Adam Sztaba i Dorota Szelągowska unieważnili ślub kościelny
Adam Sztaba i Dorota Szlągowska byli parą przez 13 lat. Kiedy w końcu zdecydowali się na ślub, ich związek zaczął się sypać. Para rozstała się zaledwie trzy miesiące po ślubie i hucznym weselu, które odbyło się w zabytkowej cegielni w Rzucewie nad Zatoką Pucką.
Szelągowska i Sztaba rozwiedli się 21 maja 2015 r., czyli prawie równo dwa lata po ślubie. Każde z nich poszło w swoją stronę. On w 2016 roku wziął ślub ze swoją menadżerką Agnieszką Dranikowską; ona w 2018 roku wyszła za producenta programów w TVN Style Michała Wawro. Małżeństwo Szelągowskiej także się jednak rozpadło.
Elżbieta Zapendowska celebruje 75. urodziny. Zobacz, jak zmieniała się surowa jurorka
Elżbieta Zapendowska jest znana jako jedna z surowszych jurorek, jakie kiedykolwiek zasiadały w jury muzycznych programów w Polsce. Obdarzona słuchem absolutnym przez wiele lat była związana z Opolem,...
Niedawno media obiegła informacja, że Sztaba i Dranikowska prawie rok temu wzięli ślub kościelny. Dyrygent mógł po raz drugi stanąć na ślubnym kobiercu, bo udało się unieważnić jego ślub kościelny z Szelągowską. Jego aktualna żona opowiedziała o tym w rozmowie z "Faktem".
Jesteśmy wierzący. Bardzo zależało nam na ślubie kościelnym. Czekaliśmy na unieważnienie poprzedniego ślubu Adama 2 lata. Gdy to się udało, zaprosiliśmy tylko najbliższą rodzinę i bez szumu medialnego ślubowaliśmy w kościele pod Łodzią. To był konkretny kościół, który sobie upatrzyliśmy
- powiedziała.
Te gwiazdy unieważniły lub chciały unieważnić ślub kościelny
Okazuje się, że wcześniej wielu polskich celebrytów także zdecydowało się na podjęcie kroków związanych z tak zwanym rozwodem kościelnym. Udało się to jednak tylko w niektórych przypadkach. Sprawdź, w naszej galerii, kto unieważnił lub chciał unieważnić małżeństwo kościelne.
Unieważnienie ślubu kościelnego
Unieważnienie ślubu kościelnego to nie taka prosta sprawa. "Rozwód kościelny" to tylko nazwa potoczna. Tak na prawdę mówimy o stwierdzeniu nieważności małżeństwa kościelnego. Jego ustaleniem zajmuje się sąd kościelny. W toku sprawy udowadnia się, że małżeństwo jest nieważne.