Adoptuj życie - aplikacja, która jest mobilnym asystentem osób, które zdecydowały się na Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, to kolejna z metod mających zapobiegać aborcji. Dzięki niej, Duchowy rodzic może wsłuchać się w przesłanie malucha, który opowiada mu o swoim świecie i pomaga wytrwać w modlitwie - czytamy na stronie twórców. Fundacja Małych Stópek proponuje aplikację Adoptuj Życie dla smartfonów wyposażonych w system Android i iOS. Jak wygląda zatem "duchowa adopcja płodu" i modlitwa, która powinna trwać dziewięć miesięcy?

Adoptuj życie - jaka jest idea aplikacji?

Adoptuj życie to mobilna aplikacja mająca szerzyć odpowiedzialne rodziecielstwo, a także kształtować świadomośc dotyczącą wartości ludzkiego życia, a inspiracją działania Fundacji Małych Stópek jest encyklika św. Papieża Jana Pawła II "Evangelium vitae" - czytamy na stronie twórców aplikacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z APLIKACJI
Zobacz galerię

Powstanie aplikacji poszerza wachlarz metod, którymi posługują się środowiska z kręgów pro-life.

W trosce o ludzkie życie autorzy aplikacji proponują użytkownikowi wzięcie w duchową opiekę na okres dziewięciu miesięcy nieznanego mu poczętego dziecka, które jest zagrożone aborcją. Podejmujący się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zobowiązują się do modlitwy. Można do niej dołączyć również dobrowolne postanowienie, takie jak post, jałmużnę, czy dobry uczynek - czytamy w opisie aplikacji Adoptuj życie.

Aplikacja: Adoptuj życie - jak działa?

Instalując aplikację Adoptuj życie na swoim smartfonie, możemy tydzień po tygodniu oglądać jak wygląda dziecko w obrazie USG, słuchać bicia jego serca, a także obserwować jak zmienia się jego ciało.

– Oto jestem! Istnieję w postaci jednej komórki. Dziękuję, że chcesz towarzyszyć mi przez 9 miesięcy, które spędzę pod sercem mamy. Proszę wytrwaj w modlitwie. Dzięki temu będzie mi dużo raźniej rosnąć, a Ty staniesz się moim duchowym rodzicem. - takimi słowami wita nas płód po zainstalowaniu aplikacji.

Codziennie dziecko, które wzięliśmy w Duchową Adopcję dzieli się z użytkownikiem aplikacji swoimi przemyśleniami i przypomina o modlitwie, do której się zobowiązał. Dodatkowo dostępne są takie funkcje jak:

  • rozważania różańcowe
  • teksty codziennej modlitwy i przyrzeczenia
  • propozycje dobrych uczynków

Uruchomienie aplikacji, która jest darmowa, wiążę się również z zachęta do dobrowolnych wpłat na konto fundacji, celem rozwoju projektu Adoptuj życie. Wszystko po to: "aby wykorzystać nowe technologie w służbie prawdzie i dobru" oraz by "wprowadzić w czyn wielką strategię Obrony Życia". - czytamy w jej opisie.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Gala Menedżer Roku na Europejskim Kongresie Gospodarczym