Sprzeciw wobec aborcji stał się tematem... konkursu dla dzieci. A kuratorium to popiera

(RED)
Dla szkół podstawowych organizowany jest kontrowersyjny konkurs. Informacje o nim wiszą na stronie internetowej Małopolskiego Kuratorium Oświaty
Dla szkół podstawowych organizowany jest kontrowersyjny konkurs. Informacje o nim wiszą na stronie internetowej Małopolskiego Kuratorium Oświaty
Rzeczpospolita informuje, że Małopolskie Kuratorium Oświaty zostało honorowym patronem budzącego wiele kontrowersji konkursu dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Mogą w nim brać udział już 10-letnie dzieci. "Mam konserwatywne poglądy i jestem pro-life, ale wprowadzanie tematyki aborcji do szkół i mówienie o niej dzieciom w IV klasie to ideologiczny obłęd" - komentuje dla gazety prof. Mariusz Jędrzejko, pedagog i psycholog.

FLESZ - Powrót do szkół w reżimie sanitarnym

Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Na jego stronie internetowej można przeczytać, że "Konkurs Pomóż ocalić życie bezbronnemu zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach".

I dalej "Tematyka | Wszystkie aktualne zagadnienia bioetyczne jak antykoncepcja, aborcja, „in vitro” czy eutanazja. Pro-life to także miłość, rodzina, adopcja.

Formy | Ołówek, pastele, akwarele, farby olejne, wydzieranki, wyklejanki, prace przestrzenne, strony internetowe, prezentacje multimedialne, filmy, teksty piosenek, teledyski, gry komputerowe… Wszystko pro-life!"

W konkursie mogą brać udział uczniowie już od 4 klasy szkoły podstawowej.

Rzeczpospolita wysłała e-mail do kuratorium w Krakowie z pytaniem, dlaczego zdecydowano się na patronat. Odpowiedzi dotąd nie otrzymała. Gazeta zaznacza co prawda, że organizator w regulaminie zastrzega iż na udział w tym konkursie muszą wyrazić zgodę rodzice.

"Problem jednak w tym, że szkoły, wysyłając do uczniów informacje o konkursie czy umieszczając informacje o nim w dzienniku elektronicznym, informują dzieci o problemie aborcji. To w wielu rodzicach budzi niepokój, bo informacje te trafiają już do dzieci 10–12 letnich"

- czytamy w Rzeczpospolitej.

Konkurs jest przeprowadzany w trzech kategoriach wiekowych: kl. IV-VI, klasy VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe oraz w trzech kategoriach:

  • literackiej: wiersz, opowiadanie, nowela, reportaż, gazetka szkolna;
  • plastycznej: plakat, grafika, malarstwo, montaż, gablota szkolna czy parafialna;
  • multimedialnej: strona internetowa, film, program radiowy, program multimedialny.

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Wiarusie...edukację seksualną konfesjonałowa już mamy w szkołach

G
Gość

Pytania są rodem od psychopaty...kto ma prawo do życia, ciężarna matka chora na białaczkę czy płód?

S
Stary Wiarus

Chcecie uczyć "edukacji seksualnej" (czyli tak naprawdę seksualizowac dzieci, np w Hiszpanii od 6go roku życia) dać dzieciom prawo do aborcji bez wiedzy rodziców, a przeszkadza wam obrona życia. NIE, to wy jesteście "kontrowersyjni" albo inaczej mówiąc, macie poprzestawiany świat wartości na opak.

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet