Zagęszczanie włosów na stałe: chirurgiczne i niechirurgiczne uzupełnianie włosów

Alicja Hudzik
Długie, grube i gęste włosy to wizytówka każdej kobiety i nie tylko. Gdy włosy nadmiernie wypadają, można je zagęścić. Jest na to kilka niezawodnych sposobów.
Długie, grube i gęste włosy to wizytówka każdej kobiety i nie tylko. Gdy włosy nadmiernie wypadają, można je zagęścić. Jest na to kilka niezawodnych sposobów. Starkvisuals Pixabay.com
Interesuje Cię zagęszczanie włosów? Chcesz dowiedzieć się, na czym polega niechirurgiczne uzupełnianie włosów i czy możliwe jest zagęszczanie włosów na stałe? Warto dowiedzieć się więcej o metodach zagęszczania włosów, ponieważ nie wszystkie z nich są bezpieczne dla naszych włosów. Stosowane w salonach fryzjerskich techniki różnią się także trwałością.

Przerzedzone włosy to problem, który dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Na szczęście da się go łatwo rozwiązać, ponieważ większość chorób i zaburzeń, które przyczyniają się do wypadających włosów, jest łatwa do wyleczenia.

Nowoczesne i profesjonalne salony fryzjerskie oferują swoim klientkom wiele różnych metod uzupełniania włosów. Na czym polegają poszczególne techniki? Czy są drogie? Odpowiadamy na to pytanie poniżej. Wcześniej warto jednak zastanowić się, z czego wynika problem z rzadkimi włosami na głowie.

Kakao jest jednym z najlepszych roślinnych źródeł cynku. Jednak dobrych źródeł cynku jest więcej. Warto uwzględnić je w codziennej diecie, by rozwiązać problem niedostatecznej podaży tego składnika w jadłospisie. Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Cynk w diecie wpływa na odporność, piękne paznokcie i włosy ...

Przyczyny przerzedzonych włosów

Uzupełnianie włosów jest konieczne w sytuacji, gdy na głowie pojawiają się przerzedzenia. Do łysienia na głowie mogą się przyczynić różne czynniki. Najczęściej osłabienie włosów wynika ze zmian hormonalnych.

Włosy mogą wypadać u:

  • osób z zaburzeniami hormonów tarczycy,
  • kobiet po menopauzie,
  • kobiet po porodzie,
  • kobiet, które niedawno odstawiły tabletki antykoncepcyjne.

Do wypadania włosów może dojść także wskutek niewłaściwej diety i niedożywienia organizmu, w wyniku niewłaściwej pielęgnacji oraz z powodu nadmiernie stresującego trybu życia. Skłonność do wypadania włosów możemy także odziedziczyć po rodzicach. Aby rozwiązać problem z wypadaniem włosów, kluczowe jest poznanie przyczyny zaburzeń. 

Warto przeczytać

Metody uzupełniania włosów

Zagęszczanie włosów dzieli się na metody chirurgiczne oraz metody niechirurgiczne. Metody te mają swoje wady i zalety – jeśli chodzi np. o niechirurgiczne uzupełnianie włosów za pomocą doczepianych pasemek, trzeba się liczyć z tym, że jest to duże obciążenie dla pozostałych włosów i mogą się one osłabić. Nie jest to metoda trwała. Z kolei metody chirurgiczne są trwałe, ale są także inwazyjne. Zabieg chirurgiczny może się wiązać z dyskomfortem, a nawet bólem, a po jego wykonaniu na skórze głowy mogą pozostać nieestetyczne blizny.

Metodę zagęszczania włosów należy zawsze dobrać indywidualnie i w konsultacji z trychologiem. To osoba, która specjalizuje się w problemach związanych z włosami. Koszt pojedynczej wizyty u trychologa wynosi około 100 złotych. W trakcie wizyty trycholog dokładnie analizuje stan zdrowia włosów, używając do tego specjalistycznych narzędzi, takich jak np. trychoskop. Przeprowadza także dokładny wywiad z pacjentem. Badanie ma na celu ustalenie przyczyny wypadania włosów, a następnie dobranie odpowiedniej dla pacjentki lub pacjenta metody pielęgnacji i leczenia.

Warto przeczytać

Chirurgiczne uzupełnianie włosów

Wśród chirurgicznych metod zagęszczania włosów wyróżnia się inwazyjny zabieg - przeszczep włosów. To metoda, która jest dość bolesna. Włosy, pobrane z innego miejsca na głowie (np. z potylicy), przeszczepia się w części czołowej lub na środku głowy. Chirurgiczne zagęszczanie włosów na stałe w postaci przeszczepu wykonuje się najczęściej u łysiejących panów. Efekty przeszczepu utrzymują się przez całe życie, ale po wykonaniu przeszczepu włosów na głowie pacjenta mogą pozostać brzydkie blizny.

Niechirurgiczne uzupełnianie włosów

Zagęszczanie włosów jest możliwe także bez konieczności wykonywania zabiegów inwazyjnych. Jedną z metod takiego niechirurgicznego uzupełniania włosów jest tzw. montura siateczkowa. To technika polegająca na integracji włosów ze specjalnie dopasowanymi włosami najwyższej jakości, które są przyczepione do cieniutkiej siateczki imitującej ludzką skórę.

Monturę przykleja się do głowy za pomocą przezroczystych wodoodpornych taśm lub mocuje się ją małymi spinkami zatrzaskowymi. Uzupełnianie włosów za pomocą montury jest zalecane dla osób aktywnych fizycznie, system potrafi się utrzymać na głowie do około 8 tygodni, nawet u osób, które regularnie korzystają z basenu lub sauny. Dla wyraźnego efektu i zagęszczenia włosów konieczne jest kilka wizyt w salonie fryzjerskim.

Inne niechirurgiczne metody uzupełniania włosów to:

  • Zagęszczanie i przedłużanie włosów metodą keratynową– metoda polega na łączeniu naturalnych włosów i sztucznych pasemek na ciepło, za pomocą spoiwa z keratyny, zabieg ten należy co jakiś czas odnawiać.
  • Metoda fryzjerska – ta bardzo popularna technika polega na zagęszczaniu włosów za pomocą miedzianych obrączek z przyczepionymi sztucznymi pasmami. Doczepiane włosy (sztuczne lub naturalne) mogą się utrzymać na głowie do kilku miesięcy.
  • Metoda Clip in Hair – to technika zagęszczania włosów poprzez doczepianie do głowy specjalnych klipsów z pasemkami włosów, metoda ta nie wymaga specjalistycznego sprzętu i może być zastosowana w domowych warunkach. Jej zalety to niewielki koszt, natomiast wadą jest inwazyjność – doczepianie klipsów z pasemkami może bowiem znacznie osłabić włosy.
  • Metoda mikrowłókien – metoda ta polega na nakładaniu na włosy preparatu z keratynowymi zagęszczającymi drobinkami, naelektryzowane mikrowłókna przyczepiają się do włosów i utrzymują się na nich do momentu umycia głowy. Dużą zaletą tej metody jest szybkość i łatwość zastosowania, natomiast wadą jest niewielka trwałość.
  • Przedłużanie włosów metodą laserową – metoda ta daje bardzo dobre efekty, po stymulacji laserem włosy utrzymują dobry stan jeszcze przez kilka miesięcy, niestety nie u każdego można usprawnić w ten sposób włosy.
  • Uzupełnianie włosów za pomocą ultradźwięków – podobnie jak laserowa stymulacja zagęszczanie włosów za pomocą ultradźwięków daje dość długotrwałe i zadowalające efekty. Wykonane w ten sposób doczepy mogą się utrzymać nawet do pół roku.

Niechirurgiczne uzupełnianie włosów nie jest metodą dla każdego. W niektórych przypadkach degradacja struktury włosa może być tak bardzo zaawansowana, że nie będzie możliwe ich wzmocnienie i usprawnienie.

Zagęszczanie włosów na stałe

W większości przypadków uzupełnianie włosów to zabieg, który nie powoduje trwałych zmian. Włosy są zagęszczane jedynie tymczasowo i po kilku tygodniach trzeba taki zabieg odnowić. Czy możliwe jest zagęszczanie włosów na stałe? Tak, jeśli zdecydujemy się na ich przeszczep lub na długotrwałą terapię leczniczą.

Jest sporo popularnych roślin, które w naturalny sposób poprawią kondycję włosów i skóry.

Zioła na włosy i skórę pomogą w pielęgnacji. Sprawdź, które ...

Zagęszczanie włosów na stałe – terapia wzmacniająca włosy

Włosy można zagęścić poprzez rozbudowaną terapię leczniczą, składającą się między innymi z takich etapów jak nakładanie na włosy specjalnych keratynowych preparatów oraz stymulacja laserowa. Tego typu terapia jest kosztowna i czasochłonna, pierwsze efekty mogą być widoczne dopiero po kilku zabiegach. Jeśli jednak połączymy ją ze zdrową zbilansowaną dietą, metoda ta może dać zadowalające i długotrwałe efekty.

Przeszczep włosów jedna z metod zagęszczania włosów na stałe

Inny trwały sposób na zagęszczenie włosów to ich przeszczep. Ten chirurgiczny zabieg jest bolesny, skomplikowany, a także drogi, ale może dać natychmiastowe i utrzymujące się poprzez całe życie efekty. Niestety nie u każdego można go wykonać.

Przeciwwskazania do transplantacji włosów to między innymi: 

  • aktywne stany zapalne na skórze głowy,
  • cukrzyca, 
  • choroby układu sercowo-naczyniowego, 
  • choroby nowotworowe.

Ile kosztuje zagęszczanie włosów?

Zabieg uzupełniania włosów może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od tego, na jaką metodę się zdecydujemy. Koszt zakupu pasemek i przyczepienia ich, np. metodą clip-in wynosi około 600 złotych, natomiast bardziej zaawansowane metody (np. ultradźwięki) kosztują około 2000 złotych. Zagęszczanie włosów na stałe poprzez przeszczep może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, cena zależy od tego, jak duża jest powierzchnia wymagająca rekonstrukcji owłosienia.

Sposoby na wypadające włosy

Jeśli zauważyłaś u siebie problem z wypadającymi włosami, na początek warto sięgnąć po domowe metody pielęgnacji włosów. Odpowiednią regenerację możesz zapewnić poprzez stosowanie kosmetyków zawierających witaminy A, B, C i E. Składniki chroniące i wzmacniające włosy to także olejek jojoba oraz olej z awokado.

Na wypadające włosy warto stosować także kosmetyki zawierające kolagen oraz ceramidy. Z domowych sposobów na uzupełnianie włosów polecane są również maseczki z jajek, suplementacja skrzypem polnym (w postaci tabletek lub ziołowej herbaty) oraz zażywanie siemienia lnianego. Jeśli problem nadal się pojawia, warto udać się do lekarza, który pomoże odkryć przyczynę wypadania włosów, a następnie do trychologa. Dopiero po zidentyfikowaniu źródła problemu będzie możliwe dobranie odpowiedniej i skutecznej terapii na wypadanie włosów.

Jedz te produkty, jeśli masz problem z wypadaniem włosów

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet