- Dla kobiet przechodzących terapię onkologiczną często bardzo traumatycznym przeżyciem jest utrata włosów. Tu rozwiązaniem może być peruka…
Panie przychodzą do naszych salonów pełne pytań i obaw. Część z nich ma obraz peruki z przeszłości, a część nie wie z czym się spotka. Doświadczają nie tylko emocji związanych z chorobą, ale również z wyglądem, w tym właśnie utratą włosów. Obecnie perukarstwo jest na zupełnie innym poziomie niż nawet 10 lat temu. Peruki wyglądają bardzo naturalnie i można wybrać fryzurę i kolor taki, by osoby postronne nie zauważyły różnicy. W salonie perukarskim czeka na panie obsługa, która jest świadoma, jak ważnym aspektem są włosy. Przede wszystkim podstawą jest informacja oraz intymność. W naszych salonach Rokoko to my mierzymy peruki, to my uczymy jak je pielęgnować, jak zakładać. Ta opieka jest bardzo ważna. Może się wydawać, że dobranie peruki to sprzedanie leku na receptę, ale nie. To przymierzania, dopasowywanie, dobór fryzury, koloru, sprawdzanie, oglądanie i na pewno dużo nowych wiadomości.
- Istnieje stereotyp, że peruki ze „sztucznych” włosów są gorsze, brzydsze itp. od tych z prawdziwych. Czy słusznie?
Moim zdaniem zdecydowanie nie. Peruki z włosów syntetycznych i naturalnych to inne produkty. Ogólnie przyjmuje się, że peruka to peruka, ale tak nie jest. Są peruki okazjonalne na imprezę, są peruki, które są wyrobami medycznymi, jak te dostępne w naszych salonach, są produkty na zamówienie indywidulane - peruki systemowe.
Kolejną kwestią są również różne rodzaje włókna syntetycznego. To są już techniczne szczegóły, ale peruka syntetyczna peruce nierówna.
Jeśli chodzi o peruki z naturalnych włosów, to też są one różne, gdyż mogą być z włosów mieszanych, azjatyckich, europejskich, słowiańskich, modyfikowanych chemicznie lub też nie.
Włosy azjatyckie są naturalnie ciemnobrązowe i czarne. Aby uzyskać jaśniejsze barwy, należy je chemiczne odbarwić i pozbawić łuski. Następnie nadać oczekiwane kolory. Natomiast włosy słowiańskie virgin - to włosy niemodyfikowane chemiczne.
Ponadto, ze względu na rodzaje baz, są peruki wykonane maszynowo, z linią rozmytą, z przedziałkiem z mikroskóry, z topem z mikroskóry, ręcznie tkane na tiulu. Ma to wpływ na cenę produktu, zresztą jak każdy element. Dlatego tak ważny jest świadomy wybór. Panie przychodząc do naszych salonów, nie muszą być tego świadome, ale sugeruję udać się do zaufanego miejsca, gdzie można produkt przymierzyć, dowiedzieć się jak zakładać i mieć wybór.
- W jaki sposób i z jakiego materiału powstają peruki, które państwo oferujecie? Czy są to produkty gotowe czy na zamówienie pod konkretną klientkę?
Osnowy peruk medycznych wykonywane są z atestowanych materiałów, które maja na celu bezpieczne i wygodne noszenie produktu przez cały dzień. Jako firma staramy się oferować cały wachlarz produktów. Od peruk wykonanych maszynowo, po peruki całe tkane ręcznie z wielu gatunków włosów naturalnych jak i syntetycznych. W naszych salonach w każdym mieście jest szeroki wybór produktów. Każdy model dostępny jest w wielu kolorach. Myślę, że każdy znajdzie trochę siebie i coś dla siebie. Oczywiście nasza oferta jest również uzupełniona o zamówienia indywidualne, gdzie pomożemy zaprojektować i wykonać produkt indywidualny.
- Na co mogą liczyć panie, które odwiedzą państwa salon?
Na pewno na profesjonalizm i fachowość, bo są to składowe dobrej, świadomej i przeszkolonej obsługi, szerokiej gamy produktów oraz ich wysokiej jakości. Obecnie klientki są już bardziej świadome niż choćby kilka lat temu. Szukają w różnych sklepach i wybierają te, w których czują się dobrze, mają szeroki wybór produktów i wszystko załatwią jedną wizytą. To ważne.
- Peruki to zwykle drogi zakup i nie każdą pacjentkę stać na jej kupno…
Zakup produktu to zawsze indywidualna kwestia. W naszych salonach nie namawiamy, nie wciskamy, nie przekonujemy. To wybór klientki, to ona będzie co dzień zakładać perukę i przeglądać się w witrynach sklepowych, idąc na zakupy, jadąc do pracy. To ona musi się w tym dobrze czuć. Czasami panie stać na bardzo drogą perukę, a dobrze się czują w podstawowej bazie. To też jest w porządku. Obecne refundacja na perukę wynosi 250 zł. Niestety, wartość ta nie była zmieniana od wielu lat i wiem, że są głosy wielu fundacji, że czas to zmienić.
Wniosek na refundację, czyli zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne, może być wystawione nie tylko przez lekarza prowadzącego, ale również przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i zrealizowane w punkcie mającym podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Salony Perukarskie Rokoko/Hair Partners takie umowy mają.
- Jak i gdzie można państwa znaleźć?
Jesteśmy w prawie wszystkich większych miasta w Polsce: Warszawa, Kraków, Katowice, Gliwice, Wrocław, Opole, Częstochowa, Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Białystok, Olsztyn, Lublin, Gdańsk. Wkrótce Gdynia i Szczecin. Zapraszamy na stronę rokoko.com.pl, gdzie można znaleźć nie tylko nasze lokalizacje, adresy i godziny otwarcia ale również garść pożytecznych informacji.
Zdrowie
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Wielki powrót Ireny Santor na salony! Wszyscy patrzyli tylko na nią | ZDJĘCIA
- Pogrzeb Jadwigi Barańskiej w USA. Poruszające sceny na cmentarzu | ZDJĘCIA
- Gojdź ocenił nową twarz Edyty Górniak. Wali prosto z mostu: "Niech zmieni lekarza!"
- Na górze paryski szyk, a na dole… Nie uwierzycie w to, jak Iza Kuna wyszła na ulicę!