FLESZ - Powrót do szkół w reżimie sanitarnym
Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Na jego stronie internetowej można przeczytać, że "Konkurs Pomóż ocalić życie bezbronnemu zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach".
I dalej "Tematyka | Wszystkie aktualne zagadnienia bioetyczne jak antykoncepcja, aborcja, „in vitro” czy eutanazja. Pro-life to także miłość, rodzina, adopcja.
Formy | Ołówek, pastele, akwarele, farby olejne, wydzieranki, wyklejanki, prace przestrzenne, strony internetowe, prezentacje multimedialne, filmy, teksty piosenek, teledyski, gry komputerowe… Wszystko pro-life!"
W konkursie mogą brać udział uczniowie już od 4 klasy szkoły podstawowej.
Rzeczpospolita wysłała e-mail do kuratorium w Krakowie z pytaniem, dlaczego zdecydowano się na patronat. Odpowiedzi dotąd nie otrzymała. Gazeta zaznacza co prawda, że organizator w regulaminie zastrzega iż na udział w tym konkursie muszą wyrazić zgodę rodzice.
"Problem jednak w tym, że szkoły, wysyłając do uczniów informacje o konkursie czy umieszczając informacje o nim w dzienniku elektronicznym, informują dzieci o problemie aborcji. To w wielu rodzicach budzi niepokój, bo informacje te trafiają już do dzieci 10–12 letnich"
- czytamy w Rzeczpospolitej.
Konkurs jest przeprowadzany w trzech kategoriach wiekowych: kl. IV-VI, klasy VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe oraz w trzech kategoriach:
- literackiej: wiersz, opowiadanie, nowela, reportaż, gazetka szkolna;
- plastycznej: plakat, grafika, malarstwo, montaż, gablota szkolna czy parafialna;
- multimedialnej: strona internetowa, film, program radiowy, program multimedialny.
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Zarobki w wojsku. Tyle zarabiają teraz żołnierze od szeregowego do generała
- Ciepło, ale oszczędnie. 9 porad, jak obniżyć rachunki za ogrzewanie
- Tak wyglądał krakowski Kazimierz zaledwie 60 lat temu