomiędzy całkowitym kosztem procedury a dofinansowaniem ponoszą pacjenci. Maksymalna liczba zabiegów, do których przysługuje dofinansowanie to 3 zabiegi. Koszty ewentualnych kolejnych zabiegów ponoszą pacjenci. Na ten cel w przyszłym roku miasto planuje przeznaczyć kwotę 200 tysięcy złotych, a z pomocy będzie mogło skorzystać 40 par rocznie. W sumie program ma objąć 160 par, a kwota na niego przeznaczona to 800 tysięcy złotych. Po deklaracji krakowskiej kliniki programem zostanie objętych w sumie 165 par.

Program polityki zdrowotnej został opracowany na podstawie programu prof. Sławomira Wołczyńskiego oraz lek. med. Rafała Zyśka pn. „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Łodzi w latach 2016-2020” oraz zmodyfikowany na potrzeby Miasta (adekwatnie do liczby ludności i populacji par niepłodnych wymagających leczenia metodami IVF/ICSI oraz środków finansowych, które miasto postanowiło przeznaczyć na realizację w/w programu).

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
ale za własne pieniądze!
In vitro tak, ale za własne pieniądze!! Wara od pieniędzy podatników!! Dlaczego ja , podatnik,
który płaci alimenty trzem babom, mam fundować taki drogi zabieg, ofermom i nieudacznikom, który nie wiedzą co się z babą w łóżku robi? Niech te ofermy się in vitrują
za własne pieniądze, a od pieniędzy podatników wara!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet