Księgarnia z książkami napisanymi tylko przez kobiety. Wydawnictwo uczci Dzień Kobiet i 100-lecie praw wyborczych kobiet

AOle
Brytyjskie wydawnictwo Penguin postanowiło uczcić Międzynarodowy Dzień Kobiet i 100-lecie praw wyborczych Brytyjek, otwierając wyjątkową księgarnię, w której kupić będzie można tylko dzieła napisane przez kobiety.

Księgarnia "Like a Woman" zostanie otwarta przy ulicy Rivington w północnym Londynie, i jej zadaniem będzie "uhonorowanie wytrwałości kobiet walczących o zmianę i buntujących się". Punkt będzie działał od 5 do 9 marca.

W księgarni będzie można kupić książki pond 200 autorek, które zostały wybrane ze względu na to, jak duży wpływ miały na kulturę, historię lub społeczeństwo.

Na półkach znajdą się m.in. dzieła Virginii Woolf, Margaret Atwood czy Elif Shafak, a najmłodsi czytelnicy będą mogli kupić "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" Eleny Favilli i Franceski Cavallo, czy książki Malorie Blackman i Jacqueline Wilson. Specjalnie wyselekcjonowane propozycje można już kupić na stronie internetowej wydawnictwa.

"Głosy kobiet, które są słyszane i traktowane poważnie, są kluczem do osiągnięcia równouprawnienia płci. Otwierając księgarnię Like a Woman chcemy uczcić te głosy" - powiedziała Zainab Juma, menedżerka kreatywna wydawnictwa Penguin.

"Tworzymy przestrzeń, w której czytelnicy będą mogli mogą odnaleźć wyjątkowe pisarki, aktywistki i pionierki, szukając inspiracji, by iść naprzód". – dodała.

W księgarni odbędzie się seria wydarzeń literackich, z których dochód zostanie przekazany na pomoc kobietom. Klienci będą mogli także wybrać pozycje, których zakup wesprze organizację charytatywną zapewniającą pomoc mieszkankom Londynu, które stały się ofiarami przemocy w rodzinie.

źródło: Guarian, penguin.co.uk

Maria Dulębianka – kobieta, która wywalczyła Polkom prawa wyborcze
99 lat praw wyborczych Polek
Marcowe manify przejdą ulicami miast

IX Kongres Kobiet. Hasłem przewodnim jest "Alarm dla praw kobiet"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet