Lidl przez rok daje stałe rabaty na zakupy dla rodzin

Zbigniew Biskupski AIP
Lucyna Nenow / Polska Press
Od wtorku 1 sierpnia aż do końca lipca 2018 r. duże rodziny otrzymały w sklepach Lidla specjalny stały rabat na zakupy wielu podstawowych produktów, w tym owoców i warzyw, środków czystości oraz artykułów dla dzieci.

Od 1 sierpnia do końca lipca 2019 r. – przez cały rok - wszyscy posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać w sieć sklepów Lidl ze specjalnego rabatu na szczególnie ważne dla rodzin grupy asortymentowe.
 
Do partnerskiego grona Karty Dużej Rodziny dołączył Lidl, który od 1 sierpnia br. do 31 lipca 2018 r. będzie realizować specjalne promocje dla posiadaczy karty, we wszystkich sklepach w Polsce – m.in. na warzywa, owoce, specjalne produkty dla dzieci czy środki czystości.

- Zależy nam, żeby zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny były realnym wsparciem. Rabat przydzielany w sklepach, gdzie rodziny robią duże codzienne zakupy to spora ulga dla domowego budżetu. Liczę na to, że kolejne duże sieci sklepów dołączą do programu i będą wspierać rodziny wielodzietne – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Do tej pory wydano ponad 1,8 mln Kart dla 391,7 tys. rodzin wielodzietnych. Zniżki oferuje ponad 2,5 tys. firm i instytucji.

 

Kartę Dużej rodziny czekają ważne zmiany

Dzięki specjalnej aplikacji korzystanie z Karty będzie możliwe od razu po jej przyznaniu przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, bez konieczności oczekiwania na wydruk plastikowego nośnika. Plastikowa karta pozostanie jednak w obiegu. Posiadacze Karty będą mogli korzystać z obu form alternatywnie. Na tym jednak nie koniec.

Od 2018 r. uprawnienia do Karty Dużej Rodziny będą mieli również ci rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.

Zniżki przy zakupach

W praktyce Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Obniża także koszty rachunków za usług telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty w ponad 10 tys. miejsc zgłoszonych przez prawie tysiąc firm i instytucji z całej Polski.

Karta przysługuje

niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci:
w wieku do ukończenia 18 roku życia, 
w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej, 
bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności. 
Ważne jest, aby w chwili składania wniosku rodzina spełniała ww. warunki. Jeśli w chwili składania wniosku rodzina nie ma na utrzymaniu co najmniej trojga dzieci spełniających wymienione wyżej warunki, Karta Dużej Rodziny nie będzie przysługiwała żadnemu z jej członków.

Lidl przez rok daje stałe rabaty na zakupy dla rodzin
Tomasz Bolt/Polskapresse

Spersonalizowana Karta wydawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny wielodzietnej spełniającej ww. warunki. Rodzice, przez których rozumie się także rodziców zastępczych lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki w szkole lub szkole wyższej, maksymalnie do osiągnięcia 25 roku życia. Osoby posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności otrzymują Kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Czytaj też:
Świadczenia z programu 500 plus kończą się. Trzeba złożyć nowy wniosek, szybko by nie czekać na pieniądze do listopada. Są inne zmiany!

Karta przyznawana jest dzieciom umieszczonym w rodzinnej pieczy zastępczej (formami rodzinnej pieczy zastępczej są: rodzina zastępcza spokrewniona, niezawodowa, zawodowa, w tym zawodowa pełniąca funkcję pogotowia rodzinnego i zawodowa specjalistyczna oraz rodzinny dom dziecka)  na czas umieszczenia w danej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny

należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Wniosek w imieniu rodziny, może złożyć każdy pełnoletni jej członek.
Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze mogą korzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Dzięki Karcie osoby z rodzin wielodzietnych mogą korzystać m.in. z ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe – rodzice lub małżonkowie rodziców 37 proc. na bilety jednorazowe oraz 49 proc. na miesięczne; zniżek w opłatach paszportowych – 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc. w przypadku rodziców i małżonków rodziców oraz darmowych wstępów do parków narodowych.
Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

OBEJRZYJ WIDEO:
Na wynajmie mieszkania dalej możesz zarobić

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

ż
życie
i utrzymanie swojej rodziny? Twoje jedno dziecko będzie w stanie zarabiać na dwie emerytury?!
Rodzina wielodzietna wydaje wielokrotnie (czytaj ze zrozumieniem: kilka razy więcej) na utrzymanie, opłaty, szkołę, książki, kino, zoo... A przy tym - co najważniejsze - kilka razy więcej wnosi do kasy państwowej w postaci różnych podatków, których to choćby VAT z zakupionych towarów stanowi prawie 1/4 miesięcznych wydatków.
Są wakacje - ile przeznaczysz kasy na wyjazd? Rodziny wielodzietne często na to nie stać, ale to ich dzieci będą tyrać na twoją emeryturę, bo ty myślisz tylko krótkowzrocznie.
Piszesz o dyskryminacji?! Zastanów się (czytaj: użyj tego, co nazywasz głową), zanim ponownie palniesz kolejną głupotę.
I na koniec ostatnia sprawa - KDR wcale nie przynosi korzyści odczuwalnych w domowym budżecie, ale zawsze znajdzie się jakiś pajac, piszący o dyskryminowaniu (i to bez zrozumienia), bo się nie załapał.
Polak Polakowi wilkiem...
k
kefas
to sobie dorób i nie będziesz dyskryminowany.
g
gggg
dyskryminacja rodzin z jednym dzieckiem
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet