W Kolumbii zalegalizowano poliamoryczny związek trzech mężczyzn

nie
CC 2.0,http://en.wikipedia.org/wiki/File:Rainbow_flag_and_blue_skies.jpg
Kolumbia od ubiegłego roku zalegalizowała małżeństwa jednopłciowe, a dzięki pomysłowości trzech mężczyzn w kraju tym dopuszczono także poliamoryczny związek osób homoseksualnych.

Trzech mieszkańców jednego z kolumbijskich miast chciało uporządkować swoje sprawy majątkowe. Mężczyźni żyją w poliamorycznym związku i chcieli zalegalizować swoją relację, by mieć prawo do spadku i opieki zdrowotnej. Jak informuje serwis rp.pl, mężczyźni udali się do trzech notariuszy i tylko jeden z nich podjął się zadania. W mieście Medellin notariusz poświadczył ich prawa i ustalił podział majątku, nadając ich związkowi formalny charakter.

Zobacz też: Uczucia nigdy nie są grzechem!

Kolumbia, obok Brazylii, Argentyny i Urugwaju jest w grupie państw Ameryki Południowej, które dopuszczają małżeństwa jednopłciowe. Mimo sprzeciwu Kościoła, w 2016 roku tamtejszy Trybunał Konstytucyjny uznał, że nie można ograniczać praw osób LGBT i zezwolił na rejestrację małżeństw homoseksualnych. Dotychczas takie rozwiązanie istniało w Brazylii, gdzie kilka lat temu zarejestrowano poliamoryczny związek trzech lesbijek.

Zobacz też: Bartosz Staszewski o braku praw dla rodzin homoseksualnych: To jest realny problem, którego polskie państwo nie chce uregulować

aneta.niezgoda@prasa.gda.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet