Spis treści
Nie ma nic bardziej kojącego po długim dniu niż relaksująca kąpiel. Zanurzenie się w gorącej wodzie to doskonały sposób na odprężenie ciała i umysłu, a odpowiednio dobrane dodatki mogą przekształcić kąpiel w domowe SPA. Poznaj pięć naturalnych składników, które możesz dodać do wanny, aby stworzyć relaksującą atmosferę i zadbać o swoje ciało.
7 domowych sposobów na zimne stopy. Uprzyjemnij sobie chłodne dni
Zimne stopy to powszechny i uciążliwy problem. Nieprzyjemne uczucie chłodu może dokuczać zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, utrudniając codzienne funkcjonowanie czy zasypianie. Co zrobić, gdy odkręco...
Płatki owsiane, czyli delikatna pielęgnacja
Płatki owsiane to doskonały dodatek do kąpieli, zwłaszcza dla osób z suchą, wrażliwą lub podrażnioną skórą. Owies ma właściwości kojące i łagodzące, dlatego często stosowany jest w kosmetykach dla osób z problemami skórnymi, takimi jak egzema czy łuszczyca. Kąpiel z płatkami owsianymi to naturalny sposób na zmiękczenie skóry i złagodzenie stanów zapalnych.
Aby przygotować kąpiel z płatkami owsianymi, wystarczy zalać pół szklanki płatków gorącą wodą, a następnie przelać ją do wanny. Można też szklankę płatków wsypać do woreczka z gazy lub skarpetki, a następnie wrzucić je do ciepłej wody. W ten sposób unikniesz rozsypywania płatków po całej wannie, a kąpiel będzie przyjemniejsza.
Banalnie proste? Wcale nie! 3 błędy przy użyciu kremu. Ważne szczególnie jesienią
Dermatolog Aamna Adel ostrzega przed nieprawidłowym nakładaniem kremu nawilżającego na twarz oraz na ciało. Jak wyjaśnia, nawet proste błędy mogą pogorszyć stan skóry. Ma trzy porady, które łatwo wdro...
Siemię lniane przeciw starzeniu się skóry
Siemię lniane jest cenione za swoje właściwości nawilżające i regenerujące. Doskonale łagodzi suchą i podrażnioną skórę, wspomaga regenerację naskórka i działa przeciwzapalnie. To szczególnie dobry wybór na zimne dni, gdy nasza skóra jest narażona na przesuszenie. Co więcej, siemię lniane spowalnia starzenie się skóry, a to dzięki przeciwutleniaczom i fitohormonom.
3/4 szklanki zalej wodą i gotuj przez kwadrans. Powstałą galaretkę przełóż do wanny. Taką kąpiel możesz stosować kilka razy w tygodniu.
Cienie i worki pod oczami? Pomogą domowe sposoby!
Cienie i worki pod oczami to problem wielu kobiet. Zmieniają wygląd całej twarzy, trudno je ukryć po makijażem i potrafią nawet podkopać pewność siebie. Na szczęście są tanie i naturalne sposoby na wa...
Olejek roślinny – odżywcza pielęgnacja
Dodanie do kąpieli naturalnego olejku roślinnego to idealny sposób na odżywienie skóry i zapewnienie jej długotrwałej ochrony. Możesz użyć oleju kokosowego, migdałowego, arganowego lub oliwy z oliwek – każdy z nich ma wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne. Olejki roślinne zatrzymują wilgoć w skórze, odżywiają ją i sprawiają, że po kąpieli staje się miękka i gładka.
Zalety olejków roślinnych:
- Odżywiają i regenerują skórę.
- Pomagają zatrzymać wilgoć w skórze, dzięki czemu jest ona dłużej nawilżona.
- Wzmacniają barierę ochronną skóry.
Wystarczy dodać dwie łyżki wybranego olejku do wanny z gorącą wodą. Taka kąpiel sprawi, że skóra stanie się elastyczna i gładka.
Mleko i miód zapewnią luksusową kąpiel Kleopatry
Kąpiele mleczne były stosowane już przez Kleopatrę, która słynęła z pięknej i zadbanej skóry. Mleko zawiera kwas mlekowy, który delikatnie złuszcza martwe komórki skóry, pozostawiając ją jedwabiście gładką, natomiast miód ma właściwości nawilżające i odżywcze. Połączenie tych dwóch składników to prawdziwa uczta dla skóry, a także relaks dla zmysłów.
Wlej do wanny litr ciepłego mleka i kilka łyżek płynnego miodu, następnie dolej wody. Taka kąpiel przyniesie głębokie odprężenie i luksusowe doznania.
To cię zainteresuje: Tani i naturalny kosmetyk na zmarszczki i przebarwienia zrobisz samodzielnie w domu. Wystarczą 4 składniki. Wypróbuj prosty przepis
Kąpiel w ziołowym aromacie
Zioła to naturalny sposób na zrelaksowanie się i ukojenie zmysłów. Do kąpieli najlepiej sprawdzą się lawenda, rumianek, melisa lub szałwia – zioła te mają właściwości uspokajające i antybakteryjne. Ziołowa kąpiel doskonale wpływa na napięcie mięśni, a jej zapach pomaga ukoić nerwy po stresującym dniu.
Zioła można wymieszać lub stosować pojedynczo. Pięć łyżek ziół należy zalać dwoma litrami wrzątku, a napar dolać do kąpieli.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie. Obserwuj StronaKobiet.pl!